PANZERFAUST, VELNIAS

Akce

PANZERFAUST, VELNIAS

15. 4. 2022 – Praha, Modrá Vopice

FB event: https://facebook.com/events/485608999158079
 e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/421

Chmurné obrazy budoucnosti lidské rasy

Ignorovat tvorbu Kanaďanů PANZERFAUST by fanouška extrémního metalu zpětně mohlo mrzet. Asi není nutné zmiňovat, že tato výtečná blackovka založená roku 2005 má za sebou koncerty s Marduk, Watain a dalšími, lepší bude ji někam hudebně zařadit. Black metal je v tomto případě jasný, ale jeho tradiční poloha nevyhovující.

PANZERFAUST sice umí vypustit čerta, ale rovněž jsou silně atmosféričtí a kytarovou prací dodávají nervnost a neustálé popichování jehličkami (viz např. přiložená „Promethean Fire“ nebo „The Faustian Pact“), ale nebojí se pustit i do drobných experimentů. Temná nihilistická hudba nese chmurné obrazy budoucnosti lidské rasy a beznaděje pohledem filozofickým a hudebně navazuje na tradici francouzské avantgardy, skandinávské ortodoxie a polského hitmakerovsví, takže nikoho teď už nepřekvapí, že je doporučíme fanouškům Deathspell Omega, Svart Crown, Kriegsmachine, Outre, Mgla nebo Watain. Přičtěte čitelný zvuk i skvělou instrumentaci. Příjezd Panzerfaust byste měli vyhlížet plnou pozorností.

Evropské turné zahrnuje též jejich o rok mladší stájové kolegy VELNIAS z amerického Colorada. Pedál jejich rychlosti je tu sešlápnut na úplně jinou úroveň. Pomalejší, s doomem koketující tvorba je sice černým karbonem prorostlá, ale na povrch se derou vznosnější, až bathoryovské polohy, které nemají daleko k pagan a folk náladám, takže nabízí více prostoru k nadechnutí než hlavní kapela večera.

Panzerfaust
https://youtu.be/RyJqwDZomNE
https://youtu.be/2WWYYnnIE5M
https://youtu.be/87X273VgeRA
live: https://youtu.be/0Mb1HrYnDTk
drum playthrough: https://youtu.be/kfO9glgzYvE

Velnias
https://youtu.be/gD7__171Ys4
https://youtu.be/W2SeIAgD5so
https://youtu.be/cxPjLdc2eZM

Předprodej viz e-TICKET výše, dále v síti Ticketmaster.

Vložit komentář

Zkus tohle