ANAAL NATHRAKH - Vanitas

recenze
shogun
Hodnocení:
7.7

Čertíkovská diskotéka je stále stejná, stále zábavná a stále kvalitní. A dokud to všechny zúčastněné baví, proč se pouštět do nějakých větších akcí.

Když už člověk téměř po dvaceti letech sáhne po osvědčené herní klasice, naprosto jí propadne a nechá ji pravidelně konzumovat většinu jeho volného času, na pisatelské povinnosti pak tolik energie nezbude. Onen člověk je však tvor nezbedný, stáhl tedy monotónní hudební podkres oné hry na minimum a nahradil ho v poslední době hojně poslouchaným albem. Výsledek kombinace je více než skvostný, obé získalo zcela novou dimenzi a po úspěšném, i když nervy drásajícím dokončení Doom II přichází na řadu i dokončení oné recenze.

ANAAL NATHRAKH se někdy s vydáním Hell is Empty, and All the Devils are Here dostali na místo, ze kterého by se nechtělo asi nikomu. Jejich začerněný grindík se stal výtečnou a dobře prodávanou značkou, systematický chaos přitahuje s každým albem více pozornosti a v daném žánru konkurence není zrovna vysoká. 

Anaal Nathrakh

Loňská novinka Vanitas nepřináší nic nového, ale stále si drží velice vysokou laťku. Opět sází na zapamatovatelné melodie, údernost, dravost a v jistém smyslu i čitelnost. Především vokály, ač v těchto polohách většinou už slyšené, tvoří spolu s kytarovými riffy perfektně znějící energickou kolaboraci. Vanitas je oproti rok staré Passion o něco více hitovější a „diskotékovější“, tlačí ohromným způsobem kupředu a tolik pověstná čertíkovitost materiálu ANAAL ANTHRAKH je zase o něco zábavnější a veselejší. Nelze se tedy na pány zlobit, že se nevrhají do víru progrese, že s každým novým albem nemění kompletně či částečně všechny zajeté postupy, protože to jednoduše stále funguje a v jejich případě určitého průkopnictví si i zaslouží vytěžit ze svých dosavadních objevů co nejvíce uhlí. Je jen otázkou, jak dlouho to dvojičku bude bavit. A samozřejmě i nás, fanoušky.

Vložit komentář

shogun - 14.01.13 21:35:12
U nich to asi vůbec nevadí :)
brutusáček - 14.01.13 16:35:43
budou hrát v takovým čase, že budu pod nadvládou absinthů
shogun - 14.01.13 13:28:58
OEF 2013 :)
AddSatan - 13.01.13 20:00:18
ad ten zvuk ještě: http://www.dr.loudness-war.info/index">http://www.dr.loudness-war.info/index.php?search_artist=Anaal+Nathrakh&search_album= a pro srovnání jsem zkusil schválně: http://www.dr.loudness-war.info/index">http://www.dr.loudness-war.info/index.php?search_artist=Dordeduh&search_album= evidentně i dnes se najdou nahrávky co nejsou až tolik zprzněný :)
shogun - 08.01.13 06:36:11
wow, někdo mi to přeložil do english, to koukám :))
brutusáček - 06.01.13 16:18:52
hoj hell is empty se mi z těch posledních líbí asi taky nejvíc....
AddSatan - 06.01.13 14:55:43
Jediné, co mi na té desce fakt, ale fakt vadí, je ten zvuk, kterej je fakt otřesnej.
tak tohle ti zase odouhlasím já :/ , zkoušel jsem to víckrát, pár dobrých/neotřelých nápadů tam je, ale kvůli zvuku celkovému a taky zvuku programovaných bicích je to pro mě prakticky neposlouchatelný.... vlastně poslední dobrá deska je pro mě Hell Is Empty... pak vždycky, jak říkáš, 1-2 skladby jinac nic ... ale živě klidně rád kdykoliv znova :). Edit: a taky mi přišlo, že některý riffy, postupy, vzorce (zvlášť pasáže s čistýma vokálama) prakticky už jenom recyklujou s tím, že se tu a tam něco změní, což by obecně vzato až tak nevadilo, u nich v tomhle podání a s tímhle zvukem jim to žrát nehodlám..
mIZZY - 06.01.13 14:12:21
Jo, docela se mi aji hodně líbí, jak Vitriol experimentuje s vokálem. Ty čisté zpěvy mě sice moc nerajcují, ale přežiju je. Každopádně se asi vzhlédl v různých DSBM kapelách a snaží se ze sebe dostat všemožné jekoty. Už na Passion se mi hrozně líbí Tod Huetet Uebel (pro mě jeden z nejoblíbenějších AN songů vůbec), kde si zaječel Rainer z Bethlehem. Daveovi se to nejspíše také dost líbí a snaží se o podobné polohy sám. A ty pomalejší pasáže jsou taky dost fajn. Není to už typická AN řežba, ale třeba ve Feeding the Beast se mi líbí ty ujeté rify, které mi trochu připomínají Deathspell Omega a nebo podobné blackové spolky. Fakt, fajn album.
bizzaro - 06.01.13 13:57:36
Je to kulervoucí deska. Rozhodně nejlepší z těch, co natočili za poslední roky. Po několika deskách, které se sice poslouchaly fajn a byly tam vždycky tak dva super songy, ale zbytek alba nic moc, udělali krok dopředu.
a takhle ti to odsouhlasim ;)
mIZZY - 06.01.13 13:54:37
Je to totálně kulervoucí deska. Rozhodně nejlepší z těch, co natočili za poslední roky. Jediné, co mi na té desce fakt, ale fakt vadí, je ten zvuk, kterej je fakt otřesnej. Jinak bych tomu klidně bez velkého váhání dal 10/10. Po několika deskách, které se sice poslouchaly fajn a byly tam vždycky tak dva super songy, ale zbytek alba nic moc, udělali krok dopředu jak sviňa. Není to sice Codex, ale chytlo mě to za koule skoro stejnou silou.

Zkus tohle