Akce

05.10.2017, Futurum Music Bar

UNSANE (USA, Southern Lord)

UNSANE (USA, Southern Lord)
Kiss Me Kojak (CZ)
NoArtist (CZ)
5. října 2017
Praha – Futurum Music Bar
350 Kč / 400 Kč

Na světě ještě pár jistot zbývá – a jednou z nich je fakt, že každá další nová deska Unsane je důkazem o existenci jedné z nejtvrdších kapel všech dob. I po třiceti letech své kariéry jsou Unsane stejně nekompromisní jako na samém začátku. Jejich zvuk je pořád brutálním mixem velkoměstské kakofonie a toho nejtvrdšího noise, jejich riffy stále dokážou útočit se sveřepostí vzteklého zvířete. Letošní deska „Sterilize“ vychází na Southern Lord a Unsane se po několika letech vracejí do Evropy, aby nám znovu připomněli, že jejich definice slova „heavy“ patří k těm vůbec nejvýmluvnějším. Přestože Unsane jsou zároveň kmotry i veterány scény, vypadá to, že ještě zdaleka neřekli poslední slovo.

Předkapelami budou dvě hlučné domácí kapely, mezi jejichž inspirační zdroje se Unsane řadí, a které – každá po svém – pokračují v nesmrtelném odkazu syrové, hlasité a nekompromisní muziky: Kiss Me Kojak a NoArtist.

Unsane: http://unsanenyc.com/


Přispěj do diskuze

jo futurum byl hoodně dobrej koncert, Spencer má s Austinem z today is the day projekt UXO což je takový "pokračování "Unsane

Tak v Napalm Death už žádnej zakládající člen není od roku 87/88 :), ale jo, mělo by to tak být a asi to tak v případě U. bude.

Jo, předpokládám, že když odejde zakládající člen, tak je to konec kapely. Wikipedie o ní už rovnou mluví v minulém čase... Tu novou skupinu jsem neslyšel.

No oficiálně zatím "jen" odešel Spencer, byť teda pochybuju, že budou pokračovat bez něj... škoda, jejich koncerty v LMB a Futuru byly fakt skvělý.

Každopádně Spencer hned rozjel novou kapelu Human Impact s Pravdicou a Puleem ze Swans a dle videa níže se žádná (větší) změna stylu asi nekoná. Což je docela zvláštní vzhledem k jeho vyjádření: "I will not be playing in Unsane anymore. I’m super proud of what we accomplished, but I need to move on. I’d rather end it on a good note than be a slave to something I’ve always loved.”
bych to pochopil, že ho už nebaví tenhle druh hudby, ale možná spíš něco skřípalo lidsky (?)
www.youtube.com/watch?v=wstoxHXQHI4

Tak to vypadá, že to po 30 letech zabalili...

aktuálně

diskuze