Autor: 70 Uživatelé: 70 Tvé hodnocení: hodnoť
Gather & Mourn

CULT LEADER & END - Gather & Mourn

Špinavá směs grindu, hardcoru a sludge, která hlavně v podání End pořádně kope.

Cult LeaderTohle splitko jsem zmerčil díky Cult Leader, který pořád tak nějak po očku sleduju. Pohrobci Gaza se sice nikdy na kvalitativně podobnou úroveň nedostali, ale vždycky sypali obstojně a poslouchali se hezky, i když jim trochu chybělo něco, co by je vyčlenilo z řady, nebo co by na delší dobu utkvělo v paměti. Na čemž jejich novejch sedm minutek ze splitka nic nemění – dva poctivě natlačený vály někde na pomezí chaotickýho hardcoru, grindu a crustu, který zpaměti citujou ze žánrovýho slabikáře, aniž by nějakým zásadním způsobem ze žánrovejch škatulek vybočili. V druhý Long Shadows se teda na žánrový poměry až nečekaně rozněžní ve sludgeovejch partech, tady srdíčko tepe a slzný kanálky vlhnou. Na závěr takovýhle tlačenky příjemný zpestření, pro někoho možná až moc sladký, já se rozněžnit nechal.

ENDPřekvapením je ale hlavně první půlka od END, borci si neberou žádný servítky a prostě tomu dávaj na prdel. Směs grindu a chaotickýho hcčka se vyšvihla nahoru vlastně ve všech směrech. První palba Eden Will Drown je zběsilejší a nasranější než cokoliv z poslední řadovky, čemuž pomáhaj jak nadrbanější kytary, tak jedovatější zvuk. Technicky precizní grindovej vichr, nervní hardcorový skřípačky, tam a zpátky, občas to proložit nějakým rozrytmizovaným breakdownem, končíš s pěnou u huby, tady není co vytknout. Druhá The Host Will Decay Soon staví na stejnejch ingrediencích, ale převažujou střední tempa a koketuje se s industriálem. Ze střednětempý, zatěžkaný riffáže vystřelujou nervní spletence kytarovýho skřípání. Díky tý industriální příchuti to navíc má i dost svojskou atmosféru. Tohle je určitě cesta, která stojí za rozsáhlejejší průzkum. END si tady dělaj jméno a jsem dost zvědavej, co předvedou na další plnohodnotný desce.  

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Cult Leader, Gather & Mourn, grind, hardcore, metal, metalcore, progressive metal, crust, End, Deathwish Records, sludge

aktuálně

diskuze