Akce

20.06.2013, Lucerna Music Bar

STONE SOUR se dvěma členy Slipknot v Praze

Stone Sour plakátStone Sour, americká rocková kapela, jejímiž členy jsou také Corey Taylor a James Root ze Slipknot, na své čtvrté desce, která se jmenuje House of Gold & Bones — Parts 1 & 2, na jistotu nehraje. 

House of Gold & Bones Parts 1 & 2, obsahuje 23 skladeb a poutavý příběh. Part 1 – prvních 11 písniček –  vyšlo v říjnu roku 2012 a  Part 2, která příběh dokončí, vyjde letos.

Písničky navodí atmosféru a rozjedou příběh, ale House of Gold & Bones je multimediální zážitek. Videoklipy, prezentace online, obal alba, koncert a dokonce kreslený příběh - tohle všechno celý příběh pořádně rozšíří a znásobí jeho účinek.

Lehká věc to není, ale Stone Sour mají rádi výzvy.

Tahle hardrocková parta z Iowy ověnčená zlatými deskami prodala po celém světě pře čtyři milióny desek svých donedávna tří alb. Jejich debut s názvem Stone Sour a druhé album  Come What(ever) May jen o fous na zlato nedosáhly, ale třetí deska z roku 2010 Audio Secrecy debutovalo na šestém místě v Billboard Top 200. Mají v zásobě hity jako "Through Glass," "Say You'll Haunt Me" a "Bother," a získali tři nominace Grammy. S takovými úspěchy by tahle kapela—Corey Taylor [zpěv], James Root [kytara], Josh Rand [kytar Roy Mayorga [bicí]— mohla usnout na vavřínech, ale u jejich nového projektu pořádně kopli do vrtule.

Stone Sour"Pro nás tohle bylo něco víc, než jen několik písniček," říká Rand. "Chtěli jsme udělat něco fakt speciálního a všechno začalo, když nám Corey řekl o celé koncepci. Byla to taková mise a muzika naprosto souzní s příběhem. Hodně jsme do toho každý z nás dal!" 

Album sezačalo rodit na Jamajce v Iowě ve studiu Soundfarm Studios s producentem Davidem Bottrillem [Tool, Muse, Staind] začátkem roku 2012. Když se Taylor a Root vrátili ze šňůry se Slipknot, Taylor se zavřel doma a přišel s 15 demonahrávkami a příběhem House of Gold & Bones. Muzikanti udělali kostry písniček a nahrávání mohlo začít. S Bottrillem vytvořili další skladby a během tří měsíců bylo  skladeb hotových.  

Rand říká " Chtěli jsme živý a přirozený zvuk." 

Na albu se také objeví legendární basák Skid Row Rachel Bolan, kterého ihned zaujala jejich vize.  

Taylor vysvětluje "Jsem fanouškem Skid Row od mládí. Byla to jedna z mých prvních oblíbených kapel. potkali jsme se s Rachelem na posledním turné Stone Sour." 

 

Celá pouť začíná dvojitými salvami "Gone Sovereign" , která zní jako gutter punk s atmosférou oldschoolového thrashe, a prvním singlem "Absolute Zero," která je podle kapely hymnou antihrdinů.

"Tohle není další level," popisuje album Taylor. "Je to jiný level. Nahlížíme na všechno trojrozměrně. House of Gold & Bones je připravené k totální explozi!"

Koncert této formace se uskuteční 20.června v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky za 750,- Kč + poplatky budou k zakoupení od středy 23.ledna v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a Eventim, nebo na webových stránkách či Facebookovém profilu Lucerna Music Baru. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.

Více info na:

www.stonesour.com
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion


Začátek akce: 20:00
Info: 750 Kč (+ poplatky Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal, Eventim); v pokladně LMB bez poplatku.
Odkazy: Stone Sour: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze