Akce

12.05.2023-27.05.2023, Chapeau Rouge

FORGOTTEN SILENCE - Vemork Konstrukt 6x live

Experimentátoři Forgotten Silence na pódiu nestáli od prosince 2019. Letos si navíc ke svým třicetinám nadělili novou a všude oceňovanou desku, kterou o květnových víkendech představí nejen v Čechách, ale i na Slovensku.

Fungují již od podzimu 1993 a celé tři dekády se ve své tvorbě drží hrátek s žánry, přechody mezi nimi, jejich slučováním i převracením naruby všech pravidel, které s nimi jsou spojeny. Forgotten Silence není cizí snad žádný hudební žánr a patří mezi absolutně nejosobitější kapely, které hudební scéna nabízí. Celosvětově.

Letos navíc otevírají své čtvrté desetiletí a jejich osvěžená sestava, která po více než 20 letech do svého zvuku opět začlenila ženský zpěv, nadělila nové album Vemork Konstrukt, které se tentokrát vrací k metalové bázi, ačkoli v případě Forgotten Silence „neplatí nic“.

Nejde však jen o další nahrávku, kde Forgotten Silence svébytně prolínají žánry. Vemork Konstrukt pro ně znamená novou cestu. Jednak se tu komplexně propojuje jejich hudební minulost uběhlých 30 let, jež zahrnuje vše od ambientu, art rocku až po metal, ale zároveň odkrývá, čeho by nová sestava experimentujících „Brňáků“ rozesetých po celé republice mohla být schopna. A výsledek nejednou ohromuje. Nejen čistým moderním zvukem a skvělým mixem, ale především svou vyvážeností a schopností hledět do budoucna.

Vemork Konstrukt na CD, LP a MC vydalo vydavatelství MagickDiskMusic, limitovaný LP box Doomentia Records. Forgotten Silence novinku od zítra vyráží na tři květnové víkendy propagovat včetně jednoho výletu na Slovensko. Na většině vystoupení je doprovodí slovenští Depresy, kteří budou propagovat album Psycold.

Forgotten Silence se představí v sestavě Andrea/voc, Kubýk/gtr, Marty/key, Krusty/bass&voc, Čepa/drs a na třech vybraných shows zahostuje i Chymus/voc.

Vemork Konstrukt live:
 12. 5. 2023 Trenčín, Lúč + Depresy, Krudus > https://fb.me/e/15Xq4hdZ4
 13. 5. 2023 Jablunkov, Southock + Depresy > https://fb.me/e/NOTiwTAl
 19. 5. 2023 Val. Meziříčí, M-klub + Depresy, The Book, Newspeak > https://fb.me/e/IzJbKKJy
 20. 5. 2023 Praha, Chapeau Rouge + Voluptas > https://fb.me/e/BTWSp6R4
 26. 5. 2023 Brno, Melodka + Depresy, Slať > https://fb.me/e/3rDLKxDKb
 27. 5. 2023 Pardubice, Ponorka + Depresy, Hypnos > https://fb.me/e/PCVJEawI


Začátek akce:
Info:
Tagy:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze