Autor: 0 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Demo 05

ORCHIDECTOMY - Demo 05

Uf, tak to je zas kapela! Co nám to vyrůstá za generaci zvrhlíků? Devourment se

review_611_px2

sice na scénu vrátili, ale i kdyby se rozhodli jít do předčasného důchodu, nějaké nástupce tu mít budou. No a Orchidectomy by klidně mohli být jedni z nich. Předem by bylo záhodno zmínit, že tato mladá kapela pochází z Kanady a já se k ní dostal přes doporučení Pecorisma (resp. jeho webu ://deathgrind.wz.cz – tímto díky za tip).
Ač jsou na demu pouho pouhé tři songy, ne že by nebylo o čem psát. Na úplně prvním mate-riálu této tlupy se nachází totiž poměrně vyspělý materiál, který dal hodně razantně najevo, že Orchidectomy tu jsou od toho, aby tvořili konkurenci v první lize chorého brutal deathu (zastoupené mj. Devourment, Brodequin, Liturgy...atd.).
Každá ze tří skladeb má něco přes dvě minutky a jedou většinou v hodně rychlém tempu. Skutečně sypačky vládnou, ale místo se dostane i na ultrapomalé „houpačky“ á la Devourment. Oproti texaským řezníkům mi přijdou přeci jen Orchidectomy rychlejší a snad i techničtější. Jojo, kytary jen tupě

review_611_px3

nedrhnou, ale snaží se hrát i docela technicky a myslím, že se to docela daří! Bicí jsou fajnové a když se zrovna „nehoupe“, tak je radost poslouchat tu rychlost! Za mikrofonem stojí klasické kvičící, bublající prase, takže nic pro Střapa a spol. :) Ale mě to nevadí vůbec, celkem se to sem i hodí, takže proč ne? Zvuk jakoby pocházel z kanálu a jen umocňuje chorobnou atmosféru tohoto demáče.
Tři skladby jsou na nějaké soudy opravdu docela málo (proto jsem se i rozhodl celkově sedmi minutový materiál bodově nehodnotit), ale myslím, že nic nezkazím tím, když řeknu, že Orchidectomy jsou velkou nadějí a příslibem do budoucna. Jak se s tím poperou, to záleží jen a jen na nich, potenciál tu určitě je. Všem fanouškům kapel jako Devourment nebo Brodequin bych doporučil si jméno Orchidectomy poznamenat a do budoucna s ním počítat!
P.S.: Jestli tohle opravdu nasypal 16-tiletý bubeník, tak klobouk dolu...

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Orchidectomy

aktuálně

diskuze