ŘEZNÍK - Hudba u který se chcípá

recenze
Filipismo
Hodnocení:
8

Rap, horrorcore, tvrdost, provokace, vulgarita a zlo. Skutečné, nefalšované zlo. Depresivní beznaděje, sebevraždy a marné hledání smyslu života. A jelikož je to hudba, u který se chcípá, troufnete si?

Řezník

Tak, a máme to tady po čase znova. Pokud je pro vás tedy rap něco totálně nestravitelného, zřejmě vás následující řádky minou. Pokud je pro vás rap styl stojící minimálně za povšimnutí (poslech), pak u následujících řádků zbystřete. Tentokrát nebudu čtenářům víceméně „metalového“ periodika nutit názor na něco mainstreamového, nýbrž se ponořím do ryzího undergroundu, se vším všudy.

ŘEZNÍK je přitom na scéně docela pojem. Důvodů, proč tomu tak je, bude hned několik. V první řadě se věnuje odnoži zvané horrorcore, ale to samo o sobě ještě neznamená, že musí být zákonitě hvězda. Jenže ON je ve svém stylu skutečně dobrý. Dokáže maximálně provokovat (i zde se dá namítat, že to patří v podstatě k rapovému kumštu), a to tak, že hodně. A jsme u „jádra pudla“ samotného alba; mimochodem ne prvního, tenhle panáček ve svých šestadvaceti vydal už 5 sólovek, a to nepočítám další hostovačky apod. S každou jeho další deskou se zvedne vlna zájmu o jeho osobu - téměř pokaždé v negativním smyslu. Provokace, patřící k horrorcore neodmyslitelně, a taktéž ironie, nadměrná používání přehnaných (místy až do očí bijících) klišé… to vše dokáže s ledovým klidem (a maskou na tváři) převést do své muziky. Jelikož se však bavíme o stylu, nemajícím v tuzemsku hluboké kořeny, pak je víc než jasné, jak reaguje nic netušící veřejnost, které chybí navíc patřičný nadhled.

Pominu-li jeho první nahrávky (vadí mi na nich jistá dávka amatérství, ještě ne příliš dostatečně „ostrý“ hlas), pak na předchozím počinu Vzestup zla (2010) už vše bylo tak, jak mělo. ŘEZNÍK se také definitivně (díky dvěma vypečeným klipům) proboural do světa Youtube. Jak Žižkovský bary (hostoval James Cole + osazenstvo Chocobamby), tak Ta holka v mým sklepě (tam hostoval kdekdo :) ) mají více než slušnou sledovanost, zvláště pokud se bavíme o stylu, který má v Čechách sotva pár desítek fanoušků.

Zásadní průlom má tedy nastat letos, s deskou pojmenovanou více než příznačně. Už od obalu (a od  vloženého parte, které si může každý vyplnit dle libosti), po obsah, jenž se hemží vulgaritami (klasika), postupy, jak ukončit život (místy to silně připomíná Dephův projekt RIGOR MORTIZ), a hlavně absolutní dávkou tvrdosti. Je zajímavé, jak v rapu dokáže někdo tak silně tlačit na pilu, jako by hrál ten nejtvrdší metal. Kytary nechybí, hlavní jsou však stále beaty a hlas. Někde pod povrchem smrdí zlo, skutečné, nefalšované ZLO.

ŘezníkA tracky? Hustý jako asfalt. Musel bych tady zmínit celé texty, aby si čtenář udělal ucelený obrázek o téhle apokalypse. Jenže tím bych natáhl délku recenze na neúnosnou míru. Už z jejich názvů je zcela jasné, jak to tenhle provokatér má. Měl by ses zabít, Čas to skončit, Dno spirály… ne, tady se příliš nenasmějete. Zároveň je místy celkem složité (píši místy, někde je ironie naprosto zřejmá) rozpoznat, kam až je schopen jejich autor zajít. Za nejlepší kousky považuji určitě ty, kde se objevují po boku hlavního aktéra hosté. Tím pádem vede již zmíněná Měl by ses zabít s účastí DE SADA, kterého znají fans ze společného projektu SODOMA GOMORA. Výborná je i „mezinárodní“ kolaborace World Wide Wicket Shit, kde se objeví např. i legenda stylu MASTAMIND (NATAS), či opět James Cole, který má pro ŘEZNÍKA zřejmě slabost. Z ostatních věcí bych ještě rád upozornil na Nejhorší zmrd ze všech, kde je asi nejvíce cítit, jak to celé vlastně v tomto ranku funguje. Nejen dělat si prdel ze všeho okolo, ale ve finále si jí umět udělat i ze sebe. Na opačné straně stojí z mého pohledu nepovedení (textově i hudebně) Nepřizpůsobiví. Politika je prostě tenký led a ŘEZNÍK se o tom už nejednou přesvědčil. Nihilismus svědčí jeho produkci jednoduše nejvíc. Příkladem za všechny je pecka číslo pět, další destrukce jménem Já a můj mozek. Tudy vede cesta!

Muzika se dělá hlavně pro pocit a ten mám z téhle pekelné záležitosti fakt divný. A vím přesně, že tohle by si ŘEZNÍK přál! Není to rozhodně pro každého. A už vůbec to není pro někoho, kdo nechápe, o čem je horrorcore. Ostatní nejspíš zvednou palec nahoru. Hodnotit nehodlám, jen vás ujistím, že poslech téhle desky vážně není legrace. Upozornění, které vás čeká po otevření krabičky s CD, hovoří za vše: „Nenapodobujte nic, co se objevuje v textech na tomto albu, VY ZMRDI!!!“

Vložit komentář

Aneta - 01.01.16 17:23:15
Proč vubec zpíváš takovou hudbu? (Nic méně líbí se mi hlavně linka bezbečí :) <3 )
zdeno - 28.02.14 15:11:06
když už byla řeč o tom jeho tátovi, tak ten nás učil na střední...kdo dostal v testu nejvíc bodů, vyhrál DVD Jehova Pomsta a do tomboly na ples nám donesl asi deset cédéček sodomy, v jejich rodině to prostě smrdí recesí všude:)
LordSnape - 28.02.14 12:31:02
Ale vy to nechápete co jsem tím chtěl říct. Já Řezníka nemám za něco ultra kvalitního, jen mě to prostě baví. Je to sranda, já vždy u toho dobře vypnu. Ale asi nemá smysl odsuzovat celou dvojdesku, ze které známe jen jeden song. To by bylo dosti úzkoprsé.
bizzaro - 28.02.14 10:05:33
Co přesně je na tom k nepochopení? Navíc mě víc baví Coleova flow.
naprosto k pochopení. a jeho flow rozhodne!
m4xp4yn3 - 28.02.14 09:25:24
gorth: Text, který by sám o sobě změnil něčí vnímání světa, bychom asi nenašli. A kdybys přeci jen nějaký uvedl, text který se tě nějak niterně dotkl, našli by se tací, co by souhlasili, stejně tak jako spousty plivačů, že je to naprostá, doslovná mrdka. (Nemá význam hádat se "jestli" je něco kvalitní, spíš být schopen obhájit si "proč" to zrovna ty za dobré považuješ a být otevřený argumentům druhé strany.) Jde spíš o ten směr, o snahu být konstruktivní. To Řezník není, jeho potenciál je už vyčerpanej. Potenciál JC se (doufám) s jeho studiem filosofie teprve rozvine. Sbírka jeho nezhudebněných básní tomu i nasvědčuje. LordSnape: Raději si vyselektuju 5 dobrých skladeb z nějakého alba, které mě baví, než poslouchat něco, třeba s konstantní kvalitou, co mě nijak neoslovuje. Co přesně je na tom k nepochopení? Navíc mě víc baví Coleova flow.
gorth - 27.02.14 17:03:14
no... "když se nám nedaří nic postavit, pojďme aspoň něco zbourat" jako sofistikované zrcadlo? c'mon... www mají lepší texty tam, kde to jsou spíš jen hříčky nebo méně konkrétní náznaky, dost často je to nezajímavě až otravně explicitní (platí víc o albech po Neurobeatu), dobrá kapela to je kvůli hudbě a přednesu textů, ne textům samotným:) a Kazatel skla mi taky nepřijde jako něco, co posune mé dosavadní vnímání světa, spíš takové křičení známých pravd...)
LordSnape - 27.02.14 16:49:20
Kdybych se měl pozastavovat nad "inteligencí" tvorby všech interpretů, více jak 2/3 bych nemohl poslouchat. :-) Přijde mi, že každý mluvíme o něčem jiném. Já tvrdil, že je to sranda, není to nic vážného, žádný postoj. Jen muzika k vybouření se. Asi jako filtr, když se sejdou chlapi v hospodě a nadávají na svět. Jinak nechápu, sám tvrdíš, že víc jak 60% Coleova alba je sračka, ale přitom tvrdíš, že je lepší jak Řezník. Já ti nevím, on si aspoň drží tu svoji standardní laťku a záleží na tobě, zdali se k ní snížíš. Hehe. :-D
m4xp4yn3 - 27.02.14 16:19:10
Říkáš "nesahá po kotníky", já si myslím opak, tak kdo má pravdu..(?) Já se ale nebavím o obecné kvalitě toho či onoho, spíš o jejich celkové message a atittude. Inteligenci jejich tvorby. Řezníka nemůžu brát vážně, max. jako výplach, shitstorm po špatném dni, kdy to ta hudba vyřve za mě. To je na dílo, které stojí na práci se slovem, málo. Vážně beru jenom to, co mě osloví, dotkne se mě a má potenciál posunout moje dosavadní vnímání světa. Naznačit nový směr, vrhnout na věci jiné světlo. Bokem, James Cole třeba má na nové desce šedesát procent hovadin, ale vynahrazuje to tracky jako Kazatel skla, kde pojmenovává to, o co se u nás nikdo jiný nepokouší. Bokem bokem, WWW sice jsou někde jinde, ale není nutné pro každého umělce pojmenovávat vlastní žánr. Jsou jinde pro svoji kvalitu, ne formální odlišnost.
LordSnape - 27.02.14 16:04:39
Tak třeba James Cole je hodně přeceňovaný dle mě. Ta jeho novinka nesahá Řezníkovi ani po kotníky. WWW jsou třeba super, ale úplně jinde. To není horror ani gore, to je prostě hudební i lyrická alternativa. Prago Union neposlouchám, tak nemohu posoudit, nicméně jsou třeba jako parody dle mě super Čokovoko. :-) A zájem o něj je hlavně díky neustálé mediální reklamě, kterou si navíc nemusel ani platit. :-) Myslím si, že kdyby Cole či Hugo Toxx byli několik týdnů žhavým tématem Aha a Blesku + ve vysílacím čase Prima hnoje, určitě by stoupl zájem i o ně i, když jsou hudebně prázdní. Navíc je to přeci jen průkopník téhle scény, která ho jako jediného nesemlela tvůrčí krize jako třeba Masové Wrahy, nebo Hrobku s Pitvou.
m4xp4yn3 - 27.02.14 15:20:16
Průser je, že je o něj zájem. Řezník mě před několika lety příjemně šokoval, když zpíval "udupu tvý dítě, budu ho mlátit rourou" a další věci. Neveděl jsem že je něco takovýho na český scéně možný. Tehdy to nebral vážně a bylo to ok. Dneska už do textů přidává vlastní duševní černo, svůj způsob jak se vypořádat se svýma démonama. Samotný gore beztak brzy omrzí i tvůrce. Každej umělec v sobě má hodně hejtu a je na něm jak se s ním vypořádá. Řezník to dělá tím nejméně smysluplným, nekonstruktivním způsobem, nenabízí nic, jen agresi, vize apokalyps a tak. "Když se mi nedaří nic postavit, musím aspoň něco zbourat". Už několik desek dokola. Přitom samotná česká rapová scéna nabízí lidi, kteří svoje chmury používají jako zážeh inspirace k nastavení sofistikovaného zrcadla světu (WWW), nalézají relativní štěstí ve střízlivém pohledu na svět (Prago Union), nebo na to jdou přes poctivé nimrání se v sobě a důkladnější analýzu svýho hoodu :) (James Cole).
LordSnape - 27.02.14 14:04:03
Náhodou je to sranda. Řezník to nebere nijak vážně, flame dělají jen děcka, co ho poslouchaj. :-) Na koncíku APHND týpek říkal, že byl na jeho nedávné svatbě a jeho otec tam přišel s trikem "Nechci dítě!" :-D Při projevu nezapomněl upozornit, že se ho rád zbavil a ať si ho manželka užije. :-D Chtít po něm, aby dělal něco smysluplnější je, jako kdybychom chtěli změnit podstatu death metalu a aby většina rozebírala sociální otázky namísto smrti, zabíjení, nenávisti a proti náboženství. :-)
DW - 27.02.14 08:06:46
Ta myšlenka kterou říkáš asi není úplně mimo, ale prostě se s tím Řezník musí naučit žít. Jediný východisko už je pak sebevražda, ale pokud existuje něco po životě a jsou tam taky lidi (třeba ve formě energie) tak by si asi moc nepomohl. Ale v podstatě je v dnešní společnosti hodně snadný podlehnout misantropii, jenže pak si člověk uvědomí že sám je vlastně taky pěknej kokot a navíc sebestřednej :). Nejlepší je mít lidi nějak celkově na háku, ušetří si člověk nervy
m4xp4yn3 - 26.02.14 18:51:33
Pořád o tom samým. "Lidi jsou sračky, zničit, zabít, já jsem dobrej, mě nechat, trpím kvůli tomu že mi nesaháte ani po kotníky." Je úplně jedno že mluví z pozice fiktivní postavy. Podstata zůstává stejně dementní.
DW - 26.02.14 15:42:43
To zase bude v álejích nabrečeno:D
zdeno - 02.12.13 16:06:02
zdeno - 02.12.13 15:12:14
Pleteš se, já tu podstatu chápu až velmi dobře a právě ta tvoje velectěná podstata je srandovní. A ano, jedu si tu svojí linii, protože narozdíl od ostatních řešit Slavíka nebudu, ani trochu mě nezajímá. Jak sis mohl přečíst níže, já reaguju pouze na tvoje debilní připomínky k Řezníkovi, při nichž sis víc jak jednou kakal do papuli, takže tak:) Doufám, že tvoje ignorace směřuje jen ke mně a do další diskuze se dále zapojíš, začíná mě to bavit.
Franta N. - 02.12.13 13:58:49
Vhodný pro Slavíky to určitě není, ale neřekl bych, že z toho důvodu, že by to bylo "amorální" (na tom nevidím celkem nic špatného). Spíš jsou Slavíci prostě záležitostí šoubyznysu v nejkřiklavějším slova smyslu a nepatřil by tam ani nějaký mix jazzu s elektronikou bez textů.
Crust - 02.12.13 13:52:50
Omluva, chyba na mojí straně. Dělá mi problém se na ty hovna pořádně soustředit:) Mě ale vůbec nezajímá, koho bys na Slavíky poustěl nebo ne. Já reaguju na to tvoje odsuzování Řezníkových textů. Vysvětlení typu: u CC mi to nevadí, protože tomu nerozumim mi přijde naprosto mimo. Tim pádem by ti to nevadilo ani u Řezníka, kdyby Řezník byl název pro dm kapelu, jejímž textům bys nerozuměl. Tobě vlastně nevadí texty, ale samotná interpretace.
Ano, nevadilo, kdyby to bylo zabaleny do zajimavy hudby, byl by tam growling a nepoznal bych z toho ani slovo. No a? Co me osobne v textech vadi nebo nevadi, neni pro Slavika dulezity. Ja netvrdim ze Reznik ma zavadnejsi texty nez CC nebo naopak. To jenom ty akorat nechapes podstatu toho, co tu vysvetluju a ani ji nikdy nepochopis. Tebe totiz nezajima, ze vhodny pro Slaviky neni ani jedno z nich. Jedes si tu nejakou svoji linii vlastniho "problemu", kterou sis vytvoril, protoze citis potrebu se Reznika zastat proti nam zlym cenzorum. Takze timto na tebe reaguju naposled. Nazdar :)
martin - 02.12.13 13:27:13
Dovolím si nesouhlasit s názorem o nedůležitosti textové složky CC. Jako argument nechť poslouží tento velice barvitý lyrický úryvek, popisující strasti rodinného cestování. ;) The father of three was impaled on the wheel, as his skull became a part of the dash His eyeballs ejected his sight uneffected, he saw his own organs collapse His seatbelt was useless for holding him back, it simply cut him in two Legs were crushed, out leaked pus as his spinal cord took off and flew The mother took flight through the glass, and ended up impaled on a sign Her intestines stretched from the car down the road for a quarter of a mile.
Střap - 02.12.13 12:45:49
No ono je to spíš tak, že pokud někdo poslouchá nějakej čas death metal nebo grindcore tak ho to těžko šokuje. Tím mohli ze začátku šokovat maximálně Autopsy, Carcass nebo Cannibal Corpse. Ovšem v roce 2013 nevím no dost těžko. Jinak je i dvojsečná věc, co by Řezník dělal se sto litrama na klip. Mattoni bude mít určitě smluvně nějak ošetřeno jak to má vznikat a nemá vznikat. Takže nakonec by ho to dost možná ještě nasralo. Něco mi říká, že to nebude jen tak dostaneš sto litrů a pořádně v klipu nebo klipech někoho vykuchej. Ehm, jako Mattoni jsou vocasové a je jejich blbost jak to dopadlo. Jinak Crusta chápu Cannibal Corpse s jejich morbiditou bude někdo poslouchat spíš kvůli muzice a Řezník má s tím horrorcorem svojí tvorbu podstatně víc o textu. Což je něco s čím souhlasím. No už jsem zaznamenal přitroubnutý pokusy Řezníka sundat úplně...jako cenzurovat poněkud víc než na Slavíkovi. Případ Mattoni jakž takž chápu. Ovšem uvidíme, co jestli něco zkusej napáchat rozčílený rodiče...to by pak nemuselo jít jenom o Řezníka. To je trošku ta věc, která může nadělat problém.
zdeno - 02.12.13 12:27:43
Zamysli se, jestli nemas obcas problem s pochopenim psanyho textu, nize pisu, ze ani ty skupiny, co posloucham, bych na Slavika nepoustel.
Omluva, chyba na mojí straně. Dělá mi problém se na ty hovna pořádně soustředit:) Mě ale vůbec nezajímá, koho bys na Slavíky poustěl nebo ne. Já reaguju na to tvoje odsuzování Řezníkových textů. Vysvětlení typu: u CC mi to nevadí, protože tomu nerozumim mi přijde naprosto mimo. Tim pádem by ti to nevadilo ani u Řezníka, kdyby Řezník byl název pro dm kapelu, jejímž textům bys nerozuměl. Tobě vlastně nevadí texty, ale samotná interpretace.
bizzaro - 02.12.13 12:18:44
Ja netvrdim, ze je rozdil mezi mentalitou tvurcu, obe skupiny se snazi sokovat
cely vyjadreni chapu, Cruste, jen nemam pocit, ze ty dm/grind kapely by se snazily nak sokovat
Franta N. - 02.12.13 12:18:31
Na to ti může kdokoliv říct, že texty Cannibal Corpse jsou všude k dispozici, hudba vzbudí u mládeže zájem o texty atd. Navíc plno metalových kapel si stojí za tím, že texty jsou pro ně důležité (hodně v blacku, ale zdaleka nejen tam). Osobně fakt neposlouchám texty typu "zavraždi, znásilni", snad s výjimkou nějakých starých osmdesátkových klasik, kde se to dá brát jako extrémněji dotažená punkerská rebélie, protože tenkrát to bylo daleko víc šokující než dnes. Vidím rozdíl mezi textu typu "chci vidět svět umírat, pohrdám lidstvem a životem" a "zavraždi první dítě co uvidíš", ale přiznávám, že to vidím hodně proto, protože u prvního případu znám trochu subkulturu kolem toho, která tyto texty v drtivé většině s úplnou samozřejmostí interpretuje jako metafory zhnusení z toho nebo onoho, případně odcizení, deklaraci výlučnosti, vydělení se atd. Ale úplně chápu, že někomu, kdo o tvrdý metal nezavadil, budou věty "hlásáme smrt a rozklad všeho stvoření" a "rozsekáváme kurvu motorovou pilou" znít jako pouze jinak podané výzvy k násilí.
Crust - 02.12.13 12:05:32
Kde je teda ten rozdíl mezi gore grindem a Řezníkovým rapem? Oba mají texty o násilí, prznění žen, nevím o čem všem, oba se tím s nejvyšší pravděpodobností dobře baví a ještě si mnou ruce, jak "mainstreamová společnost" tu provokaci dokonale žere, když se o ní nějakou náhodou dozví. Ani různí ti grindeři a gore deatheři, ani Řezník očividně v osobních životech vrazi a násilníci nejsou. Pokud jde o šokování brutálními texty: Nijak nevyhledávám kapely s extrémně násilnými texty a většina kapel co poslouchám používá fyzické násilí poměrně očividně jako metaforu něčeho jiného, ale zase respektuju, že mezi muzikanty, co mají ty texty o vraždách nebo mezi lidmi, co je poslouchají a berou to právě jako provokaci, je i docela dost fakt chytrých lidí a rozhodně bych se neuchyloval k takovým zkratkám, jako že to jsou buď dementi nebo puberťáci nebo reální násilníci.
Je to presne, jak pises. Ten rozdil se pokusim vysvetlit, pravdepodobne se to nesetka s pochopenim, ale zkusim to :) Ja netvrdim, ze je rozdil mezi mentalitou tvurcu, obe skupiny se snazi sokovat, ale osobne vidim velkej rozdil mezi tim, jak tu jejich tvorbu vnimam. S tim metalem to mam stejne jako ty, to "nasili", pokud to tak lze nazvat, je tam vetsinou uplne v jiny forme, metafory, vetsinou to neni cileny proti nikomu konkretnimu, pro tvurce a nasledne pro posluchace je to spis takovej psychickej ventil z frustrace. Je to vetsinou obecne pojatej text, napsanej z hnevu nebo nenavisti, tak jako funguji obecny texty napsany z lasky nebo smutku. To jsou vsechno emoce, ktery kazdej v zivote zaziva a proto se s nima ztotozni. A pokud je to neco evidentne pres caru, jako treba ti Cannibal Corpse, ktery sice nijak extra neposloucham, ale jako ekvivalent Reznikovi nam tu zatim slouzi krasne, tak tam tomu stejne neni skoro vubec rozumet, tim padem ten text tam skoro nehraje roli, pri poslechu v mym pripade. Z toho je automaticky jasny, ze kdyz si pustim neco takovyho, tak si to pustim kvuli hudbe, ne kvuli textum, ten u me nehraje roli. To plati o drtivy vetsine metalovych skupin, ktery posloucham a nekomu by mohli prijit potencialne vysinuty. U Reznika je to presne naopak, tam je primarni text a jeho podani, vsechno ostatni je druhotny. Neumim si predstavit, jak si budu uzivat jeho uzasne tvrdej beat a zapomenu na text. To taky samozrejme Reznik ani nechce, proto to dela tak, jak to dela. Cimz ale netvrdim ze on a vsichni jeho posluchaci jsou klinicky psychopati, tak jako to netvrdim o metalu. Jen vysvetluju v cem, pouze ja osobne, vnimam zasadni rozdil a proto Reznika a metal nestavim vedle sebe a nerikam ze je to jedno a to samy, protoze na me oboji pusobi znacne odlisne.
Franta N. - 02.12.13 04:08:22
Btw kdyz uz ani jedno z toho, uz samotna myslenka, jak se nekdo bavi nad tim, jak ma krasne zvrhly texty a jak tim uzasne sokuje svoje okoli mi prijde uboha a hodna tak maximalne sestnactiletyho nedospelyho jedince, bez ohledu na to, jestli jde o rap nebo metal. Vetsina z toho nastesti casem vyroste.
Kde je teda ten rozdíl mezi gore grindem a Řezníkovým rapem? Oba mají texty o násilí, prznění žen, nevím o čem všem, oba se tím s nejvyšší pravděpodobností dobře baví a ještě si mnou ruce, jak "mainstreamová společnost" tu provokaci dokonale žere, když se o ní nějakou náhodou dozví. Ani různí ti grindeři a gore deatheři, ani Řezník očividně v osobních životech vrazi a násilníci nejsou. Pokud jde o šokování brutálními texty: Nijak nevyhledávám kapely s extrémně násilnými texty a většina kapel co poslouchám používá fyzické násilí poměrně očividně jako metaforu něčeho jiného, ale zase respektuju, že mezi muzikanty, co mají ty texty o vraždách nebo mezi lidmi, co je poslouchají a berou to právě jako provokaci, je i docela dost fakt chytrých lidí a rozhodně bych se neuchyloval k takovým zkratkám, jako že to jsou buď dementi nebo puberťáci nebo reální násilníci.
lemmy - 01.12.13 22:23:18
Že Řezník nepatří do mainstreamových médií je asi všem (a jemu tím spíš) jasný. To na margo argumentu, že zneužívaná slečna by tohle asi v samošce slyšet nechtěla. Že to ovšem agentura měla udělat elegantněji, je jasné též, a ostudu si za vlastní neschopnost zaslouží. Takže: Nemele se tu náhodou jen stejná debata jako před dvaceti+ lety v usa, jejímž jediným hmatatelným důsledkem jsou nálepky parental advisory? A ještě: rodiče, kteří chtějí zoufale chránit svoje děti před bubákama ještě nikdy neuspěli. Neuspějí ani teď. Jestli jejich nevinní caparti Řezníka ještě neznali, teď ho díky neschopnosti pořádající agentury a humbuku kolem zcela jistě vygooglují.
Střap - 01.12.13 22:17:37
Crust člověče s těma ženskejma tě docela chápu. Jako jasně dokonce jsem četl o holce, co zažila pěkný pekla prej to kvůki tomu poslouchá i ráda a vyrovnává se tím tak. Lidi jsou různý. A bacha nemyslím si, že to tak mají všechny samosebou. Hele trička s Fritzlem no jak to říct pamatuju si jak se v Americe nosila trika s Mansonem a kšeft to nebyl úplně malej...takže by dělal Řezník něco až tak inovativně hnusnýho bych úplně neřekl. Pravda Řezník je jako Slavík poněkud divnej...ale tomu se měla udělat taky přítrž hned. Jako moc se mi nezdá, že by nikdo něvěděl, kdo je řezník zač....jeho kauza s Hrobkou a Pitvou byla pitvaná hodně...takže si spíš myslím, že Mattoni zjistili, že on to fakt vyhraje. Pokud to neudělali hned jedná se o diskvalifikaci poněkud zvláštní přeci jen.
DW - 01.12.13 21:19:09
podle mě to moc prožíváš. Když začal v TV vysílat South Park, našli se sektáři, co chtěli tvůrce upálit. O tom pak pánové udělali jednu epizodu jak se obyvatelé South Parku katapultem vrhají na budovu televize. Řezník je určitě za hranicema dobrýho vkusu a citlivější povahy můžou jeho osobu a dílo vnímat jako návod na vraždu, ale to můžou i hororový filmy, fakovanej Snuff a další věci. Labilní povahy mezi náma budou vždycky (a nemálo, vem si (nás) exoty co poslouchaj gore grind), Řezník točí nechutnej rap, kterej jde za hranice za který by jít nemusel, na druhou stranu už bychom mohli slízt z těch našich obláčků a přiznat si, že ve světě prostě špína je. A že je za tu špínu třeba lidi pořádně trestat, což se doteď často neděje. Ale jako tvůj názor respektuju, částečně se s tim ztotožňuju, ale já si prostě myslim že ta společnost směřuje ke svejm násilnejm prapočátkům už docela dlouho, protože našim kolegům z Jeruzaléma už ta bublina s penězma a všeobecnym blahobytem začíná pomalu splaskávat.
Crust - 01.12.13 20:26:54
posloucháš kotel muziky, jejíž texty jsou kolikrát stejně drsný jako řezníkovi, ale u nich ti to nevadí...proč? člověk si musí sám prohrabat hlavu a zjistit, kde ještě argumentuje a kde vyloženě sere hubou, když už jsme o toho uvědomování se...morálně v pohodě je to do tý doby, dokud člověk chápe, že všechno to, o čem řezník rapuje, je čistá recese s náloží černýho humoru stejně jako už jsem psal v recenzi na Éru, a záleží jen na tom, komu se to líbí a komu ne, a ozval jsem se z toho důvodu, že tu cejtim nějakou potřeštěnou antiřezníkovskou náladu
Zamysli se, jestli nemas obcas problem s pochopenim psanyho textu, nize pisu, ze ani ty skupiny, co posloucham, bych na Slavika nepoustel. Takze nevim, odkud beres to "u nich ti to nevadi". O tom, co z toho si pak pustim nebo nepustim, jestli Reznika nebo Cannibal Corpse, rozhoduje ciste muj hudebni vkus, kterej ovsem s podstatou toho, co tu resime, nema vubec nic spolecnyho.
to asi seš, protože prdel z toho maj obě skupiny. #martyhofrky
No a? Mne je uplne sumafuk, co z toho maj a jestli to myslej vazne nebo ne. Problem je v tom, ze takhle uzasne vtipny to neprijde vsem tem holkam, ktery byly od detstvi do puberty znasilnovany vlastnim fotrem a pak v TV uvidi, jak Reznik s necim tak explicitne podobnym jejich vlastnim prozitkum boduje ve Slavikovi. To je to tak tezky pochopit? Ono mozna neni uplne marny zamyslet se nad myslenkou, kam Reznik se svou snahou o rozsahlou publicitu svyho "recesistickyho" dila vlastne smeruje a co je jeho cilem? Aby jeho skladby pravidelne rotovaly v radiu a v TV? Aby se jeho tricka s ksichtem Fritzla prodavaly po tisicich? To vsechno pod zaminkou, ze on jen upozornuje na problem a nezavira nad nim oci? Pripada mu snad, ze se o tom vi a mluvi malo? Mysli si snad, ze to svym "cernym humorem" zmeni? Jak? Btw kdyz uz ani jedno z toho, uz samotna myslenka, jak se nekdo bavi nad tim, jak ma krasne zvrhly texty a jak tim uzasne sokuje svoje okoli mi prijde uboha a hodna tak maximalne sestnactiletyho nedospelyho jedince, bez ohledu na to, jestli jde o rap nebo metal. Vetsina z toho nastesti casem vyroste.
DW - 01.12.13 19:32:28
Tak to jsem tu asi jedinej, kterymu rozdil mezi Reznikem a death/grindem prijde naprosto zrejmej. Ne, opravdu to neni jedno a to samy.
to asi seš, protože prdel z toho maj obě skupiny. #martyhofrky
Crust - 01.12.13 19:09:45
Tak to jsem tu asi jedinej, kterymu rozdil mezi Reznikem a death/grindem prijde naprosto zrejmej. Ne, opravdu to neni jedno a to samy.
Franta N. - 01.12.13 16:35:21
Zastávejte se toho svého Řezníka jak chcete ale pokud by mladá generace měla vyrůstat na jeho psychopatické a úchylné tvorbě tak pánbůh s námi. O tom pánovi jsem se nuceně dočetla až na Novinkách,koho že to vyloučili ze Zlatého slavíka a proč... podívala se na jeho jedno "dílo" a musím uznat kam se hrabe Leo Beránek. Mám malého syna a v představě že by si omylem kliknul na něco podobného až mu bude třeba čtrnáct....jak to takovým dětem vysvětlíte že to je černý humor vy chytráci. Ty kliknutí na jeho "videoklipy" jsou i většinou proto že jeden se musí podívat i když poprvé a naposledy a nevěří co jsou někteří dnes pro slávu a peníze pustit do éteru za cenu vlastní důstojnosti a svého jména.
Mám tušení, že kvůli takovým hysterickým hlasům tenhle Řezník rapuje a dobře se tím baví. Stejně jako gore grindové kapely, co growlují o pitvách zaživa a pak se smějí, jak se trefili do černého, protože jim to ti ochránci zdravého vývoje dětí a mládeže zase sežrali. A vlastně mají pravdu.
DW - 01.12.13 16:25:17
Tak je to píčovina, ale stejně jako horrorcore nebo brutal death/grind, prostě tam se o těhle prasečinách zpívá a nikoho to nesere, protože tam buď growlej nebo řvou tak tomu "neni rozumět". Nikoho to nikdo nenutí poslouchat ale určitě je pravda, že současný generace tý agrese dostávaj obrovskou dávku. Na netu porno sjížděj od 11, k tomu do sluchátek tvrdý rappery co po sobě (prej) střílej po nočních klubech, přepadávaj KFC kvůli kuřatům jako správný negři a celý dny mrtvoly a vraždy v Kriminálkách /vložte město/ . - já bych taky osobně zpomalil. Ale tím že tenhle klučina vyhraje 100k na další šokující klip - mno co - točej se i vostřejší věci ve světě.
Střap - 01.12.13 11:10:49
Zastávejte se toho svého Řezníka jak chcete ale pokud by mladá generace měla vyrůstat na jeho psychopatické a úchylné tvorbě tak pánbůh s námi. O tom pánovi jsem se nuceně dočetla až na Novinkách,koho že to vyloučili ze Zlatého slavíka a proč... podívala se na jeho jedno "dílo" a musím uznat kam se hrabe Leo Beránek. Mám malého syna a v představě že by si omylem kliknul na něco podobného až mu bude třeba čtrnáct....jak to takovým dětem vysvětlíte že to je černý humor vy chytráci. Ty kliknutí na jeho "videoklipy" jsou i většinou proto že jeden se musí podívat i když poprvé a naposledy a nevěří co jsou někteří dnes pro slávu a peníze pustit do éteru za cenu vlastní důstojnosti a svého jména.
já tvůj názor chápu, ale můžeš mi jen tak říct, co vlastně posloucháš za hudbu? Což neber jako útok. Jako osobně si myslím, že Řezník i Sodoma Gomora se vcelku úrovňově někam dostali. Občas se pánům podaří na něco upozornit a to docela slušně a dost věcí docela promakali..I když chápu, že to není úplně věc pro malý děti.
karamba - 01.12.13 10:49:28
Zastávejte se toho svého Řezníka jak chcete ale pokud by mladá generace měla vyrůstat na jeho psychopatické a úchylné tvorbě tak pánbůh s námi. O tom pánovi jsem se nuceně dočetla až na Novinkách,koho že to vyloučili ze Zlatého slavíka a proč... podívala se na jeho jedno "dílo" a musím uznat kam se hrabe Leo Beránek. Mám malého syna a v představě že by si omylem kliknul na něco podobného až mu bude třeba čtrnáct....jak to takovým dětem vysvětlíte že to je černý humor vy chytráci. Ty kliknutí na jeho "videoklipy" jsou i většinou proto že jeden se musí podívat i když poprvé a naposledy a nevěří co jsou někteří dnes pro slávu a peníze pustit do éteru za cenu vlastní důstojnosti a svého jména.
lemmy - 01.12.13 00:36:49
Hehe, je to čím dál lepší http://www.lidovky.cz/sdruzeni-podporila-vyrazeni-rappera-ze-souteze-kvuli-jeho-tvorbe-10q-/kultura.aspx?c=A131130_172144_ln_kultura_ebr Tahle veselost řezníka zviditelní mnohem víc, než jedno předávání a sto tisíc na klip.
zdeno - 30.11.13 15:39:17
demagogie? sám jsi ten soud zmínil za účelem si ještě pošpinit, takže? přesně jak píše střap, posloucháš kotel muziky, jejíž texty jsou kolikrát stejně drsný jako řezníkovi, ale u nich ti to nevadí...proč? člověk si musí sám prohrabat hlavu a zjistit, kde ještě argumentuje a kde vyloženě sere hubou, když už jsme o toho uvědomování se...morálně v pohodě je to do tý doby, dokud člověk chápe, že všechno to, o čem řezník rapuje, je čistá recese s náloží černýho humoru stejně jako už jsem psal v recenzi na Éru, a záleží jen na tom, komu se to líbí a komu ne, a ozval jsem se z toho důvodu, že tu cejtim nějakou potřeštěnou antiřezníkovskou náladu
Střap - 30.11.13 12:34:08
Strap: No to zalezi, jak to myslis. Na MTV Headbangers Ball a podobne to asi bezelo, tam bezely i jiny silenosti, ale tak to se vysilalo v pozdni nocni hodinu a pustil si to jenom fanousek. Ale ze by Cannibal Corpse vyhravaly nejaky kategorie na MTV Awards, ktery bezi vecer live prenosem pro miliony lidi, o tom nic nevim. A v tom je prave ten rozdil. A zrovna CC si myslim tech zakazu taky uzili dost :) Urcite nepopiram, ze si sem tam pustim neco, kde jsou dost nasilny texty, ale mam dost soudnosti na to, abych dokazal rozlisit, ze to muze soutezit tak mozna nekde v Britve, ale ne ve Slavikovi. Jinymi slovy, pustim si to doma, v pohode, ale nebudu po nikom chtit, aby to poustel v radiu. Tim spis, pokud je tem textum bez problemu rozumet. Ja myslim, ze z toho odkazu co si sem hodil, je to snadno pochopitelny pro kazdyho trochu inteligentniho cloveka.
V pohodě. Přeci jen na Slavíka koukaj i babči, kterejm je osmdesát. My dva jsme jinde a neposloucháme metal tejden...takže tak no. Řezník by jim přeci jen nemusel udělat úplně dobře. Jako v podstatě bych taky nechtěl snad, ani svoje oblíbený kapely na takový kašparovině, když to vemu kolem a kolem...
Crust - 30.11.13 11:21:29
Strap: No to zalezi, jak to myslis. Na MTV Headbangers Ball a podobne to asi bezelo, tam bezely i jiny silenosti, ale tak to se vysilalo v pozdni nocni hodinu a pustil si to jenom fanousek. Ale ze by Cannibal Corpse vyhravaly nejaky kategorie na MTV Awards, ktery bezi vecer live prenosem pro miliony lidi, o tom nic nevim. A v tom je prave ten rozdil. A zrovna CC si myslim tech zakazu taky uzili dost :) Urcite nepopiram, ze si sem tam pustim neco, kde jsou dost nasilny texty, ale mam dost soudnosti na to, abych dokazal rozlisit, ze to muze soutezit tak mozna nekde v Britve, ale ne ve Slavikovi. Jinymi slovy, pustim si to doma, v pohode, ale nebudu po nikom chtit, aby to poustel v radiu. Tim spis, pokud je tem textum bez problemu rozumet. Ja myslim, ze z toho odkazu co si sem hodil, je to snadno pochopitelny pro kazdyho trochu inteligentniho cloveka.
Střap - 30.11.13 10:40:18
Jo aha, vymekly moce... ty budes asi nejakej jeho sympatizant, co by taky rad viril zatuchly vody :) Zadnej Reznik nic nevyhral, vyradili ho jeste predtim, nez skoncilo hlasovani, ktery sice asi do ty doby vedl, ale tam byla evidentne jedina chyba z jejich strany, ze ho tam vubec pustili. O tom, ze ho soud osvobodil vim moc dobre a nikde jsem netvrdil, ze je to zlocinec, nebo ze se dopustil trestnyho cinu, takze prosim priste bez demagogie. Jestli tobe osobne jeho texty prijdou moralne v pohode, klidne si to doma poslouchej, ale mezi sirokou verejnost takovyhle veci pustit nelze. Jestli to nechapes, tak je asi nekde problem.
No tak já s tím mám jedinej problém, že mi to celý přijde postavený jenom na tom někoho šokovat. Co si budeme namlouvat oba si myslím posloucháme dost věcí, který když si rozebereš vlastně zpívaj o dost šílenejch věcech. Svým způsobem jsou morálně jebnutý dost. Takže, asi tak bych to nějak viděl. Takže si mi po Řezníkovi nechce úplně metat kameny. O anketách typu Slavíka si myslím docela svoje. Osobně bych ho fakt nevyškrtával. Ovšem vyloženě máser by byl, kdyby chtěl být vyškrtnutej sám. Tyhle breky o CZ šoubizhnisu, co předvádí mi přijdou trošku tak, že se mu v něm nějak podezřele začíná líbit. Jinak mezi náma na MTV si mohl vidět např. Cannibal Corpse. Mezi širokou veřejnost to přeci jen pustit lze.
Crust - 30.11.13 10:11:37
Naprosto jasná zaujatost vůči Řezníkově osobě...tady přece nejde o nějakej hlavní vysílací čas a už vůbec ne o to, co si kdo může a nemůže dovolit dát do telky, jde o to, že probíhalo hlasování pod hlavičkou Mattoni, který prokazatelně vyhrál Řezník a protože jsou to vyměklý moče, organizátoři ho na poslední chvíli vyřadili a ještě si kvůli tomu snad pozměnili pravdila, aby všechno bylo posvěcený i papírově...další věc ten soud: pokud bys to alespoň trochu sledoval, dovíš se, že právě ten soud rozhodl o naprostý nezávadnosti jeho textů z hlediska právního (o morálním bychom se tu asi hádali, ale ani tam nevidim problém). Nebo snad každej, kdo se objeví před soudem je hned zločinec?:O To revoltování nemá cenu ani komentovat, to je plk jak hovado:D
Jo aha, vymekly moce... ty budes asi nejakej jeho sympatizant, co by taky rad viril zatuchly vody :) Zadnej Reznik nic nevyhral, vyradili ho jeste predtim, nez skoncilo hlasovani, ktery sice asi do ty doby vedl, ale tam byla evidentne jedina chyba z jejich strany, ze ho tam vubec pustili. O tom, ze ho soud osvobodil vim moc dobre a nikde jsem netvrdil, ze je to zlocinec, nebo ze se dopustil trestnyho cinu, takze prosim priste bez demagogie. Jestli tobe osobne jeho texty prijdou moralne v pohode, klidne si to doma poslouchej, ale mezi sirokou verejnost takovyhle veci pustit nelze. Jestli to nechapes, tak je asi nekde problem.
Střap - 30.11.13 09:42:20
checht tohle je docela sranda. http://www.ceskyslavikmattoni.cz/hvezda-internetu-prohlaseni/cmsarticle/#.UpmjmHAz2o0 Jako v podstatě je chápu, ale myslím, že ho odříznuli z jedný podkategorie, aby jim předním vchodem vlezl do tý hlavní....argumenty na to sice mají, ale myslím, že se jim vymstí...
zdeno - 30.11.13 02:00:04
Mne prijde postup organizatora naprosto v poradku. Slavik je velka znama anketa, jejiz vyhlasovaci galavecer bezi v hlavnim vysilacim case na TV a z takovyho titulu je to ostre sledovany a musi se ridit urcitymi pravidly, bez ohledu na to, jestli ta anketa nekomu prijde zatuchla, nudna, nebo kdovi co. Tady si proste organizatori nemuzou dovolit nechat si to trollit nejakym blbeckem, ktery si pro polechtani svyho ega mysli, jak svyma textama v dnesni dobe desne revoltuje. Tuplem ne, pokud uz byl kvuli tem textum popotahovanej po soudech.
Naprosto jasná zaujatost vůči Řezníkově osobě...tady přece nejde o nějakej hlavní vysílací čas a už vůbec ne o to, co si kdo může a nemůže dovolit dát do telky, jde o to, že probíhalo hlasování pod hlavičkou Mattoni, který prokazatelně vyhrál Řezník a protože jsou to vyměklý moče, organizátoři ho na poslední chvíli vyřadili a ještě si kvůli tomu snad pozměnili pravdila, aby všechno bylo posvěcený i papírově...další věc ten soud: pokud bys to alespoň trochu sledoval, dovíš se, že právě ten soud rozhodl o naprostý nezávadnosti jeho textů z hlediska právního (o morálním bychom se tu asi hádali, ale ani tam nevidim problém). Nebo snad každej, kdo se objeví před soudem je hned zločinec?:O To revoltování nemá cenu ani komentovat, to je plk jak hovado:D
Crust - 29.11.13 21:40:30
Ještě dodám za mě úplně poslední věc - tohle není záležitost jen Slavíka ale všech českejch hudebních cen, včetně velký řady těch undergroundovejch (i metalovejch). Ale tam by Řezník měl šanci i vyhrát, kdyby jeho fotr byl Urban, Janda nebo jiný zvíře z éry minulý i současný.. Mně osobně přijdou všechny hudební ceny na hlavu postavený ale točí se v tom dobrej byznys tak proč zase ne.
Jiny hudebni ceny mozna, ale pokud vim, Slavik je anketa popularity, ne ocenovani interpretu nejakymi akademiky, nebo jinymi samozvanymi odborniky. Z tohodle pohledu mi pripadaji vysledky ankety legitimni a nezmanipulovany, minimalne v tech velkych kategoriich. Tohle se u nas zkratka nejvic prodava/posloucha...
DW - 29.11.13 21:09:32
no nevím, přijde mi principielně špatný přístup organizátora, takže určité "pohoršování se nad cenzurou je na místě"... prostě ta kauza je pěkně jasný příklad toho, jak to v těchhle soutěžích reálně chodí, což mi přijde celkem fajn (i když DW má evidentně podobně konkrétní informace už několik let:p)
hele něco málo o tom vim ze zákulisí ale to je daný naší republikou, tady je to všechno úplně stejný. Prostě takovej post komunistickej banánistán :). Sestimsmíř. Ještě dodám za mě úplně poslední věc - tohle není záležitost jen Slavíka ale všech českejch hudebních cen, včetně velký řady těch undergroundovejch (i metalovejch). Ale tam by Řezník měl šanci i vyhrát, kdyby jeho fotr byl Urban, Janda nebo jiný zvíře z éry minulý i současný.. Mně osobně přijdou všechny hudební ceny na hlavu postavený ale točí se v tom dobrej byznys tak proč zase ne.
Crust - 29.11.13 20:59:19
Mne prijde postup organizatora naprosto v poradku. Slavik je velka znama anketa, jejiz vyhlasovaci galavecer bezi v hlavnim vysilacim case na TV a z takovyho titulu je to ostre sledovany a musi se ridit urcitymi pravidly, bez ohledu na to, jestli ta anketa nekomu prijde zatuchla, nudna, nebo kdovi co. Tady si proste organizatori nemuzou dovolit nechat si to trollit nejakym blbeckem, ktery si pro polechtani svyho ega mysli, jak svyma textama v dnesni dobe desne revoltuje. Tuplem ne, pokud uz byl kvuli tem textum popotahovanej po soudech.
gorth - 29.11.13 20:23:46
tak tvorbu taky nezkoumám:) no nevím, přijde mi principielně špatný přístup organizátora, takže určité "pohoršování se nad cenzurou je na místě"... prostě ta kauza je pěkně jasný příklad toho, jak to v těchhle soutěžích reálně chodí, což mi přijde celkem fajn (i když DW má evidentně podobně konkrétní informace už několik let:p)
Crust - 29.11.13 19:19:39
gorth: Ano, mas pravdu, v tehle casti neinformovana, nemel jsem v planu zkoumat jeho pohnutky k ucasti, ani jeho tvorbu. Pokud je to ale jak pises, v tom pripade plati prvni moznost.
gorth - 29.11.13 18:53:27
Cruste, co jsem četl, tak to od začátku bral jako experiment, jehož důsledkem měl být poctivý trolling Slavíka - v případě úspěchu nějakým vysokorozpočtovým klipem, který by mu zaplatili, a teď se snaží dělat bordel, jelikož organizace potvrdila, že si to fakt zaslouží... takže pěkná hypotéza, bohužel naprosto neinformovaná
Crust - 29.11.13 18:21:12
Jde hlavne o to, jestli to, ze byl vyrazenej ze Slavika, nejakymu Reznikovi vubec vadi. Pokud ne, tak to nemusi nikdo resit, pohorsovat se nad "cenzurou" a nikdo se ho zastavat. A pokud jo, tak je jeho rebelstvi pokrytecky a jestli chce priste bodovat, tak by se mel asi trochu zamyslet na svymi texty a posunout je do mnohem konformnejsi zony. Jinak at si klidne vyhrava souteze o nejvetsiho hip-hop badazz mezi svyma fellaz.
DW - 27.11.13 13:06:36
Ale jako poslech sem si pár tracků hlavně kvůli tomu abych slyšel o co go, takže to určitě takhle udělá i víc lidí. Mě to neba, někoho třeba bude. Já mám radši trošku propracovanější old school repec s pořádnejma beatama:)). Ten už se dneska netočí nikde.
bizzaro - 27.11.13 10:06:35
Jinak ten typek ted ma v ruce obrovskou zbran, je pasovan na zakazany ovoce, ktery chutna nejlip... Doufam, ze nekde na soc siti nebreci, ze to mel vyhrat, ale poradne se do toho obuje a pokosi 'slavikare' plamenometem.
rekl bych, ze tak to bude
když ti do toho přijde nějakej týpek z teho andrgraundu a zpívá o tom jak ve sklepě mezi zavařovačkama znásilňuje školačky
a jeste pri tom porcuje sekyrou ;)
Střap - 27.11.13 10:05:10
Mě jen překvapilo jak je Řezník velkej interpret. Dost možná to taky byla tak nějak rebélie proti anketám podobnýho druhu, která nakonec přinesla svoje ovoce. Třeba udělají Řezníkovi na nějáký televizi taky svojí show jako jistýmu trhači bible v Polsku. Aby pak nedopadl jako pan profesor ze Sparku...ehm. Šaškárna.
DW - 26.11.13 20:53:41
Tady snad ani nejde o to co říkáš, jde hlavně o to média jsou byznys, informace jsou na druhým místě, samozřejmě. Hlavním smyslem médií je vydělat prachy. A ty se nejlíp vydělávaj tím, že lítáš rovně. Těžko se buduje PR brand Mattoni v očích veřejnosti (která má pochopitelně svý tabu byť se tváří že ne) když ti do toho přijde nějakej týpek z teho andrgraundu a zpívá o tom jak ve sklepě mezi zavařovačkama znásilňuje školačky. To by mohlo část lidí vyhledávající neškodnou zábavu docela nasrat. A možná by si příště ani nemuseli koupit tu měsíc stojatou vodu s vorlem. Každopádně buď si jist že to o čem píšeš nikoho ani nenapadne, protože lidi to prostě nechtěj vidět. Dokud má aspoň část z nich na nájem tak bude majorita držet hubu a krok. Což je ale na druhou stranu dobře, protože PR oddělení zaměstnávaj celkem dost lidí. Možná stejně jak pojišťovny.
666 - 26.11.13 19:42:54
Tohle ma do normalizacniho chovani opravdu daleko. Ale my se tu radi bud strasime komancema, nebo je nam vsechno jedno a jsme ten na sebe hrdy, ateisticky vykoreneny narod neznabohu v zemi, kde je vsechno dovoleno, protoze to neni zakazano. Jen se pak hned divime, ze neexistuje moralka, kdyz se korumpuje a krade :) Ani jedno nebrat. Osobne jsem z toho, co se stalo docela nadsenej. Nehledam za tim nic vic nez konflikt umeni s jistym spolecenskym kodexem. Potesilo, ze umeni furt muze najit silu a zpusob jak sokovat, ci byt neprijemny, do takovy miry, kdy skripou vytyceny moralni mantinely urcity casti spolecnosti. Vlastne jsem rad i za ty mantinely, ze se ukazalo, ze nejaky jsou. Ted se pro zmenu ukaze, jestli budou posunuty, protoze stoji na hloupych predsudcich a omezenosti, nebo ne... Treba je Reznik fakt jen buran, co ma zustat zavrenej ve sklepe nevypusten, protoze tam proste patri :) Tu jeho tvorbu neznam a mozna to vidim naivne. Ale nic vic za tim nehledam. Reznika asi nevyhodi z prace a ani nebudou sikanovat jeho rodinu a pribuzny... Komari vyhrajou az pristi volby, tak maji cas na emigraci. Bububu, obcane :) edit: Jinak ten typek ted ma v ruce obrovskou zbran, je pasovan na zakazany ovoce, ktery chutna nejlip... Doufam, ze nekde na soc siti nebreci, ze to mel vyhrat, ale poradne se do toho obuje a pokosi 'slavikare' plamenometem.
DW - 26.11.13 16:07:35
No je fakt že dřív to dělali pro lidi a teď už spíš pro sebe. Každopádně je hustý že natvrdo napíšou že kvůli textům ho tam nepustěj, to jsme právě zase v tý normalizaci. Asi v komisi sedí Víťa Jandák nebo co
666 - 26.11.13 15:48:18
to nevim uplne, jestli te chapu, interpreti by to meli delat hlavne kvuli sobe, ne kvuli Reznikovi nebo nejakejm pripitomelejm anketam... a specialne ti normalni interpreti mi jsou u zadku, radsi ty nenormalni ;) 'normalizace' uz tu taky byla...
DW - 26.11.13 15:06:56
Jo jako máš recht, ale je to takovej odstrašující příklad pro ostatní normální interprety že je lepší se na to radši hned vysrat:)
666 - 26.11.13 13:15:29
Myslíte že sme se od komunismu někam posunuli:)?
Ano. O velkej kus. Diky tomu vsichni vime, ze jedna prezita komunisticka sarada nema rada Reznika a nikdo se zavirat nebude. Ti, kdoz se nikam neposunuli jsou ubuleny pravdolaskari a jejich komenty.
DW - 26.11.13 10:24:31
Sice to neposlouchám (ani neslyšel popravdě), ale tohle se o anketách podobnýho ražení ví už docela dlouho. Myslíte že sme se od komunismu někam posunuli:)?
Trym - 19.09.12 00:02:18
Díky za recenzi, jsem u čtvrté písničky a miluju to. Song "Kapitalista" pasuju na svoji osobní hymnu.
pf - 16.09.12 20:52:04
"Skutečné, nefalšované zlo" mě teda pobavilo víc
lemmy - 11.09.12 23:42:54
Mě nejvíc irituje ta chybějící čárka v názvu desky &gt;:/
BOD!
bizzaro - 10.09.12 21:31:19
Mě nejvíc irituje ta chybějící čárka v názvu desky &gt;:/
to mi ani nemluv! :D
shogun - 10.09.12 21:09:04
Mě nejvíc irituje ta chybějící čárka v názvu desky >:/
Adaimon - 31.08.12 13:28:31
Je to dobrá porce správnýho androše. A to, že měl ten soud znamená za a : že si udělal ještě větší PR a za b : jsou mezi námi bdělí ctihodní občané :))))))) Líbí se mi to, skoro od něj všechno, tím mu nelezu do prdele, navíc, kdo by to dělal, když je to nejhorší zmrd, že. Mě to pobavilo, u některejch songů jsem se válel na zemi smíchy. Jasně, Penetrační chtíč je jenom jeden.
Wajt - 30.08.12 13:30:10
Mě paradoxně mnohem víc bavily ty starší nahrávky, ono amatérství tomu dávalo větší nadhled a větší undergroundový náboj. Nový věci od Řezníka jdou mimo mě, poslechl jsem pár songů a nebaví mě to. Navíc jeho snaha vyjadřovat se k aktuálním tématům songy typu "Kapitalista" nebo "Nepřizpůsobiví" mi od člověka, který původně jel jenom v gore a pornu, přijde poněkud mimo mísu.
zdeno - 30.08.12 12:54:16
je to řízný, baví to ale tak jeden poslech...ty texty sou hrozný hovna a kolikrát dost trapný hovna, ale na živo to fakt jede...jako recese určitě jo:)
Bzuco - 29.08.12 19:15:15
Pustil som si niečo na you tube..a takto vypada že jedina posluchatelna vec z CZ/SK hopu u mňa ostava nadalej prago union
Evilmolit - 29.08.12 10:03:37
nikdy jsem si neposlechl celý album, ale naživo to slušně funguje - měli jsme pár společných akcí a za mě: pokud dorazí Řezník (resp. Sodoma Gomora s Řezníkem), je vždy plno a akce to jsou výdělečné. Na zatím stále androš (bavíme se o mladých kapelách) v čechách slušná vizitka...
shogun - 29.08.12 09:47:22
Jsem asi jeden z mála, co ho tohle naprosto míjí...
lemmy - 29.08.12 02:04:55
A co na to metod?
LordSnape - 29.08.12 01:51:22
Jako tohle mě baví. Beaty jsou husté, tvrdé a úderné. Texty super! Hodně se mi líbí "Mel by ses zabít" s DeSadem (ten má krutej hlas!) a "Soudní proces" s Hrobkou, kde si Řezník udělal prdel z reportáže na TV Nova, kam ho nažalovaly nějaké paničky za jeho texty, což vyústilo i v soudní proces a otázku, zdali funguje svoboda slova, když už nežijem za bolševika...

Zkus tohle