Autor: 55 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť

Technický, lehce nemocný a avantgardou načichlý black/death, kde se citlivě hraje s dynamikou.

TeitanJako první musím říct, že mě Teitan strašně nasrali a doteď při každém poslechu serou hloupou frajeřinou, kdy udělali 5 songů naprosto stejné délky (5:44; že by Matouš 5:44 Milujte své nepřátele?). Krom jednoho songu, čtvrtého Metempsychosis, tak 1-3 (!) minuty čekáte, pokud máte, jako já, telefon někde na dně batohu a nechce se vám ho hledat, popřípadě ho hledáte a naštvaně přeskakujete. Tak tohle ne, přátelé!

Tenhle zcizovací moment mě sice na Teitan mezi přehršlí nahrávek upozornil, ale taky mě přinutil ubrat minimálně 10 % v hodnocení. Možná je to zajímavý umělecký záměr, ale doba skrytých stop na CD (Cephalic Carnage, vzpomínáte?) je už dávno pryč, a tahle technická věc, která s hudbou přímo nesouvisí, mě prostě jenom nasrala.

Zbytek naštěstí naopak příjemně překvapil. Na ploše 22 minut Teitan předvádí technický, mírně rozházený black/death spíš vyšších, než hlubších poloh. Zdatně střídá sypavější a sípavější momenty, hraje citlivě s dynamikou a zkrátka řečeno: je zábava těch pět písniček, z nichž poslední je něco jakou outro s šuměním deště, poslouchat.

Devi Hisgen, jak se osoba za tímto jednočlenným holandským projektem jmenuje (ti velmi sběhlí mohou znát kolektivní projekt Cthuluminati, na kterém se podílí, ale já mezi ně nepatřím), se dle vlastních slov nechal ovlivnit Ved Buens Ende, Virus a Fleurety - Fleurety by mě možná při poslechu i napadli, samozřejmě Hellhammer je jen jeden, ale Teitan skutečně připomenou vkusný, lehce nemocný a avantgardou načichlý black metal. Ač zvukově naprosto v pořádku, potíž s materiálem, který Teitan prezentuje je, že je velice snadno zaměnitelný. Postrádám osobitost ve vyjádření, postrádám emocemi nabité momenty. Přesto za zkoušku a nějaké ty tři poslechy určitě stojí.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

aktuálně

diskuze