Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip křtí The Feathers of Oblivion

novinka

Čekání je u konce. Pražské maskované psychedelické kvarteto OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP vydává své dlouhohrající konceptuální LP Feathers of Oblivion

Celý koncept Feathers of Oblivion vznikl koncem roku 2016 a základní myšlenka byla nahrát čtyři minialba pod širým nebem v rozvalinách Kostela Narození panny Marie z 10. století na vrcholu kopce Budeč. Šlo zejména o zachycení klíčových okamžiků v přírodním cyklu ročních dob doplněných hudbou složenou vždy k danému ročnímu období – všechna minialba se tudíž nahrávala v limitních bodech roku 2017, o slunovratech a rovnodennostech. V jarním minialbu tak lze slyšet zpěv ptáků, v létě vítr rozechvívající listí stromů, v podzimní části pochmurné ticho a v zimě kapky, které dopadají na mikrofony a zkratují kytarové efekty. Oproti běžným deskám nahrávaným ve studiu tedy Feathers obsahují i prvek terénní nahrávky – jsou vlastně svědectvím toho, jak posvátné místo na Budči zní na pozadí měnících se ročních období a jak se toto osobité prostředí promítlo do různých aspektů desky.

Tento zcela jedinečný projekt byl dotažen k dokonalosti mixem londýnského hudebníka a producenta Bena Etchellse, známého jako frontmana The Vultures či pódiového zvukaře The Rutles, a o finální vinylový mastering se postaral mistr svého řemesla Ade Emsley, který spolupracuje například i s Iron Maiden. 

Toto roční úsilí nyní vychází na dvojvinylu, který skupina pokřtí v mystickém prostoru kostela svatého Františka v Anežském klášteře. Nepůjde ovšem pouze o křest desky, ale o zcela jedinečný zážitek: kostel bude zaplněn dekoracemi vztahujícími se k nově vydávanému albu, během koncertu se bude promítat projekce k jednotlivým ročním obdobím z rukou absolventů animace FAMU, Anny Heribanové aMartina Šafuse, a nebudou na místě chybět ani obrazy výtvarnice, která vdechla vizuální život celé desce – Anety Irmy Lammrové. Skupina také bude hrát v nových maskách, na kterých pracovala známá návrhářka SIKRA. A zejména zde zazní všechna roční období jako jeden celek, publikum se tedy může těšit na 90 minut trvající katarzivní cestu celým rokem. 

PR ke koncertu

Vložit komentář

Zkus tohle