Druhý singl Inferno z Paradeigma

I druhý singl Inferno k nové desce doprovází krátký rozhovor s kapelou o vzniku skladby.

Skladbu otevírají experimentálnější tóny, poté převezmou slovo hypnotické, přízračné zvukové plochy, zatímco poslední třetina skladby je triumfální a plná mystického napětí, i když vyvrcholení předchází moment klidu. Povězte nám o komponování, založili jste vše na kytarové práci? Věděli jste například jak skladbu zahájíte?

Vše začalo s kytarovou pasáží, kterou označuješ za přízračnou a myšlenkou bylo postupně rozvíjet napětí mezi jednotlivými tóny. Ekstasis of the Continuum působí záměrně monotónně, ale v pozadí slyšíš jemné, gradující výpady, než skladba definitivně exploduje ve svém finále.

Když jsme se přesunuli z demofáze k předprodukci a začali pracovat se živými bicími, uvědomili jsme si, jak některé části posunout dále, a tak jsme přepracovali i kytary, abychom se opět vrátili k doladění bicích. Ty zde hrají zásadní roli. Ze začátku jen udržují jednoduchý, pulsující rytmus, aby poté kulminaci hudby podpořily co nejefektivnějším způsobem.

Zmínili jste, jak zásadní roli hrál Stephen Lockhart ve vyznění Paradeigma. Bavili jste se zevrubně o všech skladbách? Jak intenzivně jste pracovali na Ekstasis of the Continuum?

Smysl jsme do kakofonie tónů vnutili my sami, Stephen pak celou věc vylepšil k naší spokojenosti a společně jsme poté řešili drobnosti jako hlasitost kytarových aranží a vokálů. Zmíněné dodatečné nahrání zkreslených kytar náladu skladby příliš nezměnilo, nyní je ale o kus „tvrdší“.

Jaké je perfektní prostředí pro poslech Ekstasis of the Continuum? V jakém čase a místě atmosféra skladby posluchače pohltí nejlépe?

Stejně jako Katharsis doporučujeme poslech v temnotě za maximální hlasitosti. Nebo alespoň o samotě s dobrými sluchátky. Předpokládáme však, že lidé mají své vlastní způsoby, jak se do umění ponořit bez ohledu na jeho formu.

Jakmile ovšem skladbu trochu naposloucháte, vyzýváme vás, abyste si přečetli Třetí naučení zemřelým, jak jej sepsal Basilides v Alexandrii. Podpořte svou fantazii slovy a pak se cele odevzdejte Ekstázi kontinua.

Paradeigma (Phosphenes Of Aphotic Eternity) vyjde v květnu u Debemur Morti a představuje kapelu opět v novém hávu - obskurním, surreálném, s vlivy Blut Aus Nord či The Cure.

aktuálně

diskuze