The.Switch po čtyřech letech začínají ládovat novou muziku

The.SwitchThe.Switch se vrátili k původnímu formátu čtyřčlenné kapely jak tomu bylo při založení v roce 1996 a po dlouhé odmlce vydávají singl. V něm se odráží dopad současného pandemického fungování světa (izolace, beznaděj) a křivdy zabalené do syrového zvuku s textem skvělého básníka Tomáše Tajchnera byly nahrány v Praze přímo v kapelní zkušebně. "Po mnoha letech hledání ideálního nahrávacího studia jsme nakonec největší klid a komfort našli v domácích podmínkách naší zkušebny. Technologie se posouvají, česká producentská scéna začíná být plná mimořádných talentů a klid a naprostá časová flexibilita během nahrávacího procesu se ukázaly, jako ty nejdůležitější faktory pro dosažení optimálního výsledku“, dodává Majkláč, kytarista The.Switch.

Na singlu Vrať mi zpátky se producentsky podílel Filip Vlček (basák John Wolfhooker), kterému se podařilo připravit špičkový, čistý, ale přesto „punchy“ AF mix. Filip ke spolupráci s The.Switch dodává: „s kapelou se pracovalo skvěle. Jsou výborní muzikanti, to pak jde samo. Potenciál pro mě měla už prvotní forma skladby, hlavně refrén mě hodně bavil. Kapela měla spousta nápadů, se kterými se velmi dobře pracovalo. Přišlo mi velmi cool a čest moct s Majkláčem nahrávat kytarové riffy, když si uvědomuji, že on byl jedním z inspirátorů mojí osobní hudební kariéry.

Mastering si po skvělé zkušenosti s nahráváním předchozí desky v Seattlu vzal na starost Troy G.

Před pár měsíci jsem dostal email od člověka, jehož blízký si vzal život. Ten člověk psal, že mi děkuje, a že v mých básních a textech nachází útěchu. Říkal jsem si, že napíšu text věnující se tomuto tématu – tedy ztrátě, smíření, nalezení vlastního klidu“, říká Tomáš Tajchner, kterého The.Switch oslovili, aby k novým skladbám opět napsal texty.

Na vydávání samostatných skladeb namísto většího celku se nyní The.Switch zaměří a v rychlém sledu budou následovat další nové singly - druhý už na konci měsíce!

aktuálně

diskuze