AMOCLEN - Cymbalta

recenze
Filipismo
Hodnocení:
6

Grindcore Amoclen je tak přímočarý a předem jasný, až to možná lehce můj dojem z nahrávky sráží. Půlhodinka svižné a od srdce zahrané muziky sice potěší, ale přivítal bych minimálně více jiných prvků. Ale možná kapela jen nechce riskovat a uhýbat od zavedeného mustru, protože někdy je lepší vrabec v hrsti… však víte.

Amoclen liveLékárníci z Řáholce naservírovali fanouškům čerstvou dávku svého country-grindcore :) Od posledního splitka (s AGATHOCLES) uběhlo pár let a kapela si tentokrát přichystala na Bizarre Leprous Production regulérní debut.

Co si budeme namlouvat, produkce chlapců z Jičína je lahůdkou zejména pro milovníky spolků, vystupujících na Obscene, či Fekal Party. Logicky z toho vyplívá, proč je vydal právě Roman Poláček. Vedle firemních kobylek JIG-AI či PIGSTY působí AMOCLEN jako rovnocenní partneři. Pustí do vás na takovou porci psychofarmak, že to budete vstřebávat ještě dlouhé týdny.

Jejich grindcore je tak přímočarý a předem jasný, že to až možná i lehce sráží můj dojem z nahrávky. U tohoto stylu se přece jen musí něco dít, aby ho posluchač nebral „jen“ jako kulisu do auta, či na vyhánění pavouků z bytu. Naštěstí skoro žádný se songů (s výjimkou tří) nepřesáhne svou délkou dvě minuty. Takže když už vás začne Tetrahopův vokál nudit, nasadí vám do žeber další kudličku. A jelikož je kudliček 17, pochystejte se na pěknou řežbu!

Amoclen - TetrahopVe srovnání s tuzemskou špičkou (lze-li to tak nazvat) působí AMOCLEN jako konkurenceschopná partička. V jejich textech se to hemží léky a medicínou jako takovou a k pochopení všech aspektů je třeba podrobně nastudovat pár knih z tohoto oboru. Pokud však toužíte „jen“ po pořádném nářezu, který navíc velmi obstojně i hraje, jsou AMOCLEN tou pravou volbou. Třeba nám z nich jednou vyrostou podobné legendy, jako jsou u našich východních sousedů takoví SQUASH BOWELS, kdo ví? Co se týká celkové náplně Cymbalty, většinu songů tvoří novinky doplněné o několik věcí ze zmíněného splitu s AGATHOCLES a taktéž tři live záseky. Právě na nich je dobře poznat, jakou neplechu nadělají tihle Rumcajsové na pódiu.

Celkové resumé hovoří jasně pro AMOCLEN. Půlhodinka svižného a od srdce zahraného grindcore vždy potěší. Možná bych přivítal v jejich muzice více jiných prvků, ale evidentně kapela nechce riskovat a uhýbat od zavedeného mustru. A někdy je lepší vrabec v hrsti… však víte. Každopádně se nám v Česku vyklubala další plnohodnotná „Obscene skupina“, co Čurby?

Vložit komentář

Zkus tohle