Autor: 95 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
The Final Revelation of Abaddon

RIEXHUMATION - The Final Revelation of Abaddon

Riexhumation odkaz velkých kapel z 90. rozvíjí vlastními nápady a prodchnuli ho svéráznou atmosférou. V technické stránce díla nic není samoúčelné a slouží uctívání zla.

RiexhumationPřináším dnes další recenzi na relativně novou kapelu na Lavadome Productions, a znovu je to velká pochvala. Nic než klady a doporučení na sebe totiž vrstvit nehodlám.

To hlavní, co je potřeba zdůraznit – Riexhumation je death metal. Riexhumation je dokonce ten nejlepší death metal, který jsem za dlouhou dobu slyšel. Hlásí se sice k odkazu velkých devadesátkových kapel, ale rozvíjí ho svými vlastními nápady, prodchnuli ho svéráznou atmosférou, nacpali spoustou riffů, zatěžkaných pasáží, jsou tu brutální kila i stopky – a nic z toho není samoúčelné, slouží vyššímu celku uctívání zla. Ačkoli nedokážu ukázat prstem na jednotlivé konkrétní pasáže, kterými mi debutové LP Riexhumation připomene Immolation (Failures), Incantation (Diabolical Conquest) nebo Hate Eternal (I, Monarch), všechny tyhle veličiny na sebe při poslechu nechají vzpomenout. Komu by tohle nestačilo jako ta nejlepší pozvánka k poslechu?

Vokál v suše brutální poloze deklamuje satanskou lyriku líznutou sci-fi tématy. Jiskří tu elektrika probíjející z automatizovaných modlitebních mlýnků nonstop uctívajících Lucifera. Ozývají se kakofonické zvuky ze strojovny, kde robot s duší Belzebuba čtvrtí elektrické ovečky v démonickém rituálu. Nádherná atmosféra zla se snoubí s nelidskou temnou energií.

Ale pro samou atmosféru nemusí mít nikdo starosti ani o technickou stránku díla. Zkušení italští borci hráli v grindovkách Corporal Raid a Mindful of Pripyat, kde si rychlost dobře pocvičili. Nejspíš z jejich lásky k tomuhle žánru pramení jediná výtka, nesouhlasná vlnovka, kterou v recenzi použiju, a to je chvílemi nevhodně kovově nazvučený šroťák. Všechno ostatní zní, přesně jak má.

Upřímností a láskou ke všemu, co dělá, nebo lépe řečeno umí death metal udělat tím nejzlejším a nejlepším metalovým žánrem, mi borci připomněli jiné eklektiky ze stáje Lavadome – Eskhaton. Jestli je pro mě deska Omegalitheos absolutorium death metalu, tak Riexhumation se svým debutem jsou jen o jeden schůdek níž před trůnem temného pána. Pokud vám Konečné zjevení Abbadona ani po třech posleších nebude připadat skvělé, běžte si poslouchat hipsterské „hnijící“ kapely, z nichž ale se žádné ani náhodou nepodařilo přiblížit ryzosti Riexhumation.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Riexhumation, The Final Revelation of Abaddon, Lavadome Productions, death metal

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze