Autor: 70 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
crossroads

storyteller - crossroads

Možná se kvůli tomu Frinťákovi zježí celá jeho medvědí srst, Dreckusovi naskákaj další uhry a Mordůrkovi se ještě víc zatemní jeho nenávistná anti-gayská duše, ale jedno je jisté – ze Švédska se nám hlásí další „true-heavy-speedmetalová“ skupina. Její volání zaznělo již před třemi lety na debutu (překvapivě) zvaném Storyteller. Prvotina přinesla porci nádherné speedmetalově-pohádkové hudby, která sice nepostrádala nezbytná klišé, ale zároveň byla jasně rozpoznatelná od (zejména německých) ostatních kapel z příslušné scény. To bylo hlavně díky absenci kláves a také díky hlasu vůdčí persony L.G. Personna (takový švédský Paul Stanley).
Novinka se od jedničky nijak zásadně neliší, ale drobné změny zde pozorný posluchač určitě najde. Bohužel (aspoň pro mě tedy) se kapela stále víc snaží přibližovat té dospělejší podobě a i ty texty jsou trochu méně výpravné a naivní. Jasně - chápu, že by to tak mělo být, ale když mně se ta první pohádka tak líbila….. Na druhou stranu je určitě přínosem mírné přitvrzení, které souvisí právě se zmíněným vývojem. Je velmi sympatické, že kapela na rozdíl od většiny speedových spolků klávesy využívá jen pro podbarvení ploch a nedělá z nich dominantní nástroj, což v některých případech končí křečovitým popíkem. Zde se takové věci bát nemusíte – hlavní roli zde hrají dvě polohy kytar – paralelní doprovod ke kopákům v podobě “Palm Mute“ a melodické “dvojlaufy“; kytaristům sekunduje zpěvák s basou a svalnatý bubeník s kamarádkou dvojšlapkou. Kromě klasických vypalovaček (Unknown, Eye of the Storm, Ambush) se nazapomnělo ani na středně tempé „epické“ věcičky (Secret, Kingdom Above) a nezbytné klišé v podobě balady (Loss of a Friend).
O nejlepší píseň na albu soutěží titulní speedmetalová extáze a závěrečná Moment of Truth, kde se v závěru přeneseme o tři roky zpět….
To nám ten truemetal ve Švédsku pěkně bují co??? Na rozdíl od kožeňáků Hammerfall je však přístup Storyteller daleko upřímnější a sympatičtější a i kdyby tato věc nehrála žádnou roli, tak v neposlední řadě (a což je nejdůležitější) je jejich tvorba LEPŠÍ a to o dost.
Takže kdo máte rádi poctivý metálek, tak šáhněte po Storyteller – nebojte se že se budete nudit.Věřte mi ;))

1. And The Legend Continues
2. Unknown
3. The Secret's Revealed
4. Eye Of The Storm
5. Passage Through the Mountain
6. Ambush
7. Loss Of A Friend
8. Crossroad
9. Kingdom Above
10. The Moment of Truth
total.time48:39

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Storyteller

aktuálně

diskuze