Astronoid si nejsou jisti tím, kým jsou a co dělají, ale jde jim to skvěle - video

278075232_495094868726098_3803652205519767607_n

„Úžasný průsečík mezi blackmetalovými údery a shoegazovým leskem,” napsal o Astronoid Pitchfork. „Nejsladší a nejjemnější heavymetalové album roku,” nazvalo stejnojmenný debut kapely National Public radio (NPR). 

Bostonští žánroví chameleoni Astronoid na 3. června chystají vydání své třetí řadové desky nazvané Radiant Bloom. 

Pro mladé Američany, kteří se nebojí snoubit blackmetalové sypačky s heavymetalovým sólováním, thrashovou jízdou a přitom zabloudit v „alcestovsky” snových oblacích, se jedná o první vydání u labelu 3DOT Recordings.

„Album je o rovnováze mezi agresí a emocí,” vysvětluje význam alba zpěvák, kytarista a hlavní skladatel Brett Boland. „Je odrazem všeho za posledních několik let a je to naše dosud nejosobnější album. Radiant Bloom je o stavu bytí člověka a všech zkouškách a útrapách, které s tím souvisejí. O všednosti a nudě. O tom, že se všechno děje tak rychle, až máte pocit, že to nezvládnete. Je o záplavě pocitů, které souvisejí s každodenností a snahou vyrovnat se s vírem života, který kolem vás hučí.” 

Astronoid vydali první ukázku v podobě skladby Eyes. Píseň podtrhuje unikátní žánrové kotrmelce, díky nimž již v roce 2019 kapela zaznamenala obrovský boom. „Nejste si úplně jisti tím, kdo jste a co děláte,” popisuje význam singlu Boland.

aktuálně

diskuze