Autor: 80 Uživatelé: 85 Tvé hodnocení: hodnoť
Prophets

COUNTERPARTS - Prophets

Otázky života a smrti, bezedné sociální poměry mezi nižší a střední vrstvou, jestli bude mít skleníkový efekt negativní vliv na zemský povrch a ani jestli válka nakonec bude nebo nebude. Nic takového Kanaďané z jižní provincie neřeší. A neřeší ani to, jestli se nakonec masám budou líbit či naopak.

Když se Verona Records rozhodlo o zastoupení kapely, byl jsem hrozně rád, že podobným kapelám, které opravdu umí udělat skladbu - píseň, kterou okamžitě rozeznáte od ostatních a přirozeně si ji s jinou kapelou nespletete, někdo pomáhá. Ne vždy se setkávám s podobnou nápomocí, která by pod křídla brala i naprosto neznámé celky a věnovala se jim třeba zrovna tak jako Verona Records. Kapely jsou mnohdy mladé. Někdy jsou jeden dva roky ze střední a s producentským dohledem a profesionálním studiem si hlavu nelámou. Všechno nahrají doma a vydají digitálně. Proč ne?

COUNTERPARTS na to šli podobně. Jen narozdíl od kupy uřvaných současníků, ventilující svoje zažraný komplexy a diletantní zážitky z dětství a prvního vztahu, Kanaďané působí jako blesk z čistého nebe, jako voda uprostřed pouště, jako strach po srdeční příhodě - působí na mě přirozeně a nevnuceně. Bohatá sprška skladatelské invence jako by byla naprostou samozřejmostí a nedílnou součástí, profesionalita, nadhled, poctivost, kterou pozná každý ve vysoko nastavený laťce, energie, jako průbojný pramen deroucí se seschlou zemí a vlastní srdce plný horký krve a vášně, jehož tlukot bije silněji než dusot splašených koní ženoucích se po udusaný zemi. Tohle mi k nahrávce, která je napůl cesty k AUGUST BURNS RED a MISERY SIGNALS, naprosto vyhovuje.

Prophets je jejich první nahrávkou. Barevnou, plnou naděje a nových obzorů, nových seznámení se s životem a s vlastními pocity. Je melodická, citlivá, a když je zapotřebí, umí i pořádně šlápnout na plyn (Goodbye, Megaton, Prophets, Only Anchors). COUNTERPARTS jen nemají tak metalový zvuk jako zmínění AUGUST BURNS RED, nejsou víc hardcore než DEFEATER nebo COMEBACK KID a na rozdíl od MISERY SIGNALS nedokáží navodit podobně silný pocity v rámci emocionálních proher, vítězství a nedohraných životních bitev, který mají na svědomí hluboký jizvy na těle. Ale tohle je to poslední, co mi na týhle barevný jízdě přes divoký a dravý melodie, nasranost a vlastní pocity viny, vadí.

Říct, že COUNTERPARTS jsou neosobní, necitliví a nemají vlastní identitu, kterou dnes tolik kapel nemá a mít zřejmě ani nebude, to by bylo, jako kdybych tvrdil, že Bush je liberální a Elvis nikdy neexistoval. Když si tuhle věc vyzkoušíte, třeba i z myspace nebo na oficiální site, určitě se naladíte na tu správnou vlnu, protože to je jedno z největších pozitiv týhle hudby - pozitivní nálada a kapsy plný energie, přestupujíc z jednoho na druhého jako cestující mezi tramvajemi cestou do práce. Dal bych i víc, ale jsem s to, že osmička postačí, neboť stále jsem v tom podivným elektrickým napětí, který z nahrávky sálá a který dokáže hlavu zamotat stejně jako půllitr silný sibiřský.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Counterparts, hardcore, metal, post-hardcore

aktuálně

diskuze