Autor: 80 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Musicking

OLD TIME RELIJUN - Musicking

Old Time Relijun nahráli desku, která spálí všechnu tu energii nahromaděnou během týdnů prosezenejch doma v lockdownech a izolacích.

Old Time RelijunUž návratový EPčko Old Time Relijun See Now and Know mi udělalo velkou radost. V návrat těhle protřelejch no-wave rockerů jsem už nedoufal - hlavní mozek Arrington de Dionyso se poslední dobou zabejval všemožnejma hudebníma divnostma, a moc to nevypadalo, že by ho ještě přímočařejší dovádění mohlo bavit. Ale krev se mu evidentně v žilách pořád ještě dokáže pořádně rozproudit, a tahle krátká návnada (společně s frustrací z lockdownů) obnovila starý vášně. O dva roky později totiž přichází plnohodnotná nahrávka, pokud dobře počítám snad patnáct let po poslední dlouhohrající řadovce.

Patnáct let je dlouhá doba, ale Old Time Relijun je pořád jednoduchý poznat od prvního hrábnutí do strun. Mišmaš žánrů, kterej staví na rozlazenejch no wave základech a dunivý post-punkový rytmice, obohacených o plejádu dalších vlivů – od jazzovejch standardů, přes rockabilly až po rituální zaříkávání. Další poznávací znamení na sebe nenechá dlouho čekat, afektovanej vokál někde na pomezí zpěvu a řevu prořízne úvodní Break Through po pár tónech, jen aby o něco později sklouznul k hrdelnímu chrčení (kterýmu se Arrington přiučil během let hudebních experimentů). Dohromady je to takovej novodobej šamanismus, kterej dbá jak na duševní tak fyzickou očistu – hlava do transu, končetiny do pohybu.

V rámci diskografie Old Time Relijun, kde se střídavě kladl důraz na uvolňující energií a hypnotickej trans, Musicking volí spíš cestu první. Otvírák Break Through je rychlý, přímočarý nakopnutí, a hned další dvě věci jsou až nezbedně hravý hitovky, u kterejch je potřeba nohu oběma rukama držet, aby nedupala do rytmu. Čtvrtá The Foundation is Cracked snad nejlíp ukazuje, kolik práce u Old Time Relijun dělá rytmika – rozverná věc, která kombinuje průraznej rytmus s všemožnejma cingrlátkama tak důmyslně, že občas člověk skoro zapomene, že tu jsou i kytary. Prostředek desky pak dává víc prostoru hypnotickejm věcem, za vypíchnutí stojí zejména rozervaný zaříkávání v Love Spell, kde se během těch šesti sedmi minut ponoříš až nečekaně hluboko. Ale závěr desky už zase valí bomby a třeba takovej refrén z We Start The Fire prostě ne a ne vytěsnit z hlavy.

No nic, nebudu to už dál zbytečně natahovat - Old Time Relijun prostě nahráli desku, která spálí všechnu tu energii nahromaděnou během týdnů prosezenejch doma v lockdownech a izolacích. Rozhodně si je nenech ujít naživo v Praze 18. listopadu na Sedmičce, tam se totiž budou dít věci! (Pokud to teda nezrušej.)

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

Tvé hodnocení:

Tagy:

noise rock, world music, Musicking, Old Time Relijun, no wave, rock, experimental rock, post-punk

aktuálně

diskuze