Autor: 85 Uživatelé: 91 Tvé hodnocení: hodnoť
The Eye of Every Storm

NEUROSIS - The Eye of Every Storm

Minulý rok nechal vzniknout zajímavé spojení Neurosis & Jarboe, kdy šílení Amíci, společně se slečnou jménem Jarboe, natočili úchvatné nihilistické dílo, které nese jméno samotných autorů + ta spojovací potvora mezi. Zda-li se nevyskytlo ve vaší blízkosti a neobšťastnilo vibracemi ušní bubínek (a potrápilo všechno to ostatní, v dutině lebeční se krčící) je čas to napravit. Ale dosti doby minulé, raději zatáhněme za černou stuhu, která nechá obal (časoprostor) kdesi za hranicemi lidského vnímaní a jako spoušť uvolní omamný obsah, který tvoří vlastní obraz bytí.

Tak tak, je tu rok 2004 a s ním přichází nová deska The Eye of Every Storm, která ukrývá osmero bouří-přeháněk-tornád, které se pokusí zvířit, divoce rozkývat, či utrhnout posluchačovu pozornost. Opět se setkáme s propletením divokých a bouřlivých úseků, kdy samply připomínají ohýbaní plechů střech na pozadí kytar, které duní jak sto hromů, zdánlivě nekončících monotónně nervózních maratónů a noisových rachotů. Vše plyne v “ubíjejícím“ pomalém tempu, které nechá vyniknout depresivně-apokalyptické náladě. Náladě plné beznaděje. Poslouchat desky Neurosis dle mého názoru vyžaduje určitou dávku psychického masochismu - libovat si v té zkáze, v bolesti, smrti. Je vhodné se dostat na hladinu, kdy je hudba pětice muzikantů potěšením, nikoliv trestem. TEoES není výjimkou. Každá skladba je neuchopitelná, a řekl bych slovy nepopsatelná. Jsou to poskládané rytmy, melodie, tóny, které dostávají výsledný (a jedinečný) tvar díky vlastní interpretaci. Dostanou se vám “omalovánky“, které poskytnou prostor k dobarvení…

Kdo Neurosis zná, nemůže udělat s pořízením nového počinu krok vedle. Ten kdo zatím neměl tu čest, ať se připraví na doomovou zatěžkanost, která se ruku v ruce skloubí s pomalým umíráním. PSYCHO!!!

P.S.: Malá ochutnávka zde.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

  • Rated 8.5 out of 10.

A já jen majinko… po delší době (třeba 7 slechů?) jsem se do toho krásně dostal a je to fakt čupras! Nádherně smutný, trochu vlivu 70tek a snad jakoby i starších Antén z dob, které možná někteří ani nepamatují (čili Crestfallen nebo Pentecost…). Ouplně parádně bych si do toho dokázal představit (vz)dechy - třeba trombon je ověřená klasika, že? No nic, běžte si s Neurotiky také posmutnět.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Neurosis, post-metal, sludge

aktuálně

diskuze