Akce

20.01.2023, Melodka

Mallephyr, Můra, Sator Marte, Somnus Aeternus

Mallephyr, Můra, Sator Marte a Somnus Aeternus v Brně na Melodce

https://www.facebook.com/events/2409043422567521/

pátek 20. ledna 2023

Melodka, Brno

MALLEPHYR (black death metal)

https://satanath.bandcamp.com/album/sat209-mallephyr-womb-of-worms-2018 

MŮRA (death doom metal)

https://muradoom.bandcamp.com/album/doom-invocations-and-narcotic-rituals

SATOR MARTE (black metal)

https://satormarte-map.bandcamp.com/album/engulfed-by-firestorm 

SOMNUS AETERNUS (doom metal)

https://somnusaeternus.bandcamp.com/album/exulansis 

Mallephyr

Z Mallephyr se za necelých deset let působení poměrně rychle stala jedna z nejlepších kapel na české black/death scéně, za jejímž úspěchem stojí jak skvělé nahrávky, tak výborné koncerty. Není tedy překvapivé, že se už dvakrát ukázali na Brutal Assaultu a hráli i s kapelami jako Dark Funeral, Krisiun, Mgła, Revenge či Sadistic Intent. Obě jejich řadovky rovněž získaly skvělé ohlasy, a jak na debudu Assailing the Holy, tak hlavně na druhé desce Womb of Worms skvěle kloubí to nejlepší z black a death metalu spolu s perfektními hudebními výkony. Co jiného taky očekávat od hudebníků aktivních v hromadě dalších kapel jako Cult of Fire, Somniate, Brutally Deceased nebo Plague Porter? Například materiál z nové, již nahrané desky, kterou částečně představili třeba na pražském koncertu s White Ward a Infernem, kde všechny přítomné zadupali do země a pro mnohé byli nejlepší kapelou večera. Hail Death!

https://satanath.bandcamp.com/album/sat209-mallephyr-womb-of-worms-2018 

Můra

Můra se představila loni svým dvacetiminutovým EP Doom Invocations and Narcotic Rituals, o jehož vydání se postaral americký label Caligari Records. Temný death doom metal této pražské bandy mezi další kapely tohoto UG vydavatele skvěle zapadl, nahrávka začala okamžitě sbírat nadšené ohlasy a rychle se vyprodala. Dokonce i známý webzine CVLT Nation označil Doom Invocations and Narcotic Rituals jako pátou nejlepší death doom nahrávku loňského roku. Ani jinde ale chválou a přirovnáním ke kapelám jako Encoffination, Grave Upheaval nebo Temple Nightside nešetří. A přestože Můra hrála v ČR zatím jen pětkrát, má už za sebou koncerty na Brutal Assaultu, elitním deathmetalovém festivalu Tones of Decay nebo také uhrančivé vystoupení v Soulkostele během letošního Soulbönding Tripu. Kapela v současné době dokončuje materiál na svou řadovou desku, takže je jasné, že v lednu kromě loňských songů zazní i nová zhouba. Doom, Death, Decay!

https://muradoom.bandcamp.com/album/doom-invocations-and-narcotic-rituals

Sator Marte

Komando Sator Marte už téměř dvacet let obohacuje moravskou blackmetalovou scénu o smrt a bolest. Tato armáda zkázy má na kontě už tři řadová alba, plus několik EP a splitů, na kterých již několikrát dokázala, že patří mezi nejzběsilejší kapely, co kdy v ČR vznikly. Na svých deskách navíc postupně rozvíjí svou tvář a představuje black metal v trochu odlišné podobě. Debut Termonukleární evoluce byl čistě nenávistný válečný metal, následující Za zdmi zase propracovanější a výrazně atmosféričtější black, a poslední Engulfed by Firestorm pracuje s deathmetalovou intenzitou. Na všech nahrávkách jsou však Sator Marte dostatečně ortodoxní, s vlastní tváří a věrni řemeslu války. A byť to do brněnské Melodky nemají daleko, vzhledem k tomu, že naživo hrají jen zřídka, lze tento koncert považovat za výjimečnou nefestivalovou událost, kde rovněž dojde i na novější materiál. Moravian War Black Metal Machine!

https://satormarte-map.bandcamp.com/album/engulfed-by-firestorm 

Somnus Aeternus

Brněnští Somnus Aeternus jsou jednou z věčně hibernujících kapel. Co jiného taky čekat od doomařů? Zároveň lze ale s jistotou říct, že i přes jejich přerušovanou aktivitu se zvládli nesmazatelně zapsat do paměti českých fanoušků doom metalu. Za patnáct let od svého vzniku nahráli dvě alba, z nichž především na druhém Exulansis vydaném u Epidemie Records potvrdili, že pomalé zádumčivé hudbě rozumí a zároveň ji dovedou zajímavě obohatit. Nejen že se z vyloženě pohřebních temp umí přirozeně prokopat až k smrtelné dravosti, ke svému žánru také přistupují dost progresivně a pestře, tudíž nepřeslechnete, že se nejedná o ledajakou doom či death doom smečku. V lednu se Somnus Aeternus proberou z mrtvých a po více než čtyřech letech od přerušení činnosti opět stanou na koncertním pódiu, více než šest let od vydání Exulansis a s materiálem z roky připravované nové desky. 

https://somnusaeternus.bandcamp.com/album/exulansis 


Začátek akce: 19:00
Info: Melodka, Brno
Odkazy: Mallephyr: Marast databáze Bandzone  |  Můra: Marast databáze Homepage  |  Sator Marte: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone  |  Somnus Aeternus: Marast databáze Homepage Bandzone
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze