Metalcorové trio MISERY SIGNALS, AUGUST BURNS RED a EMMURE na 007

Metalcorové trio MISERY SIGNALS, AUGUST BURNS RED a EMMURE na 007

MISERY SIGNALS, AUGUST BURNS RED, EMMURE
=neděle 13.4.2008 @ Praha, 007=

Na počátku Misery Signals (Milwaukee, Wisconsin) byla tragédie. Když na turné 7 Angels 7 Plagues havarovala dodávka, ve které našli smrt někteří členové kapely, málokdo tušil, že Kyle Johnson, Jesse Zaraska a Ryan Morgan najdou sílu založit novou kapelu a dál tvořit. Nicméně stalo se a v roce 2002 spatřil světlo světa název Misery Signals.
Nová kapela nenechala fanoušky původního projektu dlouho čekat a v roce 2003 vydala bezejmenné EP. O rok později vydávají Misery Signals na Ferret Records debutní album Of Malice and the Magnum Heart. Od počátku bylo jasné, že se Misery Signals na dlouhou dobu stanou naprosto ojedinělým jevem ve světě metal hard core. Syté, smutné, ale ne podbízivé songy, podbarvené charakteristickým vokálem Jesse Zarasky, ze kterých jsou stále patrné rýhy způsobené tragédií (The Year Summer Ended in June), jakoby dokumentovaly vyrovnávání se se ztrátou přátel, jak po hudební, tak textové stránce.
Misery Signals jsou jen jedni a poprvé se o tom mohli přesvědčit evropští fanoušci v roce 2006 na jejich prvním evropském turné po boku 18 Visions. Po tomto turné náhle z kapely odchází zpěvák Jesse Zaraska a u mnohých fans vyvstává otázka, jestli Misery Signals neztratili svojí ojedinělou devizu, díky které byli tak charakterističtí.
Všechny pochyby a dohady jsou rozehnány v roce 2006, kdy vychází album Mirrors (opět Ferret), na kterém se představuje nový frontman Karl Schubach. Jedenáctiskladbový opus dokonale upevňuje pozici kapely a dává všem jasně na vědomí, že s Misery Signals musíte počítat, pokud chcete mít mozaiku metalcore kompletní. U málokteré kapely tohoto žánru se stává, že i po dvou letech od vydání se rádi vracíte k jejich desce a stále objevujete detaily, kterých jste si v jiných náladách ani nevšimli. Songy The Failsafe, Sword of Eyes a Mirrors se stávají evergreeny a dokonalými průvodci světem za zrcadlem.
O jejich nezlomné pozici se někteří z vás mohli přesvědčit na jejich loňském turné s All That Remains, kde já osobně vydržel celej 40ti minutovej set jak přimražen k podlaze. Pokud jste schopni v jednotlivých žánrech najít jednoho zástupce, který definuje ten který styl, pak ve světě metalcore jsou to právě Misery Signals, za kterými se budeme otáčet ještě za několik desítek let.

August Burns Red (Lancaster, Pennsylvania) o sobě dali v metalcoreové scéně
vědět hlavně díky nekonečnému koncertnímu vytížení, které trvá v podstatě bez přestávky od roku 2003, kdy August Burns Red vznikli. Jejich diskografii zdobí 2 alba: Thrill Seeker, Messengers (Solid State Records) a EP Looks Fragile After All (CI Records). V pitu definitivně zaděláno pro fanoušky Unearth, Arch Enemy, 12 Tribes nebo Ligeia.

Večírek otevřou Emmure (New Fairfield, Connecticut) nová naděje Victory Records, kteří potěší zejména fans Heaven Shall Burn , Every Time I Die, Norma Jean, Disembodied nebo Parkway Drive.
---- --- -- - -- --- ----
MISERY SIGNALS (USA - Ferret Records)
www.miserysignals.net
www.myspace.com/miserysignals
www.ferretstyle.com

AUGUST BURNS RED (USA - Solid State Records)
www.augustburnsred.com
www.myspace.com/augustburnsred
www.solidstaterecords.com

EMMURE (USA - Victory Records)
www.emmure.com
www.myspace.com/emmure
www.victoryrecords.com
---- --- -- - -- --- ----
cena: 250 Kč
www.myspace.com/twoshovelsevents

article_469_px1

Tagy:

aktuálně

diskuze