Autor: 85 Uživatelé: 70 Tvé hodnocení: hodnoť
They Fear Us

ITHACA - They Fear Us

Budete se bát, ale jenom na chvíli. Ithaca je v jádru hodná dáma se smutným výrazem ve tváři, která nasadila hardcoru korunu.

IthacaIthaca sice cedila na debutu The Language of Injury sliny přes ostré tesáky, hardcore ji však svazoval jako příliš utažený obojek. Na novince They Fear Us se z něj londýnští vzteklí psi v čele s brutální Djamilou Boden Azzouz utrhli. Už žádné přešlapování před trůním sálem, s loňskou novinkou do něj vtrhli a nasadili hardcoru korunu.

Ithaca patří do hardcorové komunity se vším, co k tomu patří. Minimálně základy v matice a příklonem k dream popu však následuje vývoj krajanů Loathe nebo Rolo Tomassi a hardcorovou komunitu přerůstá.

Úvod vznětlivé novinky They Fear Us ničím nepřekvapí. Tedy snad kromě toho, že monstrózní riffy jsou natolik podladěné, že spíše než kytarové nástroje evokují průmyslové stroje, rytmika obrábí půdu se vším, co jí přijde do cesty a Djamila vypouští z hrudi tolik nenávisti, až se z toho zatočí hlava.

Cremation Party a Number One naznačují, že decibely s akcelerací ještě nedosáhly vrcholu. Londýnští ukrajují minuty a čmárají na tabuli jedničky a nuly. Už si utírám pot z čela a říkám si, že je toho možná příliš. S Fluorescent však Ithaca sešlápne plyn a povaha They Fear Us se nečekaně mění.

Úvod v Should Have Gone Back tká pavučinu vybrnkávaných tónů, rádoby chytré predikce toho, co bude následovat v dalších sekundách, rozbíjí sólo jako od Prince, Djamila z plných plic vyřvává „We've got a problem“ a zpěvný dojezd mačká v dlani srdíčko a dráždí slzné kanálky.

V závěrečné Hold, Be Held se Djamila postaví do záře reflektorů, z níž před chvíli vypudila nějakou nafintěnou popovou zpěvačku. A v rukavičkách rozhodně nejednala. Posloucháme vůbec pořád tu samou kapelu? Zbývá jen s otevřenými ústy žasnout nad hlasovou proměnou Djamily.

Ithaca už jen hledí s posledními minutami They Fear Us na své hudební začátky ve zpětném zrcátku. Tato nebezpečná cesta plná zvratů přitom trvala pouze půl hodiny. Neuvěřitelné, kolik se toho může za tak krátkou dobu stát. Například, že hardcorová kapela vydá největší popový hit roku 2022.

Budete se bát, ale jenom na chvíli. Ithaca je v jádru hodná dáma se smutným výrazem ve tváři. Tak, co to bude dál?

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Ithaca, They Fear Us, emotional hardcore, Hassle Records, hardcore, metalcore, melodic hardcore

aktuálně

diskuze