PSYCHOTIC DESPAIR - Personal Identity

recenze
Střap
Hodnocení:
8.5

Úspěšně uhněteno. Úderka, která je našim fanouškům dobře známá, vydala své druhé album a je třeba dodat, že se na něj můžeme podívat ze dvou pohledů. Pokud jste hledači neotřelých postupů a progrese, klidně jděte dál a přečtěte si jinou recenzi. Pokud máte rádi správně podanou nakládačku, z níž ucítíte postupy grindu/deathu/punku atd., pak jste na správné adrese. Musím dodat, že se řadím v rámci stylu spíše do druhé půlky a Psychotic Despair jsou více než přesvědčivá kapela.
Ano, Psychotici nehrají nic objevného, ale to, co hrají, je podané stylem,

review_1453_px2

který si zaslouží uznání. Hlavní devízou desky je, že prostě šlape. Podle všeho nejsou PD kapela, která chce hledat obzory kdesi v neznámu a jako fanoušci extrému také extrém hrají. A srdcem. Z kapely občas vyšlehne něco na způsob Terrorizer nebo Napalm Death, na desce najdeme i lehké šmrncnutí skandinávským death metalem a v menší míře i nějaký ten postup zámořského smrtikovu. Vokál má Luboš vymyšlen do více poloh a do hudby Psychotic Despair prostě sedí. Jako další devízu musím zmínit jistě šlapajícího bubeníka Štefyho, který žene hudbu spolehlivě vpřed. Práce kytar je vymyšlena, troufnu si říct, velice barevně a do sebe to prostě a jednoduše sedí a šlape. V žádném případě, jak jsem psal výše, se Khleňa a Mozek nijak stylově neomezovali. Přestože je Personal Identity pořádná šlehačka se songy do tří minut, výsledkem zůstává, že jednotlivé songy nepostrádají nápad. Jen si pozorně poslechněte Dead End, Personal Identity nebo Painful Suffering. Určitě mi dáte za pravdu. Slušnou lahůdku také představuje basák Adriano, ostatně průprava v italských Novembre o jeho hře hodně svědčí.
Patnáctiskladbová kolekce se přehoupla osm sekund přes 37 minut a výsledek je

review_1453_px3

nadmíru uspokojivý. Ehm, řekl bych skoro výborným, ale pro dnešek si to dáme za jedna mínus. Téhle kapele to prostě a jednoduše věřím a to se počítá v určitém bodu vůbec nejvíc. V tomto směru měl Filip Prchal aka Ossie z L'inphantile Collective šťastnou ruku a tímto se jemu jako vydavateli a kapele omlouvám za opožděnou recenzi.

PS: Kapela se na poslední chvíli dostala do line-upu Obscene Extreme festivalu, uvidíme se v kotli.

BUY OR DIE!

Vložit komentář

k.eight.a - 30.06.10 23:20:12
Moc pěkná recenze na velmi povedené album, rozhodně jedno z nej alb na CZ metalové scéně za posledních pár let.
O. - 30.06.10 14:31:04
CD super...Oproti jedničce bych zdrbal snad jen obal, kterej je sice pěknej, ale ne moc nápaditej. Live je to sekec. Luboš je super šílenec :)
bruth - 30.06.10 12:13:42
já je teda asi ještě ani neslyšel live :)
bruth - 30.06.10 12:13:28
prověříme na oef
annal - 30.06.10 11:19:20
Me teda vic bavil slapajici debut
bizz - 30.06.10 09:08:28
i ty cype mentalovskej ;-)
mental - 30.06.10 08:26:32
pro mne je PD velka pecka inteligentni slapavej grindcore, to co pro mne byly* Cerebral Turbulency v dobach Impenetrable, to jsou ted PD! velka pecka a respekt klukum jak to delaj * CT byly jako CT cypy
bizz - 30.06.10 07:14:32
obcas tam jsou i zajimave udelany pasaze, kajtry, ktere uspokoji i ty hledace progrese. jj, dost povedeny
DW - 30.06.10 01:04:46
Jj koukám že i na hodnocení sme se shodli.
Filipismo - 30.06.10 00:17:21
Hraje to fakt pěkně...to se musí nechat!!! Hlavně basička je...mňam :-)

Zkus tohle