HYPOCRISY - The Arrival

recenze
marTh-us
Hodnocení:
7

Po dvou letech do našich sluchovodů opět zavítali mimozemšťané, v čele s hlavním ufounem Peterem, aby nám nabídli další porci jejich gut mjuzik. Po minulé, pro mě ne příliš záživné fošně Catch 22 se vydali ve stopách svých starších nahrávek (zejména pak podle stejnojmenné, dosud nepřekonané zvukové hradby Hypocrisy). Chlapci udělali velmi dobře, protože právě sem jistojistě patří a jak je slyšet, tohle jim jde od ruky nejlépe. Valivé až doomové kompozice se střídají s rychlejšími kousky a do toho všeho na nás útočí frontmanův výborný vokál. Právě Peter udělal obrovský kus práce a s pomocí různých efektů dodává celkové atmosféře nahrávky místy až nadpozemskou atmosféru.
Začínáme volnějším nástupem úvodní Born Dead Buried Alive, která se najednou zlomí v docela slušný “hypo-sekec“, aby ke konci opět zvolnila a připravila tak pole pro následující “hitovku“ Eraser. Výborný vál, který se rozhodně zařadí mezi skvosty kapely. Následují “průměrné vycpávky“ Stillborn a Slave to the Parasites, z nichž hlavně prvně jmenovaná je opravdu něco “nového a dosud u tohoto bandu neslyšeného“. Druhá jmenovaná je zase x-tá variace na Roswell 47. Dálepak například provětráme palice při kolotoči New World, poslechneme si remake slovutné The Abyss, přečkáme “vycpávku“ Dead By Dawning (ve které jsou opět very mňamky vocal effects) a pochutnáme si na skvělé doomovce The Departure (tady jsou vocal effects ještě víc mňamky-mňamky). Podle mého, zasloužený a jedinečný vrchol desky. Novinku uzavírá skočná War Within, ve které neuslyšíte nic nového, ale je důstojnou tečkou za nahrávkou, která vás určitě nudit nebude a po prvním poslechu si ji s chutí poslechnete ještě (nejen) jednou.
Dobře odvedená práce zkušených borců/ufologů, které se nemusíte bát. Zvuk made by Abyss, image made by Zutra, obal made by Ne-vím a celé to nakonec exportují k uším vašim hodní strýčkové a tety z Nuclear Blast Factory u kterých si můžete zakoupiti CD verzi, CD digipack verzi, LP verzi, CD box verzi (ta obsahuje bonus DVD) a když budete chtít, tak si ještě můžete koupit skvělý Poster s motivem obalu The Arrival.
Příjemný poslech.

9/40:22

Vložit komentář

Erkekjetter - 06.03.04 16:08:33
nevite nahodou nekdo co je to za song od Hypocrisy,kterej vyhrava jako kulisa na www.hypocrisy.de ? Strasne se mi ta pisnicka libi, i kdyz je to mozna jenom instrumentalka...Dejte vedet,diky...
Noisy - 26.01.04 15:08:48
"The abyss" se od původní verze prakticky neliší, když jsem to slyšel poprvé úplně jsem se vyděsil co to tam dělá, vůbec nechápu proč to tam je.
bizzaro :: direk-thor - 09.01.04 17:42:22
jo, to je ona a jak se lisi, to je dotaz na Th-use
dreckus - 09.01.04 17:06:25
"remake The Abyss" - je to ta hodně utahaná skladba, co vyšla jako bonus k 4th dimesnion a zřejmě taky na nějaké NBlastí kompilaci? jak moc se liší?
- 09.01.04 13:45:53
hm, takež zase další úplně zbytečná deska

Zkus tohle