NA PLOVÁRNĚ S INHATRED

NA PLOVÁRNĚ S INHATRED

S Inhatred sem se potkal na jejich pražském koncertě v Crossu, kam jsem se díky zmateným informacím dostal s dvouhodinovým předstihem. Ale všechno zlé pro něco dobré, Inhatred už postávali okolo svého tour vanu a ukázali se jako hodně vstřícná kapela, živé vystoupení nezkalamalo, objevil jsem díky němu novinku 10 Seconds Before Sunrise, slovo dalo slovo, a tak můžete na Marastu ochutnat plody společného úsilí… pravda s menším zpožděním, ale přece, takže dobrou chuť ze země galského kohouta.

Ahoj, začněme tradiční otázkou. Vzhledem k tomu, že vaše kapela patří k novějším metalovým objevům a není tak ještě ve společnosti metalových superstars, myslím že by nebylo od věci začít stručným představením Inhatred. Řekl bys nám nějaké zajímavě užitečné informace, menší exkurs do minulosti, plány do budoucnosti, jak se vám vede?
Ahoj, tady Junior, tak na úvod, Inhatred je pět pánů z Paříže, kteří už od roku 1999 útočí na ucha svých posluchačů agresivní metalcoreovou muzikou. Nahráli jsem už dvě alba, debut Olena a jeho nástupce 10 Seconds Before Sunrise, klip k Storming the Underground a pár srandiček, které můžeš najít na našich webových stránkách. Současné složení je: Feust - vox, K.G - guit, Cub - guit + vox, Duff - bass, Junior - drums. Kapela vznikla během roku 1999, když jsem potkal Cuba v pařížském studiu a rozhodli jsme se, že začneme dělat nějakou agresivně metalovou nálož a tak vlastně vznikl Inhatred. Během existence kapely už jsme koncertovali s některými metalovými celebritami, mimo jiné Mastodon, Converge, Blockheads, Cephalic Carnage, Mayhem (no ty krávo, pozn. kotek :-)), Gojira, Soilwork... minulý rok v září jsme jeli šňůru i v

interview_35_px2

Čechách (vs1 -:- vs2) a bylo to skvělý, takže se vrátíme v dubnu (01.04.2007!!!) během našeho evropského turné s našimi velkými kamarády Smashed Face.
Inhatred jsem založil ve čtrnácti letech a je zábavné sledovat příznivý vývoj v muzice a byznysu okolo Inhatred, ale ujištuju tě, pořád jsme chudí...

Teď, když už máme představování za sebou, se můžeme přesunout k muzice samotné, k vašemu poslednímu albu 10 Seconds Before Sunrise. Zajímavá směs mnoha hudebních vlivů, která dohromady tvoří povedený moderně metalový zářez na pažbě. Co ho podle tvého názoru odlišuje od ostatních moderně metalových děl, proč by doma metly měli mít zrovna tohle album? Jsi s nahrávkou zcela spokojen nebo by si některé věci zpětně nějak poopravil?
No, jak si zmínil, tohle album je doopravdy pestrá směs různých přístupů k hudbě a to je přesně to, o co se s Inhatred snažíme, prostě hrát muziku. Nechceme hrát jenom metal nebo jenom hardcore, snažíme se dělat hudbu bez hranic, ale zároveň tak, aby neztrácela soudružnost. Máme totiž rádi všemožné hudební styly, metal, hardcore, hip hop, trip hop, klasiku a další, takže zdrojů a inspirací je skutečně hodně a nespoutávají nás žádná omezení. Když posloucháš Inhatred, můžeš si některých těchto vlivů všimnout, ale pořád je to především metal. Nechci tady říkat, aby si někdo kupoval naše album, protože je nejlepší nebo podobný proslovy, ale proto, že je to naše muzika, naše zkušenosti a zážitky, a co ti utkvěje v hlavě během poslechu 10 Seconds Before Sunrise je jedinečné a nezažiješ to při poslechu 2Paca nebo Metallicy (dělám si legraci). Existuje spousta rozdílů mezi všema možnýma kapelama na světě. Jsme prostě Inhatred a pokud chceš nějakou upřímně udělanou zajímavou agresivní muziku, můžeš naše cd zkusit.
Doopravdy si tohle album užíváme, v muzice samotné se nám líbí všechno, pracovali jsme na téhle desce hodně tvrdě a přemýšleli jsme nad všemi detaily. Než jsme ji nahráli, odstranili jsme veškeré věci, které se nám nelíbily, takže před sebou máš perfektní výběr z toho, co vzniklo ve studiu. Co se týče produkce, tak to už je malinko komplikovanější, některé věci se nám líbí, jiné už jsou poněkud spornější. Ale nebudu tady říkat, co se nám nelíbí, radši necháme posluchače udělat si vlastní názor, nechceme je tlačit nějakou naší cestou, chceme aby měli z cédé svůj vlastní, osobní zážitek.

Jak už jsem zmínil, berete inspiraci z mnohan hudebních zdrojů. Mohl by jsi jmenovat některé z vašich nejoblíbenějších kapel? Sdílíte v Inhatred podobný hudební vkus, je 10 Seconds Before Sunrise spíš kolektivní dílo nebo spíš průsečík několika různých hudebních konceptů, kdy každý zapracovává svou vlastní rozdílnou hudební vizi do výsledného celku?
Inhatred se skládá z pěti pánů, kteří tvoří muziku spolu. Když skládáme, každý má

interview_35_px3

nárok na svůj názor, něco přidat nebo umazat, skládáme písničky spolu a to je pro Inhatred charakteristické. Jsme vlastně jako nějaká kapela ze sedmdesátých let akorát hrajeme metal, haha. Co se týče textů, tak na 10 Seconds Before Sunrise je skládal hlavně Cub a Feust, ale na příštím albu už na nich plánujeme pracovat společně, všechno chceme dělat společně (hudební socialismus :-))), pozn. kotek). Ovlivňuje nás spousta, spousta věcí. Kapely jako Converge, Botch, Metallica, Sepultura, Guns n´ Roses, Burnt By The Sun, Breach, Neurosis, Isis, Magyar Posse, Sigur Ros, A Perfect Circle, Rage Against The Machine...

Některé kapely hrají muziku, aby ventilovaly svou agresi, jiné se brodí ve vlastní melancholii, jiní se rádi předvádějí, další... Jaký je přístup Inhatred k hudbě? A co tvoje další projekty, například Sublime Cadaveric Decomposition, je tvůj postoj jiný než u Inhatred?
Hrajeme proto, abysme se podělili o náš postoj k životu, naše vidění světa a hlavně kvůli šíření našeho umění, muziky. Potřebujeme ventilovat, brodit se, ukazovat to ostatním. Myslím, že hrajeme muziku, ve které se mnoho lidí dokáže najít. Mluvíme o našich životech, našich potížích, porážkách a o všem, co dělá náš život lepším či horším. Cítíme muziku jako umění, já a Cub jsme z uměleckých škol a naše vize Inhatred je díky tomu značně umělecká. Vytváření tohohle alba bylo jako psaní knihy nebo malování obrazu. Při hraní nám myslí probíhají různé obrazy, příběhy vyvstávají během procesu skládání. Já a můj bratr hrajem v S.C.D., známe je už přes jedenáct let, takže bylo přirozené se přidat, když jim odešel bubeník. Díky tomu teď basa a bubny z Inhatred působí v S.C.D. a zní to sakra hlučně a brutálně. Hrajeme grind, takže se přístup k hudbě od Inhatred odlišuje, jsme více politicky angažovaní, S.C.D. hraje agresivní muziku pojednávací o dnešní brutalitě, chudobě a zasranejch politickejch děvkách. Takže na pódiu to bude násilí až od podlahy. Ale nakonec přístup vlastně není až tak rozdílný od Inhatred. Budeme hrát na Obscene Extreme Festu a nějaké další koncerty v Čechách tohle léto, tak se můžeš sám přesvědčit. Přijďte se podívat!
Máme i další projekt, já a Cub dokončujeme nahrávání desky naší nové kapely SAURIEN, rocková záležitost, kde hraju na kytaru a zpívám a Cub hraje na basu s bubeníkem z ???? (vs1 -:- vs2. Máme připravených asi 14 songů a vyjde to brzy. Teď připravujeme naši rychle se blížící první tour.

Když už jsem zmínil Sublime Cadaveric Decomposition, asi by si taky zasloužila stručné představení, uvidíme ji na Obscene Extreme 2007, je to spíše zábavný vyzkoušetsiněconového projekt vedle Inhatred, nebo jde o rovnocennou záležitost?
Ne, není to jen pro zábavu. Samozřejmě si spolu spousta srandy užijeme, ale pořád je to zcela seriózní kapela. Inhatred, S.C.D. a Saurien jsou pro mě na stejné úrovni. Když už něco dělám, tak to dělám naplno nebo vůbec. Sublime jsou teď Seb - vox, Tristan - guit (zakládající členi, už 11 let), Guillame - guit, Duff - basa a já na bubny. K vokálům občas něco přidá každý z nás. Takže můžeš očekávat něco fakt brutálního, na Obscenu to kurva rozbijem a ukážeme jaký dokážou S.C.D. být naživo. Jsme zpátky.

Před pár lety jsem znal jen pár francouzských kapel a obecně mě francouzská scéna moc nezajímala, ale poslední dobou jsem našel spousta slibných francouzských projektů. Shoemaker Levy 9, GTI, ????, samozřejmě Inhatred, Gorod... Co se to tam ve Francii děje, nějaká nová vlna francouzského heavy metalu :D nebo co? Nebo to tak bylo vždycky a já sem jenom nelistoval ve správných stránkách?

interview_35_px1

Haha, jasně, dřív totiž nikdo neměl internet ani myspace... Ve Francii je pár kapel, který hrajou skvělou muziku, za všechny Gojira, Fate (RiP), Every Reason To... , L´Espirit du clan, Es La Guerilla, My Severed Pieces a další. Ale je pravda, že před lety sice existovalo dost dobrých francouzských kapel, ale rozhodně ne tolik jako dnes, kvůli určitému neprofesionalismu spousta kapel zůstávala na území Francie a nevyjížděla nikam ven, bez žádného labelu a internetu to bylo o dost složitější. Dneska s internetem založíš kapelu, uděláš album, zmixuješ ho v New Yorku, zmastruješ v Japonsku a na šňůru jedeš už za šest měsíců. Lehko získáš kontakty po celém světě, před deseti lety jsme si všichni měnili nahrávky poštou, posílání dopisů, všechno skrz časáky a fanziny... Dneska získáš všechny informace, které potřebuješ dost jednoduše a slídíš po amerických stránkách, abys dostal zajímavé maily, haha.

Fajn, to je ode mě všechno, díky za čas a ochotu, jestli tě ještě napadnou nějaká závěrečná slova tak neváhej...
Muzika, umění a příroda jsou jediné věci dostupné každému, vycházejí z naší země a utváří je naše srdce. Užívejte jich a užívejte si je. Díky.

INHATRED files:

Line-Up:
Feus-t – vokills
Cub - guit/vocs
Duff - bass
K.G – guit
Jr. Rodriguez – drumz

Matro:
Olena, mCD ‘04
10 Seconds Before Sunrise, CD‘06

inhatred@hotmail.com
://inhatred.com

interview_35_px4

Tagy:

iN HatE rEd

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze