Akce

02.02.2020, Klub FAMU

A PROJECTION přivezou do Prahy štiplavý post-punk s popovými háčky

Užili jste si koncert živelných Actors na letošním Prague Gothic Treffen? Baví vás přirozená melodičnost New Model Army? Nemáte námitky proti temnému tanečnímu soundu She Past Away? Pak by pro vás první pražský koncert švédské čtveřice A Projection mohl být dobrým tipem!

Stockholmská pětice zaujala už svou první deskou "Exit", která představila A Projection ve velmi dobrém světle. Silnými skladbami obsazený debut jen předznamenal ještě lepšího následovníka "Framework", který posunul kapelu z domácího rybníku do evropské postpunkové první ligy. Kapela se rozjela do celého světa a potvrdila silný materiál na živelných koncertech.

„Krátké melodické songy, jejichž délka málokdy přesahuje tři a půl minuty a minimální pauzy mezi skladbami změnily jejich hodinový set v intenzivní sonickou masáž, při které se divák ani chvíli nenudil,“ potvrzuje pověst koncertní atrakce report Sanctuary.cz z loňského festivalu Wave Gotik Treffen.

Letošní rok přináší další progres v životě kapely. Po dvou deskách řady A Projection opustil původní zpěvák Isak Erikson a uvolněné místo u mikrofonu předal basákovi Rikardu Tengvallovi s Eldritchovským hlubokým vokálem. A výsledek? Smlouva u respektovaného amerického labelu Metropolis Records, třetí deska "Section", která vyšla koncem října. Už první singl ‚Something Whole‘ slibuje i stran samotného koncertu mnohé... 
https://youtu.be/EwvmGEDg4F4

Autoři jedné z nejlepších gothrock desek roku

Podle mnohých žánrových publicistů je debutové album "A Chasm Here and There" berlínské čtveřice Wires & Lights jednou z nejlepších gothicrockových desek loňského roku. Máme proto radost, že tento kvartet podpoří na evropském turné Švédy A Projection. Koncert kapely soustředěné okolo Justina Stephena (kterého známe třeba  z Passion Play nebo Frank The Baptist) výrazným způsobem rozšiřuje menu večírku, který proběhne 2. února 2020 v pražském FAMU klubu. 

https://youtu.be/-uH6wwhUjgQ

A Projection (SWE) + Wires & Lights (D)
neděle 2. února 2020 od 20:00 hodin
klub FAMU, Smetanovo nábřeží 2, Praha 1
vstupné: předprodej 250 Kč + poplatky (síť GoOut.cz), na místě 350 Kč


Začátek akce:
Info:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze