Chcete pryč ze Země? Stačí se zaposlouchat do vesmírného příběhu Dying Passion

Dying Passion Skylor 1500x1500

Šumperská alternativní formace Dying Passion se po pěti letech hlásí s novou deskou

Již devátá řadová nahrávka se jmenuje Skylor a její vydání je naplánováno na magické datum 22.02.2022. Album vychází v digipacku u labelu Epidemie Records, které je možné od 7. února předobjednávat na e-shopu vydavatele.

Posluchačům deska nabízí celkem jedenáct autorských, anglicky zpívaných skladeb, které se nesou v duchu atmosférického rocku s prvky dark wave, dream popu a post-rocku. 

Nahrávání alba mělo více etap. Bicí se natáčely ve studiu Svárov pod dohledem Lukáše Martínka a Michala Šindeláře. Vše ostatní se nahrávalo v Black Chamber studiu u Dušana Mikulce. O mix se postaral, stejně jako na předchozí desce Black Threads, Martin Spacosh Peřina a mastering má na svědomí Jacob Hansen (Katatonia, Volbeat aj,).

„Je to můj svět, bez kterého si už život nedokážu představit. Samotná tvorba, její natáčení a celkový růst alba mě neskutečně baví,“ hovoří autor a kytarista Standa Jelínek. „Hlavním hrdinou celé desky je astronaut Skylor, který vypráví své zážitky z cestování vesmírným prostorem a návštěvami neznámých planet a při jejich objevování dost často zvažuje, zda se ještě někdy vrátit zpět na Zemi,“ doplňuje Jelínek, který v nových skladbách potvrzuje setrvale hledačský přístup.

Kreslený obal je tradičně z dílny Petra „Phob“ Štefka a částečně se může zdát, že je inspirován Malým princem. Texty napsal Miroslav Václavek, který o desce říká: „Práce na textech pro novou desku Dying Passion pro mě byla úplně nová zkušenost. Především díky tomu, že mi byla ponechána naprostá svoboda v tom, jak téma vesmírného námořníka pojmu. A svoboda to je vždycky ta největší výzva. Doufám tedy, že jsem si pro sebe nenechal vůbec nic a vymačkal jsem ze sebe úplně všechno a ty milý posluchači to poznáš. Tak jak to má být.“

Album už začátkem roku předznamenal singl Aerosouls ke kterému vzniklo i video natočené v šumperské Městské knihovně v režii kataristy Standy Jelínka a kamery Tomáše Nechanického.

Skladba s až filozofickým textem rozmlouvá s posluchačem o existenci a emocích s tím spjatými. Přitom překvapuje experimenty s elektronikou a následným přirozeným manévrem až k vesmírnému dream popu. Spadli jsme od hvězd, ale co my s tím? Recenze v přípravách.

Dying Passion jsou:

Stanislav Jelínek - kytara, klávesy

Zuzana Jelínková - zpěv

Jan Kylar - bicí

Jan Stinka - basa

Tracklist:

1. Search

2. Aerosouls

3. In the Code

4. Shadowplay

5. Today

6. Skylor

7. Breakwater

8. On the Edge

9. Round and Round

10. Another Kind of Light

11. Breathe

Kapela vyráží na jarní turné společně se spřízněnou kapelou Silent Stream of Godless Elegy čítající deset zastávek:

08.04.2022 ׀ Bruntál, Afrika

09.04.2022 ׀ Ostrava, Barrák

14.04.2022 ׀ Brno, Melodka

15.04.2022 ׀ Uherské Hradiště, Mír

16.04.2022 ׀ Hodonín, Nautilus

28.04.2022 ׀ Praha, Underdogs

29.04.2022 ׀ Plzeň, Pod Lampou

30.04.2022 ׀ Šumperk, Městská knihovna

06.05.2022 ׀ Vysoké Mýto, M-klub

07.05.2022 ׀ Valašské Meziříčí, M-klub

Info: 

Dying Passion

Facebook

Bandcamp

foto (c) Rosemary

aktuálně

diskuze