Autor: 88 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Bloodsoaked and Ill Fated

TROLLHEIMS GROTT - Bloodsoaked and Ill Fated

“Excellent modern black metal?“ Kouknem na to zblízka. Z bookletu trčí část kostela a trocha krve. Uvnitř je spousta fotek bandu, s tvářemi nezbytně zahalenými ve vkusném warpaintu. Na hadrech zase krev a aby toho nebylo málo, ještě chodí po ulicích se samopaly. U “Troll Syndikátu“ má určitě tahle zábava své opodstatnění.
Hnedle na úvod (a vlastně po celou stopáž) se s nikým tihle chlapíci vůbec nebudou srát. Jestli mám kapku přiblížit o co tady jde, zkuste mixnout chlad a nenávist z Immortal, Dark Funeral a taky elektro odlidštění The Kovenant nebo Meridian, všechno notně zrychlete a máte zhruba výsledek. Mrazivý nihil black s příměsí elektronických výbojů, jež působí na tuhle desku jako skvěle kořenící směs na pořádnej kus masa. Nejede se pořád na maximum, protože hoši pochopili, že to taky někdo těch 40 minut musí vydržet poslouchat. Takže si párkrát i vydechnete a vycítíte muzikantský potenciál pro mnohem techničtější hru než jakou předvádějí. Rozhodně hrají parádně precizně a dávají si záležet. Je to jednoduše zásah na komoru a přes všechnu tu prdeltrhající rychlost (bicman válí) dokáží zvolnit, dát větší prostor některému z nástrojů nebo zabrouzdat do již zmíněných vod elektroniky. To je potom holt žůžo. Nezapomněli ani na trochu srandy a v úvodu pětky dali skladbě melodii utrženou jako z animovaného filmu… jenže tenhle se odehrává v obchůdku se skalpely. Smršť. Poslední věc je pozoruhodná tím, že se celá obešla bez šíleného běsnění a je celičká v elektro provedení (electronic black music?), což je milé. Na závěr teda padne jako ulitá.
Na každý pád musím uznat statut “modern black metal”. Na to, aby byl excelentní se musí ještě pracowatt a rezerva v hodnocení se do budoucna hodí. Jinak nářez, který si zaslouží pozornost.

8 / 41:52

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Trollheims Grott

aktuálně

diskuze