ANIMALS AS LEADERS, VEIL OF MAYA, BETRAYING THE MARTYRS, STRUCTURES, VOLUMES

report

Střízlivý předkrm, vydatná pečínka a luxusní hlavní chod. Animals As Leaders zastavili čas a prostor. LSD trip bez LSD. Audiovizuální chuťovka. Omluvenky se nepřijímají.

VolumesDneska se začíná na čas, aby ne, když před Rock Cafe stojí obří tour bus, který pár kapel pojme. Dodržení harmonogramu má za následek to, že z úvodních VOLUMES vidím jen poslední dva vály. Mladá kapela chce kombinovat moderní djentové kytarové prvky s deathcorem, výsledek je někde mezi. Na lid zabírají ony houpavé a breakdownové pasáže a já v Rock Café od první kapely vidím pod pódiem slušný kotel. Na prknech bylo nějak moc lidu, to když se asi 4 fotografové/kameramani snažili natočit každičký detail, inu asi se tu točí tour dvd nebo klípek.

StructuresJako druzí se štelují ještě mladší kluci z STRUCTURES a staví si to až přespříliš dlouho, tím se zcela připraví o čas, stíhají pouhé 3-4 skladby, z kterých vyplyne hlavně to, že neví, co chtějí hrát. První vál je hodně deathcorová učebnice, zbytek se více dere do deathmetalových poloh s drobnými výjezdy á la The Faceless. Structures jsou snad ještě mladší než Volumes, díky tomu hráčský um příjemně udivoval. K poslední skladbě si nechal zpěvák připravit od vesměs mladého publika wall of death, tipuji, že v Rock Café je to premiéra. A i když to omladina zná asi zejména z youtube, zhostila se toho nadmíru dobře.

BETRAYING THE MARTYRS, jsem pro vás chtěl připravit i recenzně, ale z těch pár poslechů mě Betraying The Martyrsto zcela neoslovilo. Deathcore řezaný klávesami nebude to pravé ořechové. Naživo tyto kapely mají aspoň tah na branku a to se zcela naplnilo. Betraying The Martyrs to "tlačili" hodně solidně, místy industriálně, místy občas blackově načichlé klávesy nebyly oproti desce tak výrazné a hudbu tolik nenarušovaly, právě naopak pouze jen doplňovaly. Oproti desce zase škoda, že vedlejší melodické vokály od pána „jack sparow“ klávesáka byly k hlavnímu pěvci, chodícímu pokérovanému plátnu, hodně utažené a v pozadí. Přesto po zvukových kotrmelcích byli Betraying The Martyrs prvními, kterým zvuk vesměs sedl. Vepředu asi nejvýraznější, ale tam se slušně pařilo, což byla známka toho, že Betraying The Martyrs tu slušnou fanouškovskou základnu mají.

Veil Of MayaVEIL OF MAYA začínají ve značně naplněném sálu a taky je od první minuty znát kvalita. Kapela je o pár tříd výše než předešlé trio spolucestujících kapel, scénou a tour zkušená parta mladickou část dalece předčila. Veil Of Maya pocházejí z období, kdy scéně vévodili Despised Icon, vydali debut o rok dřív než Beneath The Massacre a hudba tomu odpovídá. Kvalitní, poctivý progressive deathcore/death metal plných technických vylomenin, ale ne nikterak nuceně prezentovaných a kýčovitě lepených na sebe. Tak jak je znáte z cd, tak to naprosto s přehledem předvedli naživo. Vše má hlavu a patu, breakdowny rozumně použité navazující na technohmatníkové výjezdy, vše bez chyby. Hicem zničené publikum nemělo moc šancí kam uniknout. Naprosto brilantní nasazení se stále zlepšujícím zvukem předvedlo dokonalou výheň a důkaz toho, že ačkoliv tento žánr je tvořen z mnohé časti plagiáty plagiátů, pořád jsou kapely, které za to opravdu stojí. Veil Of Maya jsou jedněmi z nich a čest tomuto žánru zachovali.

Animals As LeadersA tím pádem se dostáváme ke zlatému hřebu večera. Některé podzimní koncert „zvířátek“ až tolik moc nevzal a jali se tento vypustit. Nyní si mohou pačesy v koutě někde vytrhati, protože ANIMALS AS LEADERS bez okolků předvedli nejlepší koncert za poslední dva roky, který jsem viděl. Na podzim AAL pouze předskakovali, ale dejte jim hlavní vysílací čas a dostanete se na hodinu do prostoru mimo realitu. Úchvatná grafika, kterou představili v klipu Isolated Incidents, ve dvou projekcích bravurně dokreslovala hudbu Animals As Leaders. Tosin vévodil své bílé osmistrunce s takovou lehkostí, až z toho běhal mráz (hraje ten člověk djent? fusion? nebo jazz?) po zádech a ani druhý za osmi strunami schovaný Javier nebyl o moc pozadu. Tady se nedá říct, že by byl Javier na druhé koleji, jasně, nápady jsou hodně od Tosina, ale naživo se ti dva neskutečně doplňují. Zvuk jejich osmistrun nepotřebuje žádnou basu, samo o sobě vytváří neskutečný tlak, přitom je to všechno tak krásně „lehké“. Animals As Leaders nepotřebují tlačit tak jako Meshuggah, a naopak, i když se zvuk novinky Weightless pohybuje v jejich vodách, koncertně směřuje více do debutu. Proto skladby z obou desek zní velmi svěže, krásně rozpoznatelně a přirozeně. To bude asi termín, kterým se dá celé vystoupení podtrhnout. Obyčejná a nenucená přirozenost a civilní přednes tvořily základ úspěchu. Vybrané skladby byly zvoleny rovnoměrně, přesto písně z debutu byly více známé a logicky měly o trochu větší ohlas. Bez připomínky nemohu ponechat ani nového bubence Matta Garstka, kluci mají čich a opět si přizvali člověka, který má neskutečný feeling, ale přesvědčte se sami (příp. tu). Matt byl neúnavný a bezchybný stroj, který svou rytmikou podtrhoval práci kluků od kytar.

I když byly počáteční problémy se spuštěním vizualizace, neměl koncert Animals z technické stránky žádnou chybu, vše šlapalo jako hodinky. A jak jsem psal v úvodu, dejte Animals As Leaders hlavní čas a zavezou vás někam mimo realitu, někam kde vnímání času (a prostoru) děsně rychle uteče a taktéž tomu bylo i v tuto sobotu. Klišovitě si nelze neodpustit „kdo nebyl, ať lituje“. My, co jsme byli, chceme víc LSD tripů!
 
Animals As Leaders hráli:

Wave of Babies
Tempting Time
Earth Departure
Isolated Incidents
An Infinite Regression
Point to Point
Cylindrical Sea
Weightless
Somnarium 
CAFO

Vložit komentář

bizzaro - 01.08.12 10:55:35
davam Volumes - VIA a ta deska me jako nak minula nebo jsem ji "neposlouchal"?
brutusáček - 01.05.12 21:50:45
;tobe to strasne vadilo, ze? :) no predkapely "picoviny", takze nic me tak bez Vidli netahlo, navic obcas proste nemuzu jit za hlasem svyho srdce ;)
já už si zvykl že ti dělam sekretářku :))) hlas srdce :)))))))
shogun - 01.05.12 20:36:03
Structures znějí už z alba jak pánvičková revoluce...
šimi - 01.05.12 17:11:25
AAL neskutečnej masakr s neskutečnym zvukem. Fakt nádhera. (Volumes doclea fajn, Structures mě zoufale nebavili, BtM jsem nějak povynechal a VoM byli v kotli docela zábaný).
bizzaro - 01.05.12 16:51:12
Obzvlášť u VoM jsem měl chvílema pocit, že hrajem CDčko :-D
jak v Kosicich, tam taky uplna darda zvuk
ty lituj žes tam nebyl ! :)..navíc mi ještě dlužíš pivo za to jak jsem musel asi 30 lidem vysvětlovat "kde je šéf?" "kde je bizzáro?" "bizzára máte kde?"
tobe to strasne vadilo, ze? :) no predkapely "picoviny", takze nic me tak bez Vidli netahlo, navic obcas proste nemuzu jit za hlasem svyho srdce ;)
Otus - 01.05.12 16:21:56
a co zvouček AAL v kaféčku? Chápu to jako dobře, že to nebyl takovej provar jako minule?? přítomní, zkuste mi to rozepsat... :-)
Zvuk jak z kříšťálu! U AaL i VoM to byla fakt paráda. Obzvlášť u VoM jsem měl chvílema pocit, že hrajem CDčko :-D
   Otus: Ty vole...První 3 kapely sračky přes kopírák, ale Veil of Maya naprosto super! Animals mě chvílema nudili, ale celkově to bylo povedené vystoupení.   no budu radějit volit slova "už je vyhledávat nebudu" ;-)) ale asi tak...
Chápu :-DDD
brutusáček - 01.05.12 12:04:58
Otus: Animals mě chvílema nudili, ale celkově to bylo povedené vystoupení. jsem rad, ze to od nekoho zaznelo :)
ty lituj žes tam nebyl ! :)..navíc mi ještě dlužíš pivo za to jak jsem musel asi 30 lidem vysvětlovat "kde je šéf?" "kde je bizzáro?" "bizzára máte kde?"
Si vezmi, kolik lidí dorazilo jen na Motorhead... kdyby dva měsíce předem hráli v Edenu, tak to podle mě na návštěvě BA bude znát. já proti tomu koncertu Metly ani nic nemám, ale platit 2k za 25 minut, co Gojira dostane (a teda jestli se ponese nový album v duchu singlu, tak budu asi hodně plakat) + 40 minut, co dostanou MH (který uvidím na BA), to kurva ani omylem!
pravda uznávám, tak pro mě motorhead byli super..na metlu jdu kvůli metle, ještě jsem je neviděl.. :)
My jsme si se ženou po loňský nevalný zkušenosti se zvukem, kterej měli Animals v Rock Cafe zajeli den před pražskym koncertem do Drážďan, zjistit zda to mimo ČR nebude lepší a musim říct, že to bylo fakt famózní.
věřím, a myslim si že za současného stavu se dá považovat zvuk v ten večer za křištálový :) což je odpověd i pro strýčka molita, metal měl koule a vyhrávky byly lehké jak letní salátek :)
Evilmolit - 01.05.12 08:15:14
a co zvouček AAL v kaféčku? Chápu to jako dobře, že to nebyl takovej provar jako minule?? přítomní, zkuste mi to rozepsat... :-)
Gayhammer - 30.04.12 13:52:42
My jsme si se ženou po loňský nevalný zkušenosti se zvukem, kterej měli Animals v Rock Cafe zajeli den před pražskym koncertem do Drážďan, zjistit zda to mimo ČR nebude lepší a musim říct, že to bylo fakt famózní. Kapele ani zvukaři nebylo co vytknout a absolutní souhlas s úvodem recenze "trip bez LSD", fakt krásnej výlet mimo realitu....
shogun - 30.04.12 12:30:57
Si vezmi, kolik lidí dorazilo jen na Motorhead... kdyby dva měsíce předem hráli v Edenu, tak to podle mě na návštěvě BA bude znát. já proti tomu koncertu Metly ani nic nemám, ale platit 2k za 25 minut, co Gojira dostane (a teda jestli se ponese nový album v duchu singlu, tak budu asi hodně plakat) + 40 minut, co dostanou MH (který uvidím na BA), to kurva ani omylem!
bizzaro - 30.04.12 12:05:57
Vildhjarta spíš nehrála kvůli exkluzivitě na BA... že si to Shindy takle zaonačil. On asi není ani moc happy z toho, že mu MH hrajou s Metlou.
TAK!
Animals mě chvílema nudili, ale celkově to bylo povedené vystoupení.
jsem rad, ze to od nekoho zaznelo :)
brutusáček - 30.04.12 11:50:58
Ty vole...První 3 kapely sračky přes kopírák, ale Veil of Maya naprosto super! Animals mě chvílema nudili, ale celkově to bylo povedené vystoupení.
no budu radějit volit slova "už je vyhledávat nebudu" ;-)) ale asi tak...
Tak dost lidí jezdí na festivaly jen kvůli headlinerům, tedy rozhodují se dle nich...
to jo ale pořád maj víc porce muziky na BA než s metlou....tak to je jasný, nebýt Immoltál, nejel bych ;-)
Otus - 30.04.12 11:06:15
Ty vole...První 3 kapely sračky přes kopírák, ale Veil of Maya naprosto super! Animals mě chvílema nudili, ale celkově to bylo povedené vystoupení.
shogun - 30.04.12 10:43:43
Tak dost lidí jezdí na festivaly jen kvůli headlinerům, tedy rozhodují se dle nich... proto se promotéři snaží o jakousi národní exkluzivitu. Třeba pokud někdo chce vidět letos Cannibal Corpse, musí na zaplivanej Basinfire, ale kdyby hráli i na BA nebo MF, tak jim na Bazén dost lidí sere. (jj, byli tu v únoru, ale půlrok už je fakt dlouho)
brutusáček - 30.04.12 10:28:42
tak pořád to jsou 3 měsíce což třeba u vildhjarty je rozdíl..oproti tomu MH nevím ale tak na brutalu budou mít svůj čas večer větší prostor tam bych ten problém neviděl..otázka jak to kdo vnímá jestli "hele tyvoe 2x po sobě MH, to je super" nebo "jdu na to s tou metlou a to mi stačí" brutal je přece jen festák a lákadel je tam víc.. tak já si vesměs taky jedu už jen svoje oblíbené a animals jsou ta pověstná špička...mladé kapely jako volumes a structures vidim tak trochu stejně, spíš pozoruji ten trend kdy deathcore umírá tak se víc kloubí s těmi pidlikačky až djentem, co nám ale přišlo pozoruhodně před lety jak jsou Faceless mladíci, tak po sobotě to beru už jako samozřejmost :)
shogun - 30.04.12 10:10:37
Vildhjarta spíš nehrála kvůli exkluzivitě na BA... že si to Shindy takle zaonačil. On asi není ani moc happy z toho, že mu MH hrajou s Metlou. Jinak Volumes a Structures jsou podle mě kapely, který nepřežijou pětiletku. On se ten djent hype dlouho neudrží, bublina splaskne a za pár let dorazí tlakovka i k nám. Už je předjentováno a určitě nebudu jedinej, kterýho to přestalo tak nějak bavit.
brutusáček - 30.04.12 10:06:12
Obscure se ale pro Rock Cafe akci podařilo urvat k navíc ještě Animals As Leaders, který zrovínka jedou svoje vlastní tour Evropou.. Takže místo bonbónku nám připravili hned bonboniéru.. Díky jim za to !!!
ha tak to potom jo :-) to by rozhodně sedělo, no pro mě byli AaL hlavním tahákem, nebýt jich nešel bych a myslim si že i pár dalších :) takže dvě mouchy jednou ranou. V konečném hodnocení to bylo hodně povedený jak řikam ten styl už asi vyhledávat nebudu ale to nasazení a živý přednes byl fajn...jinak emo buzničky nejsou problém, ale jinačí :)
Neměla být na tour s VOM i Vildhjarta?
měla, a na plakátech k tour s VOM je i pro ostatní zastávky možná ale proto že byli animals tak měli odpočinek? no budem si muset počkat na brutal...
Kuba - 30.04.12 09:57:28
Neměla být na tour s VOM i Vildhjarta?
Gory - 30.04.12 09:35:40
ad ..dá se ještě dodat, že tak trochu nechápu ty předkapely k nim, dalo se to vybrat jinak...zároven i po té třetí kapele sem dospěl k názoru, že tenhle styl už asi neni pro mě, naštěstí VoM a AAL večer zachránili... tyhle předkapely jsou k tour Veil Of Maya, kam nakonec celkem i sedí.. Obscure se ale pro Rock Cafe akci podařilo urvat k navíc ještě Animals As Leaders, který zrovínka jedou svoje vlastní tour Evropou.. Takže místo bonbónku nám připravili hned bonboniéru.. Díky jim za to !!!
shogun - 30.04.12 09:19:56
neměli na podzim merch levnější? btw my neuplácíme, my hrajeme fotbal :)
brutusáček - 30.04.12 07:42:10
nemáš šetřit libereckým na úplatky a dovalit na rock-n-roll, animals byli neskuteční fakt naprostá bomba..dá se ještě dodat, že tak trochu nechápu ty předkapely k nim, dalo se to vybrat jinak...zároven i po té třetí kapele sem dospěl k názoru, že tenhle styl už asi neni pro mě, naštěstí VoM a AAL večer zachránili...a na place bylo dost omladiny, takže to zřejmě fanoušky má, což je asi dobře... btw trička animals za 500,-- mikina za 1000,--
shogun - 30.04.12 01:25:55
Pěkně napsáno, škoda, že teď nejsou vůbec finánz. Člověka aspoň těší ten blížící se titul :)

Zkus tohle