Na vlně šílenství s UnExpect (Can) a Sebkha-Chott (Fra)

Na vlně šílenství s UnExpect (Can) a Sebkha-Chott (Fra)

UNEXPECT (Can), Sebkha-Chott (Fra)
pondělí 03.10.2008
Black Pes, Praha – Klánovice (www.blackpes.com)

Na vlně šílenství…

Jedna z nejbizarnějších sestav, jaké jsou vůbec na současné scéně k dispozici, přijede obrátit Prahu vzhůru nohama na počátku listopadu.

Headlinery celé akce budou frankofonní Kanaďané UNEXPECT, kteří si zde zároveň odbudou svoji českou koncertní premiéru. Dlouho očekávaná kapela je tajným tipem řady milovníku precizního a kreativního metalu s vysoce nastavenou technickou laťkou. UNEXPECT jsou jako gejzír, který chrlí jeden nápad za druhým a občas zasype i sám sebe. Sedmičlenná sestava vezme vás i váš mozek do víru tance a nepustí, dokud nebude dokonale přeprogramovaný, neuron po neuronu. V jejich tavicím tyglíku jsou ingredience deathu, blacku, progresivního

article_596_px2

metalu, jazzu, klasické, etnické i elektronické hudby a výsledkem je cirkus, ze kterého jde hlava kolem. Z každé strany na vás útočí nástroje i vokály – ženský a mužský zpěv, klavír, housle, nabroušené technicko-metalové kytary. UNEXPECT by měli být velmi nevšedním zážitkem nejen pro milovníky avantgardního hnutí v metalu.
Nechme se překvapit, co nám tato nevyzpytatelná parta naservíruje. Právě nyní dokončuje ve studiu svoji novou řadovku a zdá se být v dobré kondici, kterou už ostatně dosvědčila na dva roky staré vynikající nahrávce In a Flesh Aquarium.

S dalšími „úleťáky“ již český divák tu čest měl. Francouzská SEBKHA-CHOTT zbořila prakticky všechna hudební tabu na letošním Brutal Assault festivalu. Navazují na praotce ztřeštěného frankofonního metalu CARNIVAL IN COAL (kteří vystřihli skvělý set na BA před dvěma lety) a v mnohém je i překračují.
Osmičlenná sestava hraje nepopsatelný jazzmetalový mix s kabaretem – občas se ve

article_596_px3

své teatrálnosti i hudební ztřeštěnosti pohybují za hranou, ale to je právě podstatou jejich show. Krom toho, že si dělají dost střelenou srandu ze sebe i z tvrdé muziky, jsou to vynikající hudebníci s jazzovým feelingem. Kdo před nimi nevezme nohy na ramena, může si jejich bizarnost i umění naplno vychutnat a možná se i dobře pobavit.
---- --- -- - -- --- ----
www.unexpect.com
www.sebkhachott.net
www.obscure.cz
www.shindy.cz

Více info na mailu infoassault@centrum.cz nebo na tel. čísle 775095666.

Tagy:

aktuálně

diskuze