Autor: 80 Uživatelé: 82 Tvé hodnocení: hodnoť
S.E.T.I.

THE KOVENANT - S.E.T.I.

Co napsat o nové desce The Kovenant?
Asi takhle: KUREVSKY NAŠLÁPLEJ MAZEC!!!
První poslech ve mně nechal dojem, že se jedná o kopii jejich minulého počinu a ještě k tomu s teplým zpěvem, což jsem po tak (pro mě) výjimečné desce jako byla právě Animatronic rozhodně nečekal. Alespoň ne já.
Bylo mi jasný, že tahle kapelka nebude přešlapovat na místě, ale že začnou používat čistý zpěv v takovém měřítku, by mě teda nenapadlo ani v tom nejzmatenějším snu. Nicméně i tentokrát to mají chlapci velmi dobře promyšlené! To se musí nechat. Ve studiu si dali hodně záležet na práci s různými mašinkami a hlavně některé samply objevujete třeba až po 20-tém (!) poslechu.
Taky se hodně vyvedl zvuk, ale zase mi přijde, že se nějak výrazně nikam neposunul, což, ale není zase taková chyba, alespoň mě to nevadí. Hellhammerovy (pardon - Von Blombergovy) bicí stejně vždycky poznáte, i kdyby se nahrávalo např. u sousedů v kůlně, ale nechme toho.
První věc z této šílenosti se jmenuje Cybertrash a je mi jasné proč toto CD otevírá právě tato skladba. Na první poslech nic nového - tedy kromě již zmíněného čistého zpěvu. Druhá skladba Planet of the Apes je na tomto CD naprosto zbytečná a pro mě nejhorší z celé desky. Vše se začíná odehrávat až od třetí skladby Star by Star. The Kovenant hodně sází na určitou „hitovost“ svých písní a myslím, že se jim to daří! Najednou si člověk začne velmi rychle zvykat na onen čistý vokál.
Většina skladeb se nese ve středním tempu, což právě na první poslech působí dost rozpačitě. Najdou se i rychlejší kousky (Hollow Earth; Via Negativa), takže nudit se rozhodně nebudete. Ještě bych se rád zmínil o posledním kousku Industrial Twilight, který disponuje hodně zajímavou melodií (jeden čas jsem se jí nemohl vůbec zbavit, kurva). Vůbec celé CD S.E.T.I. obsahuje moc zajímavých melodií, které si budete zpívat případně doma hulákat hodně dlouho.
V limitované edici obsahuje CD ještě vcelku nápaditě udělaný cover Metallicy The Memory Remains a skladbu Subtopia. Pokud budete mít možnost, sežeňte si právě tuto limitovanou edici, stojí to za to.
Co říci na závěr? Jak jsem napsal na začátku, S.E.T.I. je kurevsky našláplej mazec a rozhodně stojí za pozornost. Za zmínku taky stojí fakt, že ihned po nahrávání kapelu opustil Von Blomberg. Že by mu u Mayhem zatrhli tucání?

bzzik – a já jen snad, že tentokráte Kovenantí elektrische mödl chvilkami připomene i takové osůbky jako Marylin Manson. Deska je sice výborná, ale na mě až příliš dlouhá, a proto už mozek všechny ty smyčky a samply ani pořádně nestíhá loadovat. Naprostý souhlas s marTh-usem, i já za 8.

12/77:29

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

The Kovenant

aktuálně

diskuze