Rozpis kapel Basinfirefestu po dnech - Ghost ve čtvrtek, VV v sobotu

Letošních headlinerů BASINFIREFESTu je několik. Rozlehlá louka obklopená lesy 20 km od Plzně uvítá švédskou megahvězdu GHOST, frontmana HIM VILLE VALO a další. Festival odhalil denní program, na který jsou v prodeji i denní vstupenky!

Do BASINFIREFESTu zbývá něco přes dva měsíce. Termín konání je 22.-25. 6. 2023 a místem konání je rozlehlá travnatá louka obklopená lesy ve Spáleném Poříčí vzdáleném 20 km pod Plzní.

I letos pořadatelé budou zajišťovat kyvadlovou dopravu autobusem z Plzně na festival a zpět, takže stačí dorazit pouze do Plzně a pak se nechat už jen dovézt.

BASINFIREFest 2023 ale v dnešní ekonomicky komplikované době má na zřeteli především fanoušky. Proto jsou v prodeji i vstupenky na jednotlivé dny festivalu (program níže), kdy se na něj lze vydat i jen tak na otočku za pouhých 1000 Kč.

Nyní to nejpodstatnější z jednotlivých dnů.

D1 – čtvrtek 22. 6. 2023

První den festivalu odehraje GHOST. Největší kapela v historii festivalu zde odehraje letošní exkluzivní show na scéně, jakou Západní Čechy neviděly! Dále to budou veteráni a průkopníci crossoveru CLAWFINGER nebo deathmetaloví modernisté Decapitated.

Dále zmiňme Spiritworld, Jungle Rot, Catastrofy nebo The Fialky.

D2 – pátek 23. 6. 2023

Pátečními headlinery jsou goteborgské ikony a s IN FLAMES spoluzakladatelé melo-deathu DARK TRANQUILLITY. Spolu s nimi zazáří dvě frontmanky BUTCHER BABIES, power/thrash legendy Flotsam & Jetsam, folkmetaloví Heidevolk a středověká folk/darkwave hudba s moderními vlivy FAUN.

Pak v sestavě jsou The Raven Age, které vede syn basisty Iron Maiden, synthwave duo Dance With The Dead, prog thrasheři Vektor nebo tuzemské crossover modly Dark Gamballe.

D3 – sobota 24. 6. 2023

Headlinerem soboty je VILLE VALO, jeden z nejvýraznějších a nejzajímavějších hlasů moderního rocku a duše a hlas ikonických HIM, takže se můžete těšit na kompletní průřez tvorbou HIM. S VV to je australská hardrock mašina AIRBOURNE, doom legendy PARADISE LOST, thrash legendy TANKARD a v Čechách dobře známí Němci Hämatom navazující na éru RAMMSTEIN z 90. let.

Pak holandští mistři Pestilence, thrasheři Dust Bolt z Německa nebo metalcoristé Sunset Trail z Olomouce.

D4 – neděle 25. 6. 2023

Neděle je z větší části zasvěcena moderním stylům. Zahrají PAIN, elektro-industrial projekt Petera Tägtrena z Hypocrisy, nezastavitelná smršť energie s unikátním zvukem rebelie Fever 333, nebo metalový rapper REDZED a kapela čítající syny slavných SlipKnot Vended.

Představí se i progové stars Haken (UK) a Riverside (Pol), na tradiční notu naopak zahrají veteráni PRO-PAIN, SDI a Vomitory.

Pro více informací, kompletní program i čerstvé novinky navštivte festivalový web www.basin.cz, kde samozřejmě najdete i vstupenky – celofestivalové za 2390 Kč, po jednotlivých dnech od 1000 Kč.

aktuálně

diskuze