Autor: 80 Uživatelé: 58 Tvé hodnocení: hodnoť
Martvaja

CMPT - Martvaja

Jednoduchý syrový black metal: melodický, tvrdý, rychlý, zlý a bez hlušiny či natahovaní.

CMPTDnes bych všem milovníkům černého kovu rád doporučil drobnější dílko, konkrétně je to desetipalcový vinyl kapely s přímočarým jménem Smrt. Chuck Shuldiner si hliněnou peřinu neodkopává, ani Mastmidálek nerozjíždí pumpičku na peníze pro nové kolo hanobení mrtvoly Death, tahle Smrt je ze Srbska a píše se tedy azbukou CMPT.

Ani bych se nedopočítal, kolikrát jsem necelých dvacet minut téhle nahrávky protočil dokola. Materiál je to úplně uhrančivý, nečekejte žádnou kritiku, protože se mi do vkusu trefil tak přesně, jak se to nějaké nahrávce povede tak pětkrát za rok.

Jistě, střízlivý kritik ve mně je povinen říct, že nic, co bychom slyšeli poprvé, tu nenajdeme. Já ale slyším kvalitu naprosto srovnatelnou s Im Wald od Paysage dHiver nebo Belus od Buz*um. Jednoduchý syrový black metal, melodický, tvrdý, rychlý, zlý.

Když si navíc uvědomím, že jde o prvotinu, která nás neotravuje žádnou hlušinou, natahovanými pasážemi, zbytečným opakováním již řečeného – jednoduše jsem nadšený. Snad mohu mít určitý odstup od obalu, ale jinak jde o vysoce nadstandardní kousek, který se v portfoliu Osmose Productions určitě neztratí. Ba co dím, patří mezi novými akvizicemi Hervého k těm úplně nejlepším.

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

Nevím no, složku primitivnosti to splňuje, ale lesní atmosféra tomu chybí. Belus tam osobně tolik neslyším. Autor se spíš snaží o melodie ve stylu Hvis Lyset Tar Oss a kupodivu to (ne)funguje.

Jako teď mi dochází, jak mě na té desce sere ten vokál. O ničem, vlezlej a ještě k tomu nahlas. Nicméně i bez něj bych z toho nebyl úplně na větvi.
Melodie pěkné, sype se dobře, v záplavě sraček, co jsi slyšel a mnohdy i zrecenzoval, asi nadprůměr, ale že bych si to pouštěl opakovaně?
Prostě si budu furt opakovat to svoje, ale když budu chtít nějakej melo black, tak si raději vemu tu francouzskou fašo scénu s Nécropole a Cénotaphe.

   mIZZY: Ne, že bych z toho padal na prdel, ale poslouchá se to dobře.  
I bych ti dal za pravdu, ale slyšel jsem letos tolik hoven, že toto nad tím vysoko ční. (Takže z toho vlastně padám na prdel)

Ne, že bych z toho padal na prdel, ale poslouchá se to dobře.

Tvé hodnocení:

Tagy:

CMPT, Martvaja, Osmose Productions, black metal

aktuálně

diskuze