Autor: 75 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
I Don't Feel Anything

WILLZYX - I Don't Feel Anything

Roztěkaná paranoia, u který se budeš ohlížet přes rameno.

WillzyxI Don’t Feel Anything od Willzyx (pro Mizzyho: netuším, jestli jde o Southpark referenci, nedivil bych se kdyby jo) začíná kraťoučkým intrem, ale už po minutce je jasný, k čemu chlapci tíhnou. Srážka nasranosti ranejch The Dllinger Escape Plan, vyjetejch harmonií á la Daughters a trošku experimentálna jak z Fantômas, a jsi zhruba tam. Všecko odkazy aspoň deset let zpátky, ale těch patnáct minutek zní až překvapivě svěže – vlastně mě letos z tohohle žánru nenapadá nic moc zábavnějšího.

Hlavní devíza je důraz na atmosféru. I Don’t Feel Anything cílí na nervní paranoiu, oči těkaj ze strany na stranu, pořád se ohlížíš přes rameno. Staví se na rozházený rytmice, do který kytary valej nervní kila a krásně rozlazený výjezdy (tady jsou Daughters cejtit hodně). K tomu si připočti dekadentní vokál, kterej umně míchá jed, drama a přehnanej patos. Překvapivě dobře fungujou i elektronický mezihry, který udržujou nervy na pochodu.

Oproti minulýmu epku The Raw Congenital Complex se navíc zjednodušilo a zacílilo, a celku to svědčí. Willzyx jsou úspornější co do počtu not, zbytečně neskáčou mezi žánry a experimenty jsou tentokrát spíš prostředek než cíl. Místo přístupu ‘hrajeme všechno, co máme rádi’, tu už cítím plán, jak se dostat posluchači pod kůži. Plán, kterej funguje až překvapivě dobře, a tak doufám, že příště už to třeba bude i na delší ploše.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

mathcore, no wave, noise rock, I Don't Feel Anything, Willzyx, grind, math rock

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze