Easter Mini Tour 2022 - Brno

Akce

14/04/2022 – Praha, Modrá Vopice
15/04/2022 – Liberec, Azyl
16/04/2022 – Brno, Kabinet MUZ

Tři slovenské kapely, ve třech dnech a třech městech s českou třešničkou. Začněte Velikonoce stylově a přijďte si rozbít pár hudebních vajíček s velezajímavou CZ/SK sestavou!

WAYD (sk)

Kdo viděl tuhle kapelu živě? Ano, hrubě nedocenění tech/death/avantgard metaloví experimentátoři stále fungují a poprvé ve své historii se vypraví do Čech na klubové „turné“. Příležitostí, kde chalany vidět nebylo moc (Brutal Assault) a ani se není čemu divit – když hrajete „divnou“ tvrdou muziku, rozhodně nemůžete počítat s rychlou slávou a vzhledem k tomu, že poslední deska Ghostwalk vyšla před 15 lety…

Kapela vznikla v polovině 90. let, ale první desku vydala až na sklonku dekády (The Ultimate Passion) a o dva roky později následovala Barriers. Zlom mohl nastat u třetí Decadance (2003), pokud by ji ale asi vydali o desetiletí později. Na téhle desce WAYD použili, na svou dobu, velmi netradiční saxofon, ale i trumpety a samply. Dnes je naopak využití dechových nástrojů v tech/prog metalu bráno jako něco samozřejmého. Časy se změnily a možná tedy je i načase si připomenout, jak originální tahle kapela vlastně je. 

MORTHYMER (cz)

Jediný český zástupce a černý kůň sestavy? Funkčně sice nejmladší kapela, ale zkušenostmi přebohatá. Základ tvoří duo ze zaniklých litoměřických Keep On Rotting – kytarista Láďa a bubeník Hanzz – a k nim se přidal basák Petr. 

Prozatím čistě instrumentální trio produkuje stále vysoce technickou hudbu, ale na rozdíl od KoR s větším příklonem k progresivnímu metalu a experimentům. I zde si asi ještě na nějakou oficiální nahrávku nějaký čas počkáme, o to větší důvod je ale přijít se přesvědčit živě. 

HOLOTROPIC (sk)

Bratislavští Holotropic už mají za sebou také pomalu 10 let fungování a k české scéně mají ze všech slovenských nejblíže, třeba i tím, že na skvělém debutu Permeate (2014) jim zahostoval Martin Schuster. K desce následně proběhlo i turné po Čechách. 

Aktuálně už kluci pracují (konečně) na další desce, tak se třeba dočkáme i nějakých novinek. Každopádně stylově se budeme pohybovat někde mezi rozmáchlostí Between The Buried and Me a hypnoticky meditativním tlakem Falllujah.

FISHARTCOLLECTION (sk)

Aby se Wayd jelo lépe, vezmou s sebou ještě tuhle spřátelenou partu z Trnavy. Opět to bude tvrdší, FAC zpívají jak anglicky, tak i slovensky a tvorba osciluje na pomezí rapu, hardcoru a math metalu, ale s nadhledem do skladby dokáží implementovat třeba foukací harmoniku. Chvílemi můžou upomenout třeba Rage Against The Machine, jinde zase The Dillinger Escape Plan. Zatímco debut In Oil (2013) byl v angličtině, EP Pretlak už je v rodném jazyce a skladbám to jen prospívá! FAC budou asi jedinou kapelou, na kterou si budete moct rozjet i circle pit!

Těšíme se na vás.

Vložit komentář

Zkus tohle