Autor: 50 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
united he666and

disfigured corpse - united he666and

Předchozí deska mě snad trochu bavila jako slušně zahraný energický hc/grind s dobrými chytlavými nápady. Přesto mě ovšem neoslovila ničím, co mám u kapel tohoto stylu tolik rád. Cd tedy nevlastním a potřebu poslechnout si ho, jsem, po zhruba půl roce, pocítil až teď, a to jen z důvodu není-li mé zklamání z novinky neopodstatněné, nebo nestojí-li vlastně ani "mega ultra..." za nic.
Myslím, že se DISFIGURED CORPSE zcela odpoutali od metalových vlivů, ale nevím, není-li to trošku násilné, i když podle jednoduchosti riffů bych tipnul spíš zlenivění harcovníků.
Dnešní D.C. hlavně crustují a hc/punkují. Svižně vyklusávají, občas se trochu víc zakřičí, ale stále to má takovou uhlazenou studiovou formu, nic násilného, urvaného z řetězu. Crustové odrhovačky sice šlapou, ale je jich minimum, žádný kolovrátek od začátku do konce. Sype se už zcela ojediněle, navíc kuriozně v tureckém sedě, nebo nohu jen neslyším? A až si tedy budou D.C. vymýšlet novou škatulku, jen bych podotkl, že slovo -grind- by nebylo na místě. Největší prostor dostaly živější, ne přitroublé, ale takové jako drsňácké houpavější pasáže.
Hloupé cd dělají z "united.hellland" vtipné introsongy a jiné "bonusovky" (zní to, jako by si při příležitosti nahrávání desky chtěli ve studiu vyzkoušet a hned nahrát vše, co si kdy v životě přáli..), jednoduchoučké oldskůl texty proti církvi, náckům, technařům..., luxusně působící neorigo obal, angličtina...
V buse na x-mass mi jeden kluk, se kterým jsme se bavili o muzice, jen tak mezi řečí sdělil, že nemá hudební sluch. Jsem na něj trochu čuměl... Pak mi říkal, jak má rád FLESHLESS, SIX FEET UNDER se mu hrozně líbili.. moc fajn klučina.
Nemyslím si, že by to byl případ D.C., oni se slyší, rytmicky i nápadově v pohodě, asi se to i dobře poslouchá, ale víte, co se stylově podobných nahrávek vyhrabe trochu "hlouběji", v distrech... pomyslím na švédské vikingy DISKONTO, DISMACHINE, TOTALITAR... skřípu zubama, nebo někdo z berlínských vrhačů cihel EBOLA, M.V.D... crust as fuck pičo, hovno hellcore.
Dávám 5 z 10i snad i proto, že je to na metalový mjc, kde D.C. mohou někomu něco říct..
Na všechny na vás napíšu recenze a pak si vlastnonožně vystřelím mozek z hlavy!

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Disfigured Corpse

aktuálně

diskuze