Autor: 100 Uživatelé: 90 Tvé hodnocení: hodnoť
Scion A/V Presents: Immolation - Providence EP

IMMOLATION - Providence EP

Providence je nejlepší počin kapely posledních let. Produkce je vynikající, deska tlačí odspodu, pomalejší pasáže jsou úderné, atmosféra těžká. Z pohledu riffování žádný převrat, ale Immolation si už čtvrtstoletí hlídají svůj vysoký standard, který bychom přáli kdekomu.

ImmolationProvidence - porce death metalu byť krátkometrážní, tak prvotřídní. Pánové Ross Dolan a Rob Vigna se svojí letitou skvadrou táhnou apokalyptickou jízdu do vítězného konce. A dvacetpět let existence téměř bez přešlapů. Mají sice pár nahrávek, které nedosahovaly úplně nejvražednější kondice, ale stále jim 98% kapel mohlo pouze koukat na záda. Ups, a tento rok?

Mladším ročníkům připomenu, že se jedná o zřejmě nejlepší počin od Close to a World Bellow, nebo minimálně určitě stejně tak dobrý jako bylo Unholy Cult. (Malá perlička, Thomas Wilkinson naposled nahrával desku Here in After a v bookletu byl uveden jako čestný člen kapely, a to i z toho důvodu, že Rosse a Roba zaměstnával ve své IT firmě.)

Mimoto Immolation a smyčce? Nepřišlo Vám, že tahle kapela je klasikou načichlá až běda? No a vidíte, až po jaké době k tomu došlo. Palec nahoru a zasloužených sto procent! A pokud připočtu zásluhy, procenta polezou mimo bodovací škálu.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

  • Rated 9.5 out of 10.

Immolation logoHodnotit Immolation není snadná záležitost. Obvykle po prvním poslechu dávám sto procent a následně teprve koriguju (a zase na stovku). EP Providence by nepotkalo nic jiného. Ale psát o tom, to je jiná. Pečlivě desky „post-wilkinsonovské“ éry totiž sjíždím a potvrzuji si to, co jsem tušil. Providence je na poměry Immolation průměrný materiál s perfektním zvukem. Kapela název EPka jistě zvolila záměrně…

O Majesty and Decay mám mínění, že jinak super deska je některými riffy zbytečně natahovaná. Nahrát EP potřebu natahování smetla ze stolu a fakt, že na předchozích albech jim pomalejší pasáže příliš nevyznívaly (zanikly zvukovou produkcí, ta je nyní vynikající), je zapomenut. Deska tlačí odspodu, pomalejší pasáže jsou úderné, atmosféra těžká. Illumination je toho příkladem. A je to už dlouho, kdy měli Immolation takhle nazvučený bicí. Z pohledu riffování nevidím žádný Immolationpřevrat, Immolation si hlídají svůj vysoký standard, který bych přál kdekomu.

Osobně Providence neřadím výše než dvě předchozí desky a mám spíš pocit, že je to zvuk, co Providence tak tlačí dopředu a strhává na sebe pozornost. Přesto je Providence skvělé EP a Immolation se tak už 25 let drží hodně vysoko.

A mimochodem, Unholy Cult brings the Providence down ;)

Tvé hodnocení:

Tagy:

Immolation, Providence, american, death metal, brutal death metal, technical death metal

aktuálně

diskuze