Autor: 95 Uživatelé: 85 Tvé hodnocení: hodnoť
Joined in Darkness

DEMONCY - Joined in Darkness

Temnota, to je, oč tu běží. Tímto lehce pokřiveným citátem z klasického díla světové literatury by se dala charakterizovat mnou aktuálně recenzovaná deska.
S červenými tvářemi se musím přiznat, že kapelu Demoncy jsem objevil až asi před

review_1291_px2

půl rokem, a jelikož mě její hudební tvorba naprosto pohltila, tak jsem se rozhodl jí prostřednictvím této recenze představit i dalším neznalostí postiženým posluchačům. Základní kámen téhle americké formace byl položen již v roce 1988, což by samo o sobě mělo zaujmout pozornost jedinců, kteří podobně jako já razí názor, že většina moderních černěkovových alb postrádá duši. Hlavní postava kapely vystupující pod jménem Ixithra, je známá svým působením v dalších spolcích zámořské podzemní scény jako Crimson Moon, Incursus a především Profanatica.
Po mnoha letech strávených v blackmetalové žumpě už mě málokdy něco překvapí a dokáže opravdu rozsekat. Joined in Darkness to dokázala. S klidným svědomím prohlásím, že jde o jednu z nejvíce temných a nenávistných nahrávek, které tento žánr kdy nabídl. Album se doslova koupe v temnotě, texty ji opěvují, hudba je jí prolezlá skrz naskrz a strach ze skrytého neznámého hrozí otupit zdravý rozum nebohého posluchače. Je to právě tento strach z neznámého, ve kterém spatřuji největší sílu alba. Celé to pak zní daleko uvěřitelněji a člověk si neřekne, že jde o další rádoby evil nahrávku pro malé děti.

review_1291_px3

Hudebně nečekejte nic komplikovaného, jde tu především o atmosféru a hudební minimalismus. Jednotlivé skladby se od sebe příliš neliší a zřejmě mohou některým posluchačům připadat nudné a přílišně jednotvárné. Na druhou stranu právě toto jsou ingredience, na kterých stavělo nejedno dnes již legendární uskupení. Kytary sjíždí poměrně podobný riff v každé skladbě, jejich zvuk je velmi hutný, čímž ostře kontrastuje s řezavým zvukem typickým pro skandinávské kapely a spíše se blíží špinavému black/deathu, kterým se proslavili Kanaďané Blasphemy a jejich tribut kapela Black Witchery. Sem tam je cítit i ovlivnění pomalým doom metalem. Ixithrův vokální projev je skutečně záhrobní, podobně si představuji hlas těžce dehydrovaného jedince. Bicí jsou položené poměrně nízko a spíš jen dotvářejí celkový dojem, což ovšem konečnému produktu více prospívá než naopak.
Album jsem pořídil naslepo u jednoho nejmenovaného českého labelu ve slevě a nikdy bych si nemyslel, že pod klasicky nevýrazným obalem s motivy lebek se bude ukrývat jeden z nejlepších

review_1291_px4

blackmetalových záseků, které jsem kdy slyšel. Vřele doporučuju všem maniakům, kteří preferují temnou atmosféru nad herní technikou, neprohloupíte.

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

k tyhle desce se ted vracim dva roky relativne casto, ten mekkouckej zvuk kopaku vycpanyho perinou je skvelej..
za me jejich ulpne nejlepsi vystup.. jinak ten song z tyhle desky, co hrala ted Sortilegia zive zni hodne jak vykradeny (a tezce zprimitivizovany) Incantation.. myslim ze to je Spawn of Ancient Summoning

jinak ad svojskej francouzskej BM, myslim ze zasadni deska je:
S.V.E.S.T. - Urfaust

Bodejť by nebavilo, když je to jedno z nejlepších žánrových alb vůbec. Nedávno vyšla novinka Enthroned is the Night, která se snaží navázat na starý odkaz. Místy se jí to i daří, ale určité věci mi na ní naopak docela vadí, např. poměrně rušivá bicí kanonáda. Někdo možná ocení "lepší" produkci, která, přestože je na dnešní poměry stále kanální, se už netrefila úplně do černého jako v případě Joined in Darkness.

tradičnější blacky mě většinou moc nebaví .. ale tohle je skvělý! nádhernej kanál, sympatický primitivní (jo, to se dá říct o ledačcem, ale tady to pro mě fakt funguje:))

emo jak cyp :)) me naopak prislo, ze to vubec neni spatny, ze zacatku to ale nesedlo vubec. jinak posledni Portal boli :D

ale zna, teda aspon lidi co jedou v bm a emu :))
(btw posledni nahravky taky dost o nicem)

a nechce nekdo recnout Lifelover? moc lidi je podle me bohuzel nezna... (a nenechte se zmast tim nazvem)

urfaust nezní špatně hmmm

no nevim jestli uchylnej ale co dělá s hlasem vitriol v AN to taky nemá obdoby....

Tvé hodnocení:

Tagy:

Demoncy

aktuálně

diskuze