Ceremonie vymýtání zvukem: AMENRA se vrací

Akce

AMENRA, JO QUAIL

7. 4. 2022 – Praha, MeetFactory

FB event: https://facebook.com/events/1173473056381436
 e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/396

----------------------------------------------

Schyluje se k temné, zvukově pohlcující mši, ale rovněž povznášejícímu zážitku. Přichystejte se na ceremonii vymýtání zvukem, AMENRA přiveze nové album.

Belgičani AMENRA, jedna z nejzásadnějších post-metalových kapel posledních let, jsou známi svými hlasitými a především intenzivními koncerty. Řev by měl bolet, zvuk by měl na těle být cítit. A zvuk těchto temných emotivců na vás padá jak lavina. AMENRA vámi prostě musí prostupovat.

Kde je bolest, je úleva. A AMENRA toto ve svém neúprosném, pohlcujícím zvuku, který jejich extatické koncerty doprovází, nalezli. Jejich robustní zvuk vás ve své všeobjímající intenzitě doslova oddělí od těla a napomůže dosáhnout spirituální očisty.

Přijít AMENRA na chuť však nemusí být vždy jednoduché i přesto, že legendy bahnité pomalé temnohudby (doom metal, post-metal/hardcore a sludge) vlastně opakovaně útočí osvědčenými zbraněmi, přičemž svůj recept efektivního hypno-minimalismu neustále vylepšují. Tak jak to začleněním nových prvků udělali na posledním albu „De Doorn“.

‚De Doorn‘ v překladu znamená ‚trn‘. „Určitě to souvisí s bolestí, ale mnoho lidí trny spojuje s trnovou korunou. Symbol jsme si nevybrali pro jeho náboženskou konotaci. Byl jsem posedlý různými trny vytvořenými přírodou, aby chránily krásu květů a jejich plody,“ vysvětluje zpěvák Colin. „De Doorn” je bolestí stigmatizovaná bytost kolem sebe stavící ochranné trny. „De Doorn“ je o ztrátách.

U Amenra není podstatné mít naposloucháno, je důležité vnitřní rozpoložení. Když se pak potkáte ve správný okamžik, už není cesty zpět. Jejich masivní zvuk, v němž pracují s kontrasty klidných, tichých pasáží s čistým zpěvem a násilnými, burácejícími nástupy doplněných drásavým řevem, vás rozemele, a na koncertech se sugestivní projekcí uhrane. V naléhavosti a přímém zásahu Belgičané prostě nemíjí a furt jsou maximálně efektivní, neb když hrábnou do strun, má to sílu. A o tom AMENRA tuzemské publikum přesvědčili již několikrát.

Po odpadnutí japonských Envy z turné se role úvodního vystoupení ujme mezinárodně uznávaná skladatelka a virtuózka na violončelo JO QUAIL, která se bez žánrových bariér vydává do oblastí moderní klasiky, post-rocku, metalu ale i elektroniky.

AMENRA
https://youtu.be/ZjHOLtudKpQ
https://youtu.be/dEI5tJDD2fc
https://youtu.be/CD7bxyzFbC4
Live: https://youtu.be/5l5yVBm2QF8
Live: https://youtu.be/uZrFKD0553g

JO QUAIL
https://youtu.be/DgJL5MwqbKg
https://youtu.be/iayPrkc_SCw
album: https://youtu.be/7kaOG7dQ6m0
https://youtu.be/ph7Vfm_otLo

Předprodej viz e-TICKET výše, dále v síti Ticketmaster a GoOut.

Vložit komentář

Zkus tohle