Demimonde - vesmírná odysea 2016

novinka

Počátek nového milénia přinesl, kromě dalších nesplněných očekávání globální apokalypsy, taktéž debutové album Mutant Star pražského dark progressive experimental metalového projektu DEMIMONDE, jenž se tak zařadil do té minoritní množiny domácích metalových formací, které se nebojí ve velké míře syntetizovat ve své tvorbě všemožné (i nemožné) prvky a vlivy. Pak nastalo ticho a už to vypadalo, že toto slibné uskupení pohltí propadliště dějin. Nicméně o 16 let později se ukazuje, že DEMIMONDE ještě neřekl své poslední slovo a neodvyprávěl svůj poslední příběh, protože další kapitola právě přichází!

A to ve formě druhé studiové desky, která spatří světlo světa, nebo spíše kosmu, začátkem září 2016 u MetalGate Records a ponese název Cygnus Oddyssey.

Album to bude koncepční a začne tam, kde jeho předchůdce skončil. Debut Mutant Star představil stejnojmenný bájný svět a jeho obyvatele následující staré bohy a jejich řád, který tomuto světu vtiskli. Cygnus Oddyssey ukáže, co se dělo dál, tedy to jak se tato původní harmonie zvrhla, jak to tak u zlatých věků bohužel bývá, když povstal samozvaný spasitel, aby nastolil nový řád zavrhující ten starý. To jak zlatý věk skončil a nastal věk sváru, ve kterém se staré a nové pořádky střetly v bratrovražedném boji, jenž nakonec zahubil celý svět. Avšak než Mutant Star zapěl svoji kataklyzmatickou labutí píseň, část jeho obyvatel se vydala do prázdnoty mezi hvězdami směr Cygnus, hledat nový domov a nový začátek. Proto tedy Cygnus Oddyssey, jelikož těžištěm desky bude právě toto putování vstříc světlým zítřkům, které ovšem nakonec světlé vůbec být nemusí…

Další pozoruhodností bude způsob, jakým tento narativ bude prezentován, a který by se dal shrnout pod termín „intertextualita“. Zmíněný příběh se totiž nebude odehrávat jen na ploše osmi skladeb, z nichž se Cygnus Oddyssey sestává, ale též na stránkách komiksu, který bude nedílnou součástí alba.

Ani produkční stránka nebyla ponechána náhodě. Nahrávalo se ve studiích Davos, Cripple Sound a Seabeast, mix a mastering pak proběhl v GM studiu rukou Zdeňka Čepičky (Postcards from Arkham, Forgotten Silence, ex-Ador Dorath). A když už jsme u zvučných jmen, mezi hostujícími interprety na desce jsou např. kytarista Ashok (Cradle of Filth, ex-Root), či zpěvačka Dahlien (Keep On Rotting, The Corona Lantern, Diligence), která se zároveň podílela i na grafickém provedení Cygnus Oddyssey spolu s Adamem Peldou, který je tvůrcem zmíněného komiksu.

Vydání Cygnus Oddyssey je plánováno na první polovinu září letošního roku, nicméně pokud vše půjde dle plánu, budete mít možnost si tuto novou desku zakoupit již v srpnu, a to exkluzivně na 21. ročníku festivalu Brutal Assault, konkrétně na stánku MetalGate!

Tak neváhejte a vydejte se spolu s DEMIMONDE tam, kam lidská noha dosud nevkročila!

www.demimonde.cz
www.metalgate.cz

Vložit komentář

brutusáček - 07.07.16 23:32:04
Tintas se tváří, jako by neměl moc valný procenta z tržeb :DDD
DR - 07.07.16 14:54:08
Že by tu někdo četl Egypťana Sinuheta? ;-))

Zkus tohle