JON PORRAS (us)

Akce

“Obývák” holešovického multikulturního prostoru Studio ALTA 1. března přivítá dvě výrazná jména současné abstraktní scény Jona Porrase, člena kytarových drone zenařů Barn Owl (Thrill Jockey), a Gregga Kowalskyho, který se loňském roce vrátil po 8 letech s nadšeně přijatým albem u Mexican Summer. Zástupce světlé strany současné dronové scény na pražské zastávce evropského turné doplní exkluzivní kolaborace mexické audio-vizuální umělkyně Laury Luny s členem Gurun Gurun Járou Tarnovským.

Omezený počet lístků je v prodeji na Goout.cz.

Jon Porras se do Prahy vrací po sedmi letech, kdy se v klubu K4 představil s Evanem Caminitim v duu Barn Owl. Porras má za sebou kolaborace se jmény jako Jefre Cantu-Ledesma či Stephen O'Malley (Sunn O)))) a jeho alba vyšla na značkách Root Strata, Important Records či Thrill Jockey. V Praze představí svou aktuální novinku "Tokonoma" - první sólové album po více než 4 letech a zvukově zatím nejbarevnější počin jeho bohaté kariéry.
http://www.jonporras.com/
https://jonporras.bandcamp.com/

Losangeleský sound-artista Gregg Kowalsky vydal v první dekádě 21. století několik alb na věhlasném labelu Kranky. Po letech, kdy se věnoval spíše zvukových instalacím a projektu Date Palms, se v loňském roce vrátil s albem "L’Orange, L’Orange". Prosluněnou nahrávku kombinující hřejivé minimalistické plochy analogových syntezátorů s bezbřehými možnostmi současného digitálního zvuku označil časopis Rolling Stone za jednu z 20 nejlepších experimentálních desek roku.
http://greggkowalsky.net/
https://greggkowalsky.bandcamp.com/

Výjimečný bude také úvodní vystoupení večera. Mexická audiovizuální umělkyně Laura Luna se vrací do ČR, aby si po téměř dvou letech zopakovala kolaboraci s členem Gurun Gurun Járou Tarnovským z páté edice Silent_Night. Tentokrát však minimalismus na hranici slyšitelnosti vymění za odvážné zvukové koláže.
https://genot.bandcamp.com/album/luna-tarnovski

Pořádají Letmo Productions, Cáry mlhy & Genot Centre.

Datum: 19:00, 1/3/2018
Adresa: Studio ALTA, U Výstaviště 21, Praha 7
Předprodej Goout.cz / 250 Kč

Vložit komentář

Zkus tohle