Autor: 85 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Unmaker

LLNN - Unmaker

Celistvý obraz industriální deprese s výraznými prvky v každé vrstvě. Střet primitivní lidské povahy a vyspělé futuronicoty. Hudba kontrastů.

LLNNLidstvo + pokrok = zkáza. Jsou to jednoduché výpočty, které však hloupý Homo sapiens nechápe, a na své třetí řadovce Unmaker se jim věnuje kodaňská úderka LLNN. Tvorba kapely z portfolia Pelagic Records je inspirována post-apokalyptickými filmy, hrami a soundtracky. Tvoří hudební design zkázy v industriálním hrobě, který si civilizace s páskami přes oči dobrovolně kope. Jak pozoruji dnešní tragikomickou dobu, LLNN přicházejí za minutu dvanáct.

Hudební terminátor Unmaker za sebou zanechá místo světových metropolí doutnající pláň a z mrakodrapů zoufalé pahýly, pomníky marné existence lidských bytostí slepě prolézajících Zemi bez hlubšího cíle a životního smyslu jako červi shnilé jablko. Svět, který LLNN představují, není místem, kam by se odvážil posluchač prog rocku, naivní sluníčko či posera. Unmaker představuje svět bez růžových brýlí.

Převážně rytmické, industriálem naolejované kytary šlapou jako terminátoří klouby. Zatímco hážou s lidskou hadrovou panenkou sem a tam, a trhají ji jako vzteklí čokli, v nočních můrách ji straší odlidštěné syntetizátory a elektronika tvořící kosmicky chladný soundtrack prázdnoty, který zastupuje jediné melodie na Unmaker. Líbivost vás před destrukcí nespasí. A konečně, afektovaným zvukem se jako vetřelec břichem dere hysterický, nenávistný řev.

LLNN na Unmaker budují celistvý obraz industriální deprese s výraznými prvky v každé vrstvě. Dalo by se namítat, že veškerá tato úloha spočívá právě na bedrech elektroniky a skutečných zvuků průmyslových strojů, jako je kotoučová pila. Unmaker ale funguje jako parní lokomotiva. Zatímco posádka má za úkol krmit ji uhlím pro její funkčnost, strojvůdce se stará o řízení. Každý instrument zkázy je zapamatovatelný a má svou vlastní úlohu, bez níž by se celek neobešel.

Unmaker zároveň představuje pro LLNN milník v diskografii. Borci dokázali propojit zatím nejpřesvědčivěji spalující zuřivost, neandrtálský primitivismus, filmovou soundtrackovost a uměleckou hloubkou. Je to hudba kontrastů, nad nimiž rád přemýšlím. Střet primitivní lidské povahy a vyspělé futuristické nicoty. Neexistence.

Jste připraveni na konec Homo sapiens ve 39 minutách?

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

LLNN, Unmaker, Pelagic Records, post-metal, sludge, hardcore

aktuálně

diskuze