CULT OF LUNA vizualizací koncertů hudbu posunují o úroveň výš

Akce

CULT OF LUNA, BRUTUS, A.A. WILLIAMS

7. 12. 2019 – Praha, Akropolis

předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/284
fb event: https://www.facebook.com/events/339373653679749/

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku

CULT OF LUNA nepatří mezi kapely, které by složily muziku a šly s ní mezi lidi. Představují celkovou vizi do detailu promyšleného konceptu. Jejich alba tak jsou zážitkem, který koncerty pro jejich vizuální promyšlenost posunují ještě o úroveň výš. Zvukový i světelný design, načasování, rozestavění na pódiu. Vše propojuje idea.

Proto také alba vydávají s odstupem. Však „Vertikal“ vyšla 2013, novinka „A Dawn to Fear“ až letos 20. září. V mezičase vznikla pouze osvěžující kolaborace s Julií Christmas (Battle Of Mice, Made Out of Babies, Spylacopa) pod názvem „Mariner“. Má-li švédský sextet čítající duo bubeníků přijít s něčím svěžím, neokoukaným a odhalením předtím neprobádaných míst, to si holt nějaký čas vyžádá. Jedině tak je zaručeno, že Cult of Luna budou i po 20 letech hranice žánru posunovat o kus dál.

Koncepčnost a domyšlenost však neplatí jen pro jejich koncerty a alba, ale i celkovou prezentaci, kde jakákoli šmouha v grafice, úhel snímání fotky nebo jen skřípnutí ve skladbě má své opodstatnění. Cult of Luna prostě myslí dál než ostatní, jsou vždy několik kroků před nimi, a dokonce i před posluchači. Dejte si první minuty z DVD „Years in a Day“ (https://youtu.be/_ubZh-7RJ_Q) a pochopíte.

Nekorunovaní lídři post-metalu vezou novou desku a skoro po šesti letech se vrací do Prahy. No necháte si tohle představení ujít, když i předkapely na turné jsou výtečné? Belgičtí Brutus se zpěvačkou a bubenicí Stefanií Mannaerts mají zkušenosti z turné s Chelsea Wolfe a sami už dokáží naplnit evropské kluby, dark-folková podivínka A.A. Williams vám naopak dokáže, že být heavy nutně neznamená nahlas.

Cult of Luna
https://youtu.be/7GINnbmjU6o
https://youtu.be/P6Yd_vpek1M
https://youtu.be/3jD2EvFhxnQ
https://youtu.be/_ubZh-7RJ_Q

Brutus
https://youtu.be/dtj9xx-kXXY
https://youtu.be/EBRYSlKDlws

A.A. Williams
https://youtu.be/d2GV3EyeWUM
https://youtu.be/UWR22IQ_lf0

Předprodej viz výše, dále pak v sítích Goout, Ticketportal, Ticketmaster a na předprodejní kase v Lucerna Music Bar.

Vložit komentář

Zkus tohle