Profil kapely

editovat profil

Beast Within The Sound


Žánr:

thrash metal, thrashcore

Založeno:

2008, Praha

Současný label:

neuvedeno

Sestava:

Nikolay - zpěv
Julián - kytary
Máca - basa
Martin - bicí

Odkazy:


Marast databáze Myspace Homepage Bandzone
Beast Within The Sound

Diskografie

Eternal Conflict
68
73

Eternal Conflict

thrash metal, thrashcore
neuvedeno, 2013

Biografie

BEAST WITHIN THE SOUND se začali rodit někdy v roce 2008, kdy v jejich základech stála již většina dnešních členů - bubeník Martin a Julián u kytary. Beasti intenzivně zkouší, sem tam se v nich někdo protočí, ale dlouhé a vysilující hledání optimálního zpěváka trvá. Až po několika měsících nastupuje mr. Nikolay a v roce 2010 BWTS začínají konečně koncertovat. Jenže pak se svou hudební činnost rozhodne přerušit Julián a BWTS na asi rok hibernují.
Okolo členů vznikají projekty, Julián z domova skládá a nahrává až do února 2012, kdy se schází s Martinem a láska k metalu kapelu obnovuje. Po pár zkouškách Beasti oslovují Mácu (basa Rise of Surya + Into Dust - jeden z projektů okolo kapely) a po první zkoušce je jasné, že tahle sestava bude fungovat. Pak zkontaktovávají Mr. Nikolaye a ten se s velkým nadšením po návratu ze studií v Portugalsku ke kapele připojuje.
Ještě před jeho návratem BEAST WITHIN THE SOUND začánají nahrávat debutní CD Eternal Conflict a za výpomoci Zdendy z Rise of Surya odehrávají comebackový koncert a ještě několik dalších. Po definitnvním návratu Nikolaye kapela zkouší a dokončuje práce na albu, které, ač naplánováno na listopad 2012, vyšlo až před měsícem.
Na Eternal Conflict je dnes již v jedné kytaře a větším prostoru pro Mácovu tvůrčí basu oproti bývalému dvoukytarovému zápřahu slyšet odklon od melodií švédskýho charakteru a daleko větší zaměření se na razantnější a moderně thrashový výraz nepostrádající místy ani groove nebo splašenější pasáže s občasnou podporou sborových vokálů, což Eternal Conflict plní kompaktní, neroztříštěnou a nikde mělnící energií.

http://beastwithinthesound.bandcamp.com/

Podobné kapely

F.O.B.

F.O.B.

Tábor/Praha, Czech Republic
metalcore, death metal
První Hoře

První Hoře

Praha, Czech Republic

aktuálně

diskuze