Modern Error: Spoléháme na povrchní věci a zapomínáme, co pro nás život znamená (video)

Britové Modern Error si hned na startovní čáře s debutovým EP Lost in the Noise získali nemálo post-hardcorových fanoušků, a to důrazem na silné melodie, intenzivní emoce a hutnou snovost zvuku, čímž skutečně tvoří jakýsi „dreamy noise“ styl.

221176162_303735931365717_8713837664827524145_n

Modern Error poprvé u Rude Records před pár dny vydali nový singl Error of the World, k němuž byl natočen pro kapelu tradičně do modré poetiky zasazený, zpěvákem Zakem Pinchinem režírovaný videoklip.

Error of the World je dualita zvuku a obrazu. Koncepčně jsem chtěl namalovat obraz pocitu izolace ve světě, který je propojenější než kdy dříve. Kde jsme v kyberneticky těsné blízkosti, ale zapomínáme na pocit reality, spojení a lásky. Spoléháme se na povrchní věci, které nás něčím dobrým nakrmí tak rychle, že se na tom staneme závislí. Nemyslíme a zapomínáme, co pro každého z nás život opravdu znamená. Zdá se, že jsme se stali oběťmi tohoto způsobu života. V nové písni se s tím vyrovnávám a doufám ve změnu," řekl pro britský magazín Rock Sound Pinchin. 

Hlavním představitelem videoklipu je osoba, jejíž obličej je skryt za květinovou maskou krásy. Je to maska povrchové úrovně. Slouží ke zvládání existenci v reálném životě. Ve svém vlastním surrealistickém světě hledí malou dírou na části světa reálného. Je obětí moderní doby. Ta jej abstraktním způsobem pohlcuje a zanechává ve vnitřní modré propasti.

A Modern Error tuto oběť navíc topí v intenzivní zasněnosti.

aktuálně

diskuze