Sonická extáze SUNN O))) po dekádě v Praze

Akce

Divadlo Archa, Heartnoize Promotion a Scrape Sound uvádějí:

Sonická extáze SUNN O))) po dekádě v Praze

Nejprogresivnější kapela rocku podle britského deníku Guardian přijíždí po celé dekádě do Prahy. Už od svého vzniku v roce 1998 Sunn O))) mění naše představy o hudbě a vnímání zvuku. Jejich svět tvoří spojení různorodých prvků – drone, metal, minimalismus i maximalismus. To vše operující na hraně čisté sonické extáze a především vibrací pronikajících do orgánů publika. Sunn O))) na evropském turné s podtitulem „Let there be drone (multiple gains stages)“ vystoupí v triu, ústřední dvojici doplní jejich dlouhodobý spolupracovník Tos Nieuwenhuizen (Moog) a hlavně – už nyní slibují na rok 2019 také dvě zbrusu nová alba. Očekávejme meditaci i trans skrz sílu, krásu a barvu zvukového tlaku vycházejícího z kultovních amerických kytarových aparátů Sunn, podle kterých se kapela pojmenovala.

Stephen O’Malley, mj. zakladatel labelu Southern Lord, na kterém Sunn O))) vydávají, a Greg Anderson (Goatsnake, Burning Witch a mnoho dalších) doslova vykovali nové cesty metalu, současného umění, dronu, new music, jazzu a minimalismu věrni dost možná nejsilnější amplifikaci v historii hudby. Jejich alba Monoliths & Dimensions, Kannon, Black One a jiné posbíraly desítky oslavných recenzí a turné Sunn O))) jsou vždy svátkem pro příznivce odvážné hudby. Sunn O))) během své dvacetileté kariéry spolupracovali například s Earth, Boris nebo Pansonic, ale také s neúnavným solitérem Scottem Walkerem, se kterým v roce 2014 vydali ceněné album Soused. Jakou cestou se budou ubírat jejich chystané novinky zatím není jisté, každopádně bude velké dobrodružství je tam následovat.

Otevírací set intenzivního večera připadne dánské experimentální umělkyni Puce Mary z vydavatelství PAN (Objekt, Amnesia Scanner, Eartheater atd.). Její tvorba na hranici koláží a industriálního noisu se stane vhodným doplňkem koncertu bořícího představy o tonalitě.

Oslava zvukové monumentality vypukne v sobotu 2. března v Divadle Archa. Připojte se.

Sunn O))) [US, Southern Lord] + Puce Mary [DK, PAN]
2. března 2019, 20:00
Divadlo Archa, Na Poříčí 1047/26, Praha 1, Česká republika
sunn.southernlord.com
puce-mary.bandcamp.com 
www.heartnoize-promotion.cz
www.scrapesound.org
www.divadloarcha.cz

Předprodej: https://goout.net/cs/listky/sunn-o+puce-mary/ferd/

Info o vstupenkách:

1. Prvních 100 kusů vstupenek od pátku 16. 11. 2018 od 10 hodin za 550,– Kč, pouze na pokladně Divadla Archa nebo on-line na www.divadloarcha.cz  (na tuto vlnu vstupenek se nevztahují rezervace).

2. Vstupenky za 650,– Kč budou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketmaster a Ticketportal (všude plus obvyklé distribuční poplatky), dále pak bez poplatků v pokladně a prostřednictvím webu Divadla Archa (po vyprodání vlny prvních 100 vstupenek).

3. Na místě v den koncertu za 750,– Kč

Vložit komentář

Zkus tohle