Autor: 70 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Woke

GROSSO GADGETTO & PINK ROOM feat. ODDATEEE - Woke

Takovej menší dárek pro fanoušky ranejch Dälek, cirka období Absence.

Grosso Gadgetto, Pink Room & OddateeeWoke je jednorázová spolupráce na kratší trať (rozuměj EPko o cca 25ti minutách), která dává dohromady tři hlavy z docela odlišnejch hudebních světů. Pojďme si je tedy nejdřív představit. Oddateee je jasnej. Jméno, co mě k tomuhle projektu přitáhlo, a MC, kterej se dlouhodobě věnuje hlučnějším odrůdám hiphopu, motá se kolem labelu Deadverse (mimojiné Dälek), a pamatuju si ho z dost vydatnýho (jak hudebně, tak na játra) koncíku v Praze se Subtitlem. Ale jeho role je tady docela omezená, rapuje do tří z pěti treků, toť vše.

Hudba samotná je kolaborace mezi dvěma jménama z francouzský scény – Grosso Gadgetto už to táhne nějakou dobu ve vlastnoručně vyrobený žánrový škatulce zombie hip hop cinematic drone. Anebo jinak – potemnělej industriální hip hop s trochou filmový výpravnosti. Sophie Jeannin aka Pink Room se ve vlastní tvorbě věnuje experimentálním plochám (soudě dle poslední desky, o dost klidnějším než na tomhle EPku), který vytváří skrze různý syntetizátory. Dle proma spolu tihle dva nejdřív volně improvizovali syntetizátorový plochy, který pak rozsekali a obalili beaty, basy a samply, a výsledek poslali Oddateemu na otextování.

Vzhledem k různorodosti vlivů je docela překvapivý, jak povědomě tohle EPko zní – takřka okamžitě mi najíždí dřívější Dälek (cirka Absence) nebo Techno Animal. Rozdíly se najít dají, Woke tlačí hip hop do hororovější atmosféry, je tu víc plíživě temnejch syntetizátorů, kdežto raný Dälek byla víc industriální masírka. Kvalitativně jsme taky trochu jinde, třeba Absence pracuje líp s dynamikou a obecně má víc silnejch, zapamatovatelnejch nápadů (což si člověk uvědomí hlavně při první a poslední instrumentálce, kde to bez živelnosti Oddateeeho trochu kulhá). Ale hraje to fajn, 25 minut uteče jak voda a v rámci současnýho syrovějšího hip hopu by Woke zapadnout nemělo.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

hip hop, industrial, dark ambient, Woke, Grosso Gadgetto, Pink Room, Oddateee, experimental, drone, noise, rap

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze