Pilsen Busking Fest 2017

Akce

Pouliční umění ovládne Plzeň

Desítky zahraničních umělců se v Plzni předvedou zdarma

Festival pouličního umění pro všechny zdarma

Plzeň, 1. června 2017 – V Plzni se v termínu 20. až 23. září již po čtvrté uskuteční mezinárodní festival pouličního umění nazvaný Pilsen Busking Fest 2017. Umělci z nejrůznějších koutů světa v historickém centru a jeho okolí návštěvníkům představí pestrou škálu uměleckých disciplín od muziky, přes tanec, sochařství až po kreativní dílny pro malé i velké.

Plzeň v září opět navštíví světoví hudebníci, kapely, tanečníci, divadelníci, malíři, sochaři a především pouliční komedianti, těšící se čím dál většímu zájmu.

"Náš každodenní život se zrychluje, mnoho z nás tráví svůj život více na internetu než ve skutečných vztazích, a mluví s jinými nejvíce jen ve své práci. Na ulici se s úsměvem moc nepotkáte, veřejný prostor sdílíte s lidmi, ale jednoduše řečeno jste v něm sami. Chceme pomocí kvalitní a různorodé kultury, která jako univerzální jazyk dokáže lidi propojovat, oživit město Plzeň a vrátit do ulic a parků aktivní život. Busking – tedy pouliční umění - roztančilo či rozezpívalo celé ulice už v minulých ročnících a my věříme, že se to povede i letos,“ láká na festival Jan Šinko, programový ředitel festivalu.

Prvním lákadlem, které organizátoři ze společnosti Conexis odhalili, je pouliční raper a hip hoper Infidelix, který pochází z amerického Texasu a v současnosti žije v Berlíně. Nápad na jeho účinkování vzešel od fanoušků festivalu. Plzeňané se dále mohou těšit na skvělou multinárodnostní kapelu hrající chanson, swing, reggae, salsu a africké rytmy Maurizio Presidente, na ty nejohebnější tanečníky a akrobaty z Francie Surprise Effect, buskerské trio The Trouble Notes z Německa nebo na jednoho z nejlepších krotitelů ohně Blaze z Austrálie! Z domácí scény festival představí například pražskou folk-popovou kapelu Thom Artway, či uskupení hrající psychedelic tribal trance nazvané Yedhaki: Nautika. Další program slíbili organizátoři odhalovat postupně.

Letošní ročník Pilsen Busking Festu přináší řadu inovací nejen v oblasti technického vybavení, ale hlavně v programové nabídce. Navíc si pro letošek našel i podporovatele z řad významných osobností kulturního a společenského života. Svoji podporu mu vyjádřili např. držitelka ceny Anděl za objev roku Lenny nebo herec Pavel Liška, který - jak sám říká - pouličním uměním začínal a má na něj ty nejlepší vzpomínky.

„Pilsen Busking Fest je netradiční také v tom, že návštěvník nikdy neví, kdy a kde natrefí na kulturní produkci, kde ho překvapí a neplánovaně vtáhne do děje, což se prostě nikomu u televize nestane,“ dodává Šinko.

Festival Pilsen Busing Fest 2017 proběhne 23. – 25. září pod záštitou náměstka hejtmana pro oblast kultury a památkové péče pana Mgr. Martina Baxy a jeho hlavní část se bude odehrávat na Náměstí republiky, v přilehlých ulicích a parcích.

Fotografie z předešlých ročníku: http://buskingfest.cz/#galerie

Více informací na www.buskingfest.cz

Vložit komentář

Zkus tohle