KOM46 #2 - KOMBUCHA, MADEBYTHEFIRE, GOODFOUL, RESSURECTION

report

Zda-li se ono na něco v poslední době obzvláště těšilo (jelikož byl 27. březen vyhlášen dnem středního rodu a spodního prádla, uctím ho tak, že budu v těchto chvílích, co je tento report čten, vystupovat středo rodně :-), tak to byla akce kom4six no.2 za účasti kapel madebythefire, KOMBUCHA a GOODFOUL. První jmenovaní hrají svůj neuchopitelný styl plný zvratů, strojové přesnosti, instrumentální zručnosti a špetky magie. Pražská KOMBUCHA byla avízovaná jako grindcore a onomu byla neznáma, leč jakoby cítilo, že to až tak ryzí grindcore nebude. Poslední z trojice živých kapel byli GOODFOUL (ex-GOODFOUL), v kterých z původní sestavy zbyl zpěvák a kytarista Vašek a nyní basu obsluhující Dooby (dříve sequencer), a představující škatulku emo-core. Hudebně zábavný večírek se konal v klubu INSPIRAL, který se spíše orientuje na taneční hudbu, ale tu a tam zde naleznou azyl i kapely tvrdšího a “jaderného“ ražení. A právě závěr byl ve znamení drum´n´ bassového zvuku RESSURECTION. Jelikož ono neumí tuto hudbu poslouchat a vůbec ji nerozumí (ale neodsuzuje), protož nelze nikterak hodnotit.
V určitý večerní čas, který byl obrazem leckterého časového měřiče (v aritmetickém průměru by to typovalo na něco kolem jednadvacátý hodiny), ujala se produkce KOMBUCHA se svým neurotickým drcením. Seskupení čítající bicí, basu, dvě kytárky a stejný počet řvounů hrnulo, řeklo by, techničtější grind-hc. K závěru by přistoupilo takto, určité vyjádření sympatií či nesympatii není příliš jednoduché, jelikož ono má dojem, že z dalších poslechů by bylo patrno více. Ale na první “rande“ příjemné.
Druzí se jali okupovat inspirálové podium plzeňští panáčkové madebythefire, tedy lidská chobotnice s neuvěřitelnou zručností a vrozenou hudební genialitou (Ondra – bicí), filozof kapely, tvořič melodických zvuků a rybička (Alan – kytara), v dobrém smyslu blázen a basový trhač (Honzík – basa). Sobotní vystoupení se neslo ve znamení dobrého zvuku a sehranosti, tedy za podmínek, které jsou pro vychutnání “mejdů“ velice pozitivní. Instrumentální (jen výjimečně okořeněna Honzíkovo či Ondrovo zpěvem – i když být hlasivkami druhého jmenovaného, který řve bez jakéhokoliv zesílení mikrofonu a je slyšet pod podiem, heh) hudba mbtf je tvořena rozmanitě tepající rytmikou všech zúčastněných nástrojů, která bývá přerušena “melodičtějším“ vyzněním kytary. Dobrým příkladem je pecka yamaha familiárně přezdívaná “fichtl“. Během koncertu byly k slyšení tyto skladby: tucka, nes.deph, underfire, zpoved, kawasaki, nadechnout, yamaha, dotknout se dna, a které byly předzvěstí k představení nového kousku v repertoáru, závěrečnému outrick (zatím pracovní název). Když už by ono šáhlo po přirovnání k nějakému veřejnosti známějšímu tělesu, dozajista by neminulo švédské šílence MESHUGGAH. Ono popsat slovy, to co se na vás hrne, je vskutku nemalý problém. Zde nelze doporučit nic jiného, než si “mejdy“ vyhledat a nechat se strhnout jejich kouzlem.
Jakožto maličkou nehudební vsuvkou byl útok teroristické organizace KalhOtkyBRigAde, uctívající kult spodního prádla, kterážto demonstrovala svou palební sílou více než vřelé sympatie k hudebnímu tělesu mbtf. Tedy, laserem naváděné všemožné spodní prádlo zaútočilo na tyto nebohé hudebníky.
Poté bylo umožněno černým pasažérům Bobovi a Tomovi, aby nám přednesli svou prezentaci nad neutuchajícím stavem plzeňských MHD. A vyjádřili tak svůj nesouhlas s čím dál tím větším zdražováním jízdného, které může mít neblahý vliv na životní prostředí ve městě, které už je tak v nepříliš dobrém stavu. Zde více ==> www.bpa.wz.cz
K další skupině večera, z Chodova dorazivší GOODFOUL, ono přistupovalo v určitém stavu, který v popisu doktora Chocholouška bývá vyjádřen slovy “zastydlý hippie velká náruč“. Neb vela dobré nálady a vela moc dobrého pivka :-). Celý koncert ono propařilo a vnímalo s lehkostí zahraný emo-core, který byl tvořen souzvukem kytary, basy, bicích, zpěvu a elektronických podkladů, které byly pouštěny z nějaké potvory elektronické. Z určitého okolí ono zaslechlo, že to nebylo nic moc, a že byl zpěv tu a tam falešný. Vícero informacemi však ono sloužit nemůže.
Super večer a je třeba pořádajícím “mejdům“ za super akci poděkovat.

KOMBUCHA – www.kombucha.hujer.cz
GOODFOUL – goodfoul.czechcore.cz
madebythefire - www.madebythefire.tk
KOMBUCHA - www.kombucha.hujer.cz

Vložit komentář

Viteq - 03.04.04 15:42:53
hujer. … oki, nebojím a navždy s tím přestanu :-). Ona KOBRA vznikla z čiré závisti. ANO, je to tak, jelikož členové záviděli všem popovým fanouškům vřískot ala beatles mania a možnost vrhu (ne po koncertního záchodového) spoďárů. A taky abych se přiznal, ale nikomu ani (petr)muk, plánuji do KOBRA přitáhnout co nejvíce lidí, vymejt jim mozky a obrat je o jejich drahocenný majetek. Poté prchnu na Bahamy a doufám, že budeme s Viktorem chytat lelky :-) … jinčí na nějakém vašem koncertu na viděnou (a hlavně na slyšenou :-) … NiHi. …nu, drahý příteli, když do té doby nenashromáždím dostatek statků k plánovanému lelkování, tak dozajista se budu do Prahy snažiti nějako dostati … mám dojem, že bychom mohli ve jménu víry KOBRA unést nebohé členy mbtf i s jejich dvoustopým posunovadlem, nebo uneseme jedno kupé vlakové, ju … :-)
NiHique - 02.04.04 23:03:32
tak co vitequ pojedem zakalbovat do prague? :) myslim ze v tu dobu nebudu mit co v planu :) nebo tam uz jedes s mbtf partou? :)
hujer - 02.04.04 17:43:03
viteq: no my jsme vsichni nasledovani trvalejsim charakterem, takze se to nejak vsakne... neboooj :) nahodou KalhOtky BRigAde byla super akce! :) NiHique: rozhodne to bude stat za to, jelikoz line-up je opravdu si myslim skvela kombinace... takovy tematicky vecer :))
Viteq - 02.04.04 13:28:34
Hujer. … a nezanechalo to nějaké negativní následky dlouhodobějšího charakteru? :-) Ju ju, JéTrojka povídal a mám dojem, že to bude silná sestava … a celkově to asi bude pěkná rychta (pivko, ženy, zpěv :-)
NiHique - 02.04.04 13:22:26
tak ta praha zni vic nez zajimave :)
hujer - 01.04.04 22:16:15
viteq: no on byl mozna vzhuru, ale pravdepodobne nebyl schopen se hybat :) Moznost si nas poslechnout znova rozhodne bude, diky aktivite jisteho pana j3 je v planu koncert v zakave... a nyni pro prazske uctivace rytmicke nesourodosti a kopakoveho terroru: 12.05.04 pancor, praha: made by the fire, jetway, kombucha
Viteq - 01.04.04 20:03:52
yarrdesh. ... jejka manku, kalhotky, hlava, vzhuru? ... ouuu, to muselo byt kruty :-)))
yarrdesh - 01.04.04 14:16:52
ano, toto vystoupeni jen utvrdilo me nekolikalete bojkotovani kdyz uz ne zezplzenskych, tak alespon prazskych mhd . horst fuchs hadr ;)
bpaaattacker - 31.03.04 17:28:44
za podzemní hnutí black passengerz mohu potvrdit, že jsme pro sobotní akci v inspiralu opravdu angažovali dvě známé tváře z jinak komerčního teleshoppingu, a to pány boba a toma. za symbolický výdělek (10 jízd MHD zdarma) přiměli diváctvo přinejmenšim k zamyšlení nad dopravdní politikou města plzně. ale hlavně věříme, že podstatná část sobotního publika již od pondělí využívá služeb MHD zdarma! aneb ´když né levnějc, tak zadáčo!!´
yarrdesh - 31.03.04 15:26:37
jen bych dodal, ze jedny enormni kalhotky vpravde duchodcovskych rozmeru skoncily na nekolik hodin zabalujic hlavu pepka (basa kom.), kteryzto byl pri cele operaci vzhuru ;) a ten drumbac potom byl celkem fajn, just a little bit oldschool jak se vyjadril jeden znalec...jenze se tam do toho pak vnutil nakej techno reznik/punker, ktery se do toho obul se trema deskama vylozene pracovne..to se nedalo ;) mbtf rülz, tó bylö zásëjc pëklö. tra tudum tu tu a aa aa atraaa kch
Viteq - 31.03.04 12:07:36
bizzaro. … tož, z toho si nic nedělají, dyť takových akci ještě bude.Avšak, příště budu psát několikero mailů denně a tož už oni nezapomenou :-). To budou rádi, až to skončí :-) ....
bizzaro :: direk-thor - 31.03.04 12:03:15
to MBTF a VQ: tak me priste jeste jednou upozornete, bambalove, pac sem asi uplne vygumovanej ;-)
alanis - 31.03.04 11:57:28
2bizzaro: no vidiš, a my tě tam čekali skoro do devíti a tys nešel a nešel. tak jsme zaveleli ke hraní...tož příště :-) každopádně to nemělo chybu, kombucha všem natrhla rekta...!!!
bizzaro :: direk-thor - 31.03.04 09:59:37
a kua!!! Vitquuuuuu, ja na to zapomnel!!! :-(((((( a ritom sem byl freeee , kuáááááááá

Zkus tohle