Autor: 70 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Crash of the Titans

NAPALMED / MERZBOW - Crash of the Titans

Jakoby toho hluku nebylo na světě dost, že se najdou lidi, kteří ho chtějí vyrábět ještě ve svém volném čase... Takhle bych asi začínal recenzi na tento počin před pár lety. Jenže člověk jak stárne, hledá různé cestičky a skulinky, a tak i já jsem se dostal ke stylu zvaný industrial / noise. Dobře si vzpomínám, jak jsem ještě v tištěné SCHIZOPHRENII s kolegy hanil díla Koplovic a podobných nadšenců. Ne, že bych přímo vyhledával ty nejextrémnější hlukařiny, ale když už jsou k mání, rád si je poslechnu. Raději mám ambientní pojetí hluku jako třeba ORDEAL, SVARTSINN, NORDVARDGR, VIDNA OBMANA, INANA a podobné. A přes tyto spolky jsem se dostal až sem, k NAPALMED a podobným jevům, které s muzikou už nemají prakticky nic společného, většina posluchačů metalové scény je zatracuje a tím pádem se najde minimum lidí, kteří tohle dokáží vstřebat a ještě si z toho něco odnést. Každopádně bych jim rozhodně neupíral právo na existenci.
Když se pozorně zaposloucháte do té změti všelijakých zvuků, zjistíte, že to není jen tak ledajaký lomoz a kdyby jste se autorů zeptali, jak tohle vůbec vzniká, zjistili byste, že je to mnohem náročnější a ve všech případech zajímavější proces, než vzít do ruky kytaru a založit kapelu! Na téměř 80ti minutách si pro nás dva významní zástupci industrial scény připravili, řekl bych, velmi extrémní materiál, především u japončíků MERZBOW mám dost co dělat, abych některé zvuky vůbec ustál – tohle je fakt na hranici poslouchatelnosti :-). Z materiálu obou spolků je tentokrát cítit jakási nenávist, i když Mr. Kopel tohle kategoricky odmítá, tvrdí, že jde pouze o pozitivní vibrace :-). Pokud ale budete mít z tohoto CD podobné pocity jako já, dejte vědět do Mostu, že tohle přece jen není tak nevinné, jak sám tvůrce tvrdí :-). Každopádně jako relax na pročištění hlavy je tohle nenahraditelná věcička!!!
Koho tvorba NAPALMED zajímá víc, ten by měl jistě vědět, že mistr se podílí na několika intrech nového počinu naší kapely SMASHED FACE!!!

6 / 73:56

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Napalmed, Noise, Industrial

aktuálně

diskuze